Rīta Panorāma

Denisa Paškeviča džeza klubam gads

Rīta Panorāma

Ilzes Skudras reportāža par maratona norisēm nedēļas nogalē.

Intervija ar Ilzi Znotiņu, Kontroles dienesta vadītāju.

Znotiņa grasās krasi pārveidot «netīrās naudas» legalizācijas novēršanas likumu

Topošā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta jeb Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa grasās kardināli mainīt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” piektdien, 18. maijā, viņa sacīja, ka vēlas veidot pilnīgi jaunu likumu. Likums savā pašreizējā redakcijā ir novecojis un daudzkārt mainīts. Turklāt ir ļoti grūti saprast, ko likums prasa un kā tā ietvaros ir jāsadarbojas dažādām pusēm.

Znotiņa par savu nodomu jau ir informējusi amatpersonas, tostarp premjeru Māri Kučinski (Zaļo un Zemnieku savienība), un saņēmusi atbalstu.

Viņa arī pastāstīja, ka ir tikusies ar dažiem dienesta darbiniekiem. Tie ir labi profesionāļi, kas vēlas valstij darīt labas lietas, tāpēc ir cerība, ka iestādi izdosies restartēt.

KONTEKSTS:

Pirmo reizi 20 gadu laikā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja amata vietu tika izsludināts konkurss. No Valsts kancelejas organizētā konkursa komisijas ģenerālprokurors, kurš saskaņā ar likumu ieceļ un atbrīvo šī dienesta priekšnieku, saņēma atzinumu par četriem no deviņiem kandidātiem.

Viņš norādīja, ka netiksies ar visiem ieteiktajiem pretendentiem, bet gan ar redzamākajiem līderiem, kuri uz citu fona izcēlušies pārliecinoši. LTV ziņoja, ka konkursā ir divi galvenie favorīti: līdz šim 20 gadus dienestu vadījušais Viesturs Burkāns un zvērināta advokāte, Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāve Ilze Znotiņa. Tieši viņa arī kļuva par konkursa uzvarētāju. Znotiņa neslēpj, ka iestādes darbam prasīs lielāku finansējumu.

Īpaša uzmanība banku sektoram un naudas atmazgāšanas apkarošanai pievērsta pēc tam, kad februāra vidū ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. Pēc divām nedēļām bankas ārkārtas akcionāru pilnsapulce pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti