Žirinovskis: Baltija nekad nesaņēma atļauju izstāties no Krievijas Impērijas; okupācijas nebija

ASV un Eiropa ir atbildīga par ģeopolitisko globālo saasinājumu, kāds šobrīd valda pasaulē, un Baltijas valstu okupācijas nekad nav bijis, jo Lietuva, Latvija un Igaunija nekad nav saņēmusi Krievijas Impērijas atļauju izstāties no tās sastāva - šādas un citas tēzes, slavinot Krievijas morālo, militāro un politisko varenību pasaulē, noniecinot Eiropu un kritizējot Latviju par, viņaprāt, tur valdošajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, otrdienas, 21.jūnija, vakarā LTV raidījumā "Viens pret vienu" izteica pazīstamais Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis.

Ģeopolitiskajā saasinājumā vainīga Eiropa

LTV: Mēs esam Maskavā. Latvijas Televīzija. Es atradu liberāldemokrātu brošūru - “Spļāviens uz Rietumiem”. Tā bija pie jums priekštelpā. Tā tagad ir ārpolitikas doktrīna ne tikai jūsu  partijai, bet arī visai Krievijai?

Vladimirs Žirinovskis: Nē. To mēs izdevām pirms apmēram 15 gadiem. Tagad vienkārši atsvaidzinājām. Tādēļ, ka saasinājās attiecības informatīvā kara ietvaros. Kaut kādu ideoloģisko atšķirību, kaut kādu apsūdzību ziņā. Lūk, šī tieši atkal izrādījās aktuāla. Toreiz bija kaut kādas problēmas, un mēs pateicām, ka Rietumos jāizturas citādāk pret Krieviju. Citādi pozitīvu rezultātu nebūs. Lūk, iznākums. Mēs šodien redzam saasinājumu. Jau toreiz bija jārīkojas, kad mēs to piedāvājām pirms 15 gadiem.

Par šo saasinājumu. Kurš šajā saasinājumā vainojams? 2014. gads – Krimas aneksija....

Vainīgi ir boļševiki (lielinieki). 1917. gads, kad mēs izstājāmies no Antantes un nokļuvām barikāžu otrā pusē. Aizritēja gadi, jau 70 gadi.

Šobrīd jau Eiropa pati ir vainīga.

Mēs, gluži otrādi, esam attālinājušies no sociālisma, no komunisma, no staļinisma. Jau gandrīz 25 gadus. Eiropa rīkojas pilnīgi pretēji - sāk uzstādīt pret mums dzelzs aizkaru. Paziņo par sankcijām un izvirza dažādas apsūdzības, ka mēs tur Baltijai draudam, Polijai. Kaut kas viņiem nepatīk Ukrainā. Kopumā nekaunīgi uzvedas. Tāpēc es viņiem atbildēju, ka mums uzspļaut tādai Eiropai.

Mēs cienīsim eiropiešus, Latviju, Vāciju visu Eiropu, ES, bet nevajag mūs bezkaunīgi aizskart.

Krima ir daļa no Krievijas un būs tāda mūžīgi mūžos, bet Donbasā mēs aizstāvēsim krievus. Krievu pasaule ir Krievijas galvenā nacionālā ideja līdz pat 21. gadsimta beigām. Aizstāvēt ar vienkāršiem līdzekļiem - politiskiem, morāliem, ekonomiskiem. Taču, ja pēkšņi sāksies fiziska vardarbība pret krieviem, tad mēs būsim spiesti īstenot arī citus pasākumus.

Krima - bija, ir un būs krievu zeme

Žirinovska kungs, tomēr Krimas aneksija, 2014. gads. Vai tad tā pēdiņās vai atbilstoši starptautiskai likumdošanai nav bezkaunīga uzvedība pret Ukrainu?

Nē! Jo tā ir Krievija. Tā bija Krievija 200 gadus. Krievija! Mēs šo Krimu atņēmām turkiem. Osmaņu impērijai. Sagrāvām to. Daudzas reizes ar to karojām. Savukārt tas, ka [bijušais PSRS vadītājs Ņikita] Hruščovs to nodeva administratīvā pārvaldīšanā Ukrainai. Tās nebija valsts robežas... un 2014. gada februārī Ukrainā notika valsts apvērsums, kuru mēs neatzinām. Valsts varas nebija. Porošenko ievēlēs tikai maijā, bet februārī un martā Ukrainā nebija varas. Vai tad tas ir likumīgi [Ukrainas politiķi Oleksandru] Turčinovu ievēlēt par Ukrainas prezidentu? Kur ir likums par prezidenta vēlēšanām. Tā nekur nav. Jums nav prezidenta? Viss! Lai valdības vadītājs pilda kādus savus pienākumus. Pirms apsūdzēt Krieviju, ka mēs kaut ko esam pārkāpuši, bet Kosova? Kas tas bija? Atbilda starptautiskām tiesībām?

Kāpēc šo Krievijas nostāju pasaulē atbalsta tikai divas valstis, Nikaragva un kas vēl?

Tas mūs neuztrauc.

Tā ir Krievija, mūsu zeme. Krievu! Un mēs nekad to nevienam neatdosim.

Runājot par atbalstu - baidās no ASV. Baidās no Eiropas. Krimas piemērā var redzēt, kā Amerika ir savilkusi visu pasauli kā spruts (astoņkājis) un visus baida. Tas kaitē tām valstīm, kuras baidās atzīt.

Ukrainas prezidents Porošenko nesen paziņoja, ka cīnīsies par Krimu ar visiem līdzekļiem, lai to atgūtu.

Neko viņš nedarīs. Absolūti neko. Kā ir, tā būs. Līdz viņa krišanai, līdz kārtējam apvērsumam. Šī valsts ir sevi izsmēlusi. Tās nebūs.

Ukrainas nebūs?

Jā!

Kāpēc nebūs?

Tāpēc, ka poļi paņems savas zemes, ungāri, rumāņi, Novorosija (Jaunkrievija) un paliks Kijeva, Žitomira un Viņņica. Trīs pilsētas. Tās neizturēs.

Tā ir sirreāla aina.

Kapēc?

Realitātē - es arī nesen biju Ukrainā - cilvēkiem tur ir diezgan cēlusies nacionālā pašapziņa.

Tas ir mākslīgi. Viss mākslīgs, pateicoties propagandai. Ātri visu apspēlēsim. Ātri apspēlēsim, un viss būs gluži otrādi.

Apspēlēsiet?

Un tāpat mūs sveiks, un visi sāks runāt krieviski un pasēs uzreiz ierakstīs, ka ir krievi.

Krieviski tur jau tāpat runā..

Lūk. Tātad arī Ļvovā sāks runāt un Ternopolē, un Ivanofrankovskā, visur.

Visa pasaule ir parādā Krievijai

Rietumvalstis, lielais septiņnieks, nesen aicināja pagarināt sankcijas, pat paplašināt tās; starptautisko kredītu, augsto tehnoloģiju iepirkšanas aizliegums. Krievija pilda visas saistības?

Mēs neko negrasāmies pildīt. Mums, Krievijai, es paužu personīgo viedokli, ne pret vienu nav saistību. Pasaule ir mūsu parādnieks. Mēs devām brīvību Amerikai, aizstāvot to karā ar Angliju. Mēs Vāciju izglābām no pilnīgas iznīcināšanas. Mēs devām brīvību Baltijai, Somijai, Polijai. Mēs visiem devām brīvību. Tāpēc mēs. Mums. Mēs nevienam neesam parādā.

Visa pasaule ir parādā mums.

Mēs Francijai devām brīvību. Mēs Parīzi nenodedzinājām, kad Bonapartu sakāvām. Mēs pasaulē  visus agresorus iznīcinājām. Šodien pasaule ir brīva. Tas nav pateicoties Hitleram vai Rūzveltam, vai de Gollam. Pateicoties padomju armijai un mūsu valstij. Šodien mums ir pati brīvākā prese. Mēs nevienu neapspiežam, bet pie jums krievi ir nepilsoņi. Kas tas ir?

Jūs, latvieši mums kaut ko sakāt par Krimu, bet 25 gadus krievus neuzskatiet par pilsoņiem. Tā ir mežonība.

Nosauciet, kura starptautisko tiesību norma jums tā ļauj rīkoties?

Žirinovska kungs! Pēdējā laikā uz Latviju brauc daudz krievu no Krievijas. Inteliģence, vidussšķira. Es neesmu dzirdējis nevienu sūdzību, ka viņus apspiestu, jo viņi ir krievi un tamlīdzīgi.

Bet viņiem nav tiesību balsot. Viņiem nav Latvijas pases. Viņiem liek mācīties latviešu valodu un runāt latviski. Tā ir ņirgāšanās.

Visiem ir tiesības...

Jums ir jāievēro likums par nacionālo minoritāšu tiesībām. Par minoritāšu valodām. Jūs parakstījāt visus dokumentus, esat Eiropas Savienības loceklis. Un rupji pārkāpjat.

Ikvienam Latvijā ir tiesības kļūt par pilsoni.

Jā. Bet Lietuva iedeva nulles variantu un visi kļuva par Lietuvas pilsoņiem. Bet jūs ar Igauniju izdomājāt pilsoņi - nepilsoņi. Tāpēc, lūdzu, lai jūs mums kaut ko pārmestu, es tam neredzu nekāda pamata. Protams uzskatu brīvība, preses brīvība. Lūdzu!

Bet es jums saku, ka Krievijai piemīt vairāk pozitīvā nekā negatīvā. Savukārt Eiropai, ieskaitot Latviju, ir vairāk negatīvā nekā pozitīvā.

Visās pozīcijās. Tagad pie jums ir amerikāņu tanki. Kāpēc?

Kādās pozīcijās? Ja skatāmies uz reitingiem – korupcija, dzīves līmenis, tad Krievija ir ļoti zemās vietās.

Tātad latvieši dzīvo labāk nekā krievi?

Vidējais līmenis, protams, ir augstāks.

Nē. Nē. Nē. Jūs saprotat, ka jums ir...

Lūdzu, pagariniet sankcijas! Jo ilgāk, jo labāk!

Jūs pats teicāt, kad startējāt prezidenta vēlēšanās, pats runājāt par abortu līmeni Krievijā, par pašnāvību līmeni. Jūs teicāt, ka šie līmeņi ir ļoti slikti.

Tās ir visas cilvēces problēmas

Tās ir tieši Krievijas problēmas...

Narkotikas, zagšana, korupcija - tas skar visu cilvēci. Amerikā ir vēl sliktāki rādītāji nekā mums. Mums ir jāsalīdzina attiecībā pret 100 000 iedzīvotāju. Mums visi rādītāji ir labāki nekā Eiropā. Jūs tik operējat ar šiem faktiem. Varbūt jums šie skaitļi patīk, bet raugiet, pie mums ir visbrīvākā prese.

Jūs pats savās debatēs operējāt ar šiem skaitļiem, bet atgriezīsimies pie starptautiskām sankcijām

Lūdzu!

Jūs teicāt, ka Krievija nevienam nav neko parādā

Neko!

Bet tagad ES lems, ko darīt

Jā!

Pagarināt vai nē.

Pagarināt! Lai pagarina!

Jums vienalga?

Lai pagarina vēl uz pieciem gadiem. Mums ir izdevīgas ilgstošas sankcijas.

Kāpēc?

Mēs tagad sankcijas pret Eiropu pagarinājām līdz 2017. gada beigām, lai mūsu ražotāji un investori zinātu, lai ražo produkciju, mēs to ārzemēs nepirksim. Un pēc tam vispār nepirksim. Ja jūs mums atcelsiet sankcijas, mums būs tikai sliktāk. Mums ir izdevīgi pagarināt sankcijas. Un ir izdevīgi nevis pagarināt uz pusgadu, bet vismaz uz pieciem gadiem.

Ekonomikas izaugsmes rādītāji neliecina, ka sankcijas palīdzētu..

Kam ir jāaug? Kam ir jāaug? Automašīnas? Pilni autosaloni! Pārtika?  Restorāni un veikali ir piepildīti. Mājas? Mājas! Stāv tukši dzīvokļi.

Ārzemju mašīnas, Žirinovska kungs!

Tās ir labas. Kāpēc tās neizlaist. Arī savējās ir.

Jūs teicāt, ka pašiem jārada.

Bet mēs jau tās paši ražojam. Salikšana notiek pie mums. Pārsvarā salikšana notiek pie mums. Tāpēc es saku, ka mūsu tirdzniecības tīklos ir  viss, kas vajadzīgs pilsonim. Un dzīvokļi. Tagad ir tik daudz māju, ka ir tukši dzīvokļi. Nekustamā īpašuma cenas krīt. Maskavā jau var nopirkt vienistabas dzīvokli par vienu, diviem miljoniem. Agrāk bija pieci, seši. Gluži otrādi - dzīve Krievijā kļūst labāka.

Dzīve kļūst labāka?

Protams. Mums parādījušās savas preces. Savi pārtikas produkti. To kļuvis vairāk. Zemenes mūsu. Kāpēc mums vajag Grieķijas, Izraēlas vai Āfrikas zemenes? Kāpēc mums vajag Polijas ābolus? Mums ir savi āboli.

Respektīvi, mēs esam ļoti pateicīgi par sankciju noteikšanu. Un pēc iespējas ilgāk tās neatceliet! Savukārt Eiropa zaudē.

Jau 21 miljardu eiro ir zaudējusi.

Bet tā taču nav Krievijas oficiālā pozīcija. Krievija pauž gatavību darīt visu, lai šīs sankcijas tiktu atceltas.

Bet Jūs taču man jautājiet. Es saku, ka mana partija, mēs deputāti un tie miljoni vēlētāju, kas par mums balso, bet mums ir izredzes uzvarēt velēšanās 18. septembrī. Uzvarēt! Kļūt par valsts pirmo partiju. Tāpēc man rodas tiesības runāt visas Krievijas tautas vārdā.

Visa Krievijas tauta atbalsta sankcijas un pateicas Rietumiem.

Tāpēc nekādā gadījumā neatceliet tās!

Ukrainā Krievijas armijas nav

Runā, ka Nadijas Savčenko, ukraiņu lidotājas, apžēlošana arī bija diplomātisks solis, lai mīkstinātu Rietumu attieksmi?

Nē! Viņa ir rupja, rupja nekauņa. Kā viņa uzvedās tiesā?

Es runāju par apžēlošanu, nevis par viņu..

Es arī saku, kāpēc mums viņa šeit jātur? Viņa ir rupja, neaudzināta sieviete. Lai vācas uz Ukrainu! Aizbrauca, un mēs par to tikai priecājamies, ka izdzinām, lai viņas smakas te nebūtu. Viņa mums nav vajadzīga. Pilnīgi nav vajadzīga.

Mēs tāpat sodīsim ukraiņus par mūsu cilvēku bojāeju. Viņa mums nav vajadzīga.

Tāpēc viņu izmeta. Tie mums bija atkritumi. Mēs no tiem tikām vaļā. Viss!

Kas tā bija par tiesu? Es neredzēju pamatojumus, lasot apsūdzības pierādījumus. Tur viss bija... (kas?)

Tiesa bija atklāta.

Tiesa bija atklāta...

Klāt bija visi žurnālisti, kas vien gribēja. Pārpildīta zāle. Savukārt Amerika vai Eiropa, jūs tiesājāt bez tiesas un izmeklēšanas. Ķerat cilvēkus, kur vien ienāk prātā. Jums Eiropā pazūd simtiem tūkstošu bērnu. Tāpēc jums nav nekāda pamata mums kaut ko pārmest. Mums ir brīva prese. Jums nav nekā. Par Krieviju neviens labs vārds Latvijas presē nav uzrakstīts, bet pie mums mīl Latviju, latviešus, jūsu kultūru. Un visi materiāli, kas parādās Krievijas avīzēs, pārsvarā satur pozitīvas ziņas par Latviju. Lūk, atšķirība. Un pie mums neviens nerīko parādes fašistu līdzskrējējiem, esesiešiem. Pie jums rīko! Pie mums neviens neapvaino kara veterānus. Pie jums dara pāri!

Žirinovska kungs, es neesmu redzējis Latvijā īstus neonacistu gājienus, ārvalstnieku piekaušanu un tā tālāk. To, kas notiek Krievijā, ja reiz mēs salīdzinām...

Krievijā nav bijuši nekādi, ne reizi, nekādi to personu gājieni.

Krievu maršs, neonacisti..

Krievu maršs ir nosaukums, cilvēku kustība pa ielām. Krievu maršs un viss. Tur nebija nekādu...

Latvijā pēdējā laikā nav bijuši ksenofobiski noziegumi. Ja mēs salīdzinām situācijas...

Es jau saku, ka pie jums Latvijā ir vairāk cilvēktiesību pārkāpumu nekā pie mums Krievijā. Visās pozīcijās, bet Eiropā vēl jo vairāk.

To visu var redzēt. Acīmredzami. Piemēram, cilvēku  iznīcināšana Ukrainā. Jūs par to klusējiet. Vienkārši smieklīgi. Cilvēkus sadedzināja, bet Eiropa nemaz nereaģē. Paskatieties uz Eiropu!  NATO iznīcināja Lībiju, bet jūs klusējiet. Tā taču ir mežonība. Lībiju iznīcināja. Valsti. Cik bojāgājušo? Irāka, Sīrija..

Mani interesē šis jautājums. Kāpēc jūs runājiet par cilvēku iznīcināšanu Ukrainā, bet  to taču dara ar krievu zaldātu rokām?

Nē! Krievu zaldātu nekur Ukrainā nav!

Prezidents Putins pats apstiprināja, ka tur ir militārie speciālisti.

Jā! Var būt brīvprātīgie. Lūdzu! Cilvēki, pie mums ir pilns ar atvaļinātajiem. 45 gados.

Žirinovska kungs! Tad krievu militārpersonas ir Ukrainā?

Nav. Es viņus neesmu redzējis.

Viņi tur arī nogalina.

Nē. Viņi var aizstāvēt. Sadursmju laikā zemessargi, gan Doņeckas tautas republikas gan Luhanskas. Protams, notiek bruņota sadursme, ir upuri gan vienā, gan otrā pusē, bet Krievijas armija, oficiāli bruņotie spēki nekur nepiedalās. Mums ir bāze Tadžikistānā. Mēs nenogalinām tadžikus. Armēnijā ir bāze, mēs nevienu nenogalinām.

Robežu var brīvi šķērsot.

Tās tak nav. Robežsargi visi ir krievi.

Militārā tehnika nāk no Krievijas.

Muitnieki visu pārbauda. Visa pasaule var klāt stāvēt, vebkameras, visu var redzēt..

Galvenās izlūkošanas pārvaldes kaujinieki Jerofejevs un Aleksandrovs. Kā viņi tur nokļuva?

Nekādu pierādījumu nav. Nekādu pierādījumu..

Viņus notvēra Ukrainā.

Viņi varēja turp aizbraukt...

Apmainīja pret Savčenko..

Mums Ukrainā visiem ir daudz radinieku. Man pašam ir fabrika Ukrainā , Hastopolē, Rovnas apgabalā un pusei Krievijas iedzīvotāju   ir radinieki Ukrainā. Viņi uz  turieni katru gadu brauc, satiekas. Tāpēc, ja Ukrainā atrodas mūsu virsnie..(sevi labo uzreiz) mūsu pilsoņi, tas ir saistīts ar radnieciskām attiecībām.

Tātad, ja tur ir zaldāts ar šauteni, tās vienkārši ir radnieciskas attiecības? 

Zaldātu ar šauteni tur nav. Ir brīvprātīgie. Zemessargi, kurus neviens nekontrolē visā pasaulē. Cilvēkam ir tiesības aizbraukt..

Bet militārie eksperti, speciālisti par kuriem runāja prezidents Putins?

Var jau būt. Es tak neesmu lietas kursā. Es pats tur nekad neesmu bijis. Jo es tur nekad neesmu bijis. Ja es tur būtu bijis un redzējis, es runātu par to. Lūdzu! Bet es nekad neesmu bijis, vispār nezinu, kur tas Donbass, Luhanska. Pat savulaik, man ir 70 gadi, esmu bijis Kijevā, Odesā...

Kā jūs nezināt? Jūs savu bruņudžipu turp aizsūtījāt.

Es aizsūtīju. Tā tak ir dāvana. Arī medikamentus sūtīju, bet konkrēti es tak neaizvedu, nepaskatījos, neieraudzīju, nepasniedzu. Tās ir dāvanas, humānā palīdzība. Cilvēki taču cieš, iet bojā, viņus spīdzina. Viņiem, tā teikt, pietrūkst, tāpēc pārtiku mēs sūtījām, apģērbu. Humānā palīdzība. Bet es uz turieni nebraucu!

Zaļie cilvēciņi. Sākumā nebija, bet pēc tam tomēr bija. Zaļie cilvēciņi. Kas tā par politiku? Vispirms teikt nē, bet pēc tam tomēr jā? Tur bija jūsējie.

Es jums vēlreiz saku. Mūsu pilsoņiem nav ierobežota pārvietošanās brīvība  uz visas planētas Zeme. Mums Amerikā dzīvo ap 10 miljoniem oficiālu mūsu pilsoņu. Desmit miljoni! Vācijā trīs miljoni!

Mēs runājam par karu.

Tādā gadījumā, ja karu sāka, tā teikt, Ukraina sāka! Mēs to nesākām. Ukraina! Nelikumīgā valdība, Turčinovs! Viņš pavēlēja bombardēt Donbasu, Luhansku.

Jūs nesākāt, jūs turpinājāt. Jūs atbildējāt.

Mēs. Es atkārtoju -

kā Krievija mēs nekur tur nepiedalāmies.

Tur ir krievu iedzīvotāji. Krievu iedzīvotāji, un atšķirt, kur ir krievi no Donbasa un kur krievi no Rostovas apgabala, arī es nespēšu. Viņiem ir vienāda izruna, vienāda valoda, tur visi ir radinieki. Viņi taču staigāja, robežas tak nebija. Robežu tikai  pēdējā laikā sāka veidot. Bet tā cilvēki pārvietojās un nekādu robežu tur nav. Tieši pierobežas iedzīvotāji. Tur nav robežas, ka - o, re kur robeža! Pārvietojas, kā grib. Tādējādi es neredzu šeit problēmu. Vēlreiz saku. Mēs (padzeras) nevienu neierobežojam. Lai brauc, kur grib!

Ja tur ir bruņots konflikts, tas ir slikti. Taču mēs paši bruņotu konfliktu neiesākām. To dara Kijeva un turpinās to vēl ilgi, ilgi.

Tomēr, ja reiz Ukraina izvēlējās ceļu uz Eiropu, kā tas saduras ar Krievijas nacionālajām interesēm?

Nekā! Lai iet kur grib. Lūdzu!

Bet karš sākās.

Nē! Viņi negrib, lai krievi runātu krieviski, paliktu krievi, lai būtu krievu kultūra, krievu grāmatas, krievu skolas, bibliotēkas. Kāpēc jāslēdz krievu skolas? To Kijevā bija simtiem. Tagad viena. Visā Ukrainā slēdza krievu skolas, bibliotēkas, aizliedza filmas, aizliedza runāt! Zini, ka pie viņiem ir sods, soda nauda par runāšanu krieviski. Ja krievi darbā sarunāsies krieviski - sods 50 dolāri. Kas tas vispār ir? Un  jūs vēl sakāt, ka mēs...

Esat pārliecināts, ka ir  šāds sods?

Jā! Protams, protams! Aizliedz televīziju, visus kanālus aizliedz. Tur nav Krievijas televīzijas. Aizliedz visiem iebraukt! Kultūras darbiniekiem, žurnālistiem. Tā ir fašistiska valsts! Un jūs – Latvija - to aizstāvat. Jums vajadzētu uzstāties...

Jūs teicāt, ka neesat tur bijis. Kā varat par to spriest?

Mēs to visu redzam, dzirdam.

Kur?

Nu viņi tak paši paziņo par aizliegumiem. Par sarakstiem, kuriem neļauj atbraukt. Krimināllietu pret mani ierosināja. Viņi taču man par to paziņoja. Es tak nestaigāšu apkārt ar izziņām, ka, redz, Ukrainas Iekšlietu ministrija paziņo, lūk, Ukrainas prezidents kaut ko. Atveriet internetu, visu ieraudzīsiet. Viņi visiem visu ir aizlieguši. Valstī ir iebiedēti iedzīvotāji. Drošības dienests grābj cilvēkus, kur vien iegribas. Šie anarhistu bataljoni kā "Aidars". Valstī notiek terors. Terors!

Par krievu zaldātiem jūs nezināt, jo neesat tur bijis, bet droši zināt, ka Ukraina ir fašistiska valsts?

Jā, jā! Fašistiska valsts. Jo tā taču ir Ukrainas vadības rīcība. Oficiāla. Un mēs redzam parlamenta sēdes, kurās pieņem pret  Krieviju vērstus likumus.

Ir Latvija, Lietuva un Igaunija un nav to!

ES atbalsta Ukrainas politiku, ja tā īstenos reformas, cīnīsies ar korupciju.

Eiropas Savienība... Eiropa atbalstīja Hitleru līdz 1939. gada 1. septembrim. Sešus gadus fašistisku režīmu atbalstīja visa Eiropa. Un tālāk? Tālāk sākās Otrais pasaules karš un pārstāja atbalstīt. Sašķēla Vāciju un pakāra galvenos vaininiekus. Tāpēc, ja Eiropa kaut ko atbalsta, tas nenozīmē, ka tas ir pareizi. ES veic noziegumu.

Līgumus ar Hitleru parakstīja arī Padomju Savienība.

Visi parakstīja, arī Polija, Francija, Lielbritānija. Visi! Un priecājās, ka sarunājuši, ka Hitlers viņiem neuzbruks. Visi parakstīja. Tas bija slikti. Vajadzēja apvienoties un iznīcināt Hitleru. Pats galvenais bija neradīt Hitlera režīmu. To radīja Štifs. Jakovs Štifs, amerikāņu baņkieris. Par viņa naudu radīja. Arī Rokfellers un Rotšildi. Viņi visu izdarīja. Viņiem bija izdevīga fašistiska Vācija, lai to varētu  konfrontēt ar Padomju Savienību.

Mūsdienās vajadzēja apvērsumu Ukrainā, lai notiktu sadursme ar Krieviju. Pēc tam, kad Krievija sāktu uzvarēt, NATO iejauktos, pirmām kārtām Vācija. Tas viss ir ilglaicīgs scenārijs, desmitgadēm uz priekšu.

Tāpēc tas viss ir zināms. Mēs redzam gatavošanos karam. Bet jūs to nesaprotiet. Jūs nez kāpēc uztrauc Krima. Jūs par sevi padomājiet!

Mēs domājam. Nesen BBC rādija filmu, kur Austrumlatviju okupēja zaļie cilvēciņi. Līdzīgi situācijai Krimā. Vai tas ir reāls scenārijs?

Nezinu. Es tādus scenārijus neveidoju. Taču jums ir krievu iedzīvotāji.

Ja pret viņiem sāksies  vajāšanas, kādas represijas, attiecību skaidrošana ar spēku vai morāla apspiešana - aizliegums krieviskiem vārdiem, krievu valodai, protams, mums kaut kādi pasākumi būs jāīsteno.

Ekonomiski, diplomātiski un tā tālāk, bet  kara gadījumā ar NATO, protams, Baltija būs pirmā, kas nonāks smagā stāvoklī. Jo pie jums tur ir bāzes, NATO tanki, NATO bruņotie  spēki ir izvietoti - desmitiem tūkstoši. Pagaidām maz, bet ir gan Latvijā, gan Igaunijā, Lietuvā. Protams šīs valstis sevi nostāda riska zonā, līdz pat iznīcināšanai. Pilnīgai! Līdz ar to jums nebūtu jādomā par zaļajiem cilvēciņiem Austrumlatvijā. Jums būtu jādomā, ka liela konflikta gadījumā, kurā tiks izmantoti kodolieroči vai nu no NATO vai ASV puses, no Baltijas nekas pāri nepaliks. Vispār nekas. Saprotiet?

Šodien ir Latvija, ir Lietuva, Igaunija. Nekā nebūs. Pilnīgi. Neviena latvieša, neviena lietuvieša, neviena igauņa.

Jūs par to padomājiet! Tāpat kā rumāņi. Tagad tur izvietota pretraķešu sistēma. Mēs taču to iznīcināsim, jo tā ir vērsta pret mums. No Rumānijas nekas nepaliks. Izdedzināta zeme. To jūs dariet, ne mēs. Pie jums NATO karaspēks tuvojas robežai, Rumānijā un Polijā ir pretraķešu sistēmas. Un kas tālāk?

Jūs gatavojat karu pret mums. Provokācijas rīkojiet. Jūs taču Ukrainu speciāli padarījāt par profašistisku, lai izprovocētu konfliktu starp Ukrainu un Krieviju.

Kāpēc vajadzīga Ukraina? Bija tur Janukovičs un lai būtu. Kāpēc jums tā ir vajadzīga? Jūs mums sakāt - Ukraina izvēlējās Eiropeisko ceļu. Nu lai būtu izvēlējusies un lai sēž ar šo izvēli, bet jūs aizvācat Janukoviču. Kāpēc jūs spiežat viņus parakstīt dokumentus, kaut kādas deklarācijas? Lieciet Ukrainu mierā! Tā jums pilnīgi nav vajadzīga. Mēs par to interesējamies tikai dēļ viena iemesla - tur dzīvo krievi.

Ukraiņi saka tieši to pašu: "Krievija, lieciet mūs mierā!"

Somi mūs neinteresē. Tur ir somi. Poļi mūs neinteresē, tur ir poļi, bet Ukraina, tur puse ir īsteni krievi un ir krievu zemes. Ja mēs būtu nosūtījuši krievus dzīvot uz Ukrainu, kura būtu bijusi neatkarīga valsts, jums būtu taisnība. Taču Ukrainas vispār nebija. Tā bija Krievijas sastāvā 300 gadus. Pirms tam tās arī nebija. Bija Zaporožjes seča. Vai tā bija Ukraina? Tie bija brīvie kazaki, kas skraidīja turpu šurpu no Krimas līdz Kijevai un viss.

Katra valsts kaut kad sākas. Tāpat kā Krievija. Krievijas Impērija, Krievijas valsts.

Protams, bet sākas uz likumīgiem pamatiem.

Tomēr jūs neatbildējāt uz jautājumu.

Kādu?

Vai jūs prognozējat kādu reakciju saistībā ar tām NATO bāzēm, kas jau ir Baltijā un tiks paplašinātas? Tās ir mūsu tiesības rūpēties par drošību.

Protams. Jums ir visas tiesības. Bāzes, karaspēks, dariet, ko gribiet! Taču kara gadījumā, jūs taču saprotiet, ka jums būs beigas. Tā kā lūdzu, šodien bāzes, balles, apbalvojumi, parādes, ir tiesības darīt visu. Neatkarīga valsts. Stājieties otrajā NATO blokā, trešajā NATO blokā! Dariet, ko gribiet! Bet ko jūs kara gadījumā darīsiet? Mēs taču jums atļauju neprasīsim veikt triecienus Eiropā tur, kur uzskatīsim par vajadzīgu. Bet jūs tepat vien būsiet.

Jūs ziniet, ka no Baltijas bumbvedējs ar kodolbumbām var aizlidot līdz Sanktpēterburgai četrās minūtēs, līdz Maskavai 15 minūtēs. Vai tad mēs to pacietīsim? 15 minūtēs un jūs un NATO bombardēs Maskavu no NATO lidlaukiem Latvijā!

Tas ir skaidrs, bet jūs domājiet, ka karš...   

Neko, nekad nepieļausim! Vēl pirms  tiks pieņemts lēmums pacelt lidmašīnas gaisā Maskavas virzienā, mēs iznīcināsim visu Latviju. Nekas pāri nepaliks. Krāteris! Dūmojošs krāteris! Neviena lidmašīna nepacelsies Maskavas virzienā! Tas pats Igaunijā, tas pats Lietuvā. Arī Rumānijā un Polijā.

Visur, kur tiks nolemts sarīkot uzbrukumu Krievijai. Šīs valstis tiks pilnībā iznīcinātas.

Staļingradas vairs nebūs. Neviens negrasās tur šur bombardēt. Pilnīga iznīcināšana, lai visi par to zinātu!  Gribat dzīvot? Gribat dzīvot? Aizvāciet NATO spēkus!

Tieši pēc šādiem izteicieniem, šādiem  paziņojumiem arī rodas idejas par NATO paplašināšanos.

Tak Dieva dēļ! Visi jau ir iestājušies..

Par sava militārā kompleksa saglabāšanu..

Un kas tālāk? Kas tālāk? Jo vairāk jūs izplešaties, jo vairāk valstu ir NATO, jo vairāk karaspēka ir pie Krievijas robežām, jo ātrāk sāksies karš. Vai patiešām nesaprotiet? Jūs taču esat pieauguši cilvēki. Kara nebūs tad, kad visas armijas atkāpsies tālu iekšienē. Tagad esam spiesti izvietot četras divīzijas Rietumu virzienā. Četras divīzijas! Tas nozīmē, ka četras valstis ir pilnībā nolemtas. Tās nakts laikā okupēs. Naktī.

Es runāju ar krievu žurnālistu Ņevzorovu Sanktpēterburgā. Viņš teica, ka Krievija vienmēr ir bijusi agresīvi noskaņota pret saviem  kaimiņiem. Vienmēr bijusi ekspansīva.

Viņš taču ir slims cilvēks! Neklausieties Ņevzorovu! Viņš ir slims cilvēks.

Okupācijas nebija. Baltija Krievijai pienācās

Par to vienkārši stāsta vēsture. Jūs sakāt - mums uzbruks.

Latvijai nekad neuzbruka.

Latvija mums pienācās, Lietuva, Latvija, Igaunija 1721. gadā pēc Neištates miera. Jūs bijāt daļa no zviedru impērijas. Mēs sagrāvām zviedrus, un zviedri bija dikti sarūgtināti, un Pēteris Pirmais vēl iedeva viņiem naudu. Pēc līguma šīs zemes pienācās mums, jo, vēl pirms tās sagrāba Zviedrija, tur arī dzīvoja krievi.

Tāpēc nevajag ne par ko strīdēties. Es jums saku. Varat darīt visu, ko gribiet. Tagad Krievija jums nekad neuzbruks. To pamuļķi Ņevzorovu neklausieties! Mēs nekad neuzbrūkam. Nosauciet man dienu, kad Krievija būtu okupējusi kādu valsti! Vai būtu kādam pieteikusi karu. Nosauciet man šādu faktu Eiropas vēsturē! Nosauciet - kad! Napoleons pats pie mums atnāca. Hitlers pats atnāca. Kārlis Divpadsmitais pats atnāca. Poļi. Viņi arī atnāca...

1939. gads. Jūs sadalījāt Poliju.

Pareizi! Pilnīgi pareizi! Polija bija Otrā pasaules kara kurinātāja. Tā pirmā kurināja...

Ko kurināja Baltijas valstis?   

Es jau jums skaidroju. Jūs par Poliju jautājāt. Es jums teicu. Vajadzēja visu Poliju okupēt. Nevis pusi Polijas, bet Hitleram neļaut ienākt...

1940. gads. Kam traucēja Baltijas valstis?

Jo jūs nelikumīgi izstājāties. No kurienes jūs izstājāties? Kurš jums deva tiesības izstāties? Kur lēmums, ka mēs jums piešķiram neatkarību? Jūsu nebija. Jūs bijāt Baltijas guberņa. Jūsu nebija - Latvija, Lietuva, Igaunija. Jūs paši patvaļīgi pasludinājāt neatkarību, un Amerika jūs ilgi neatzina. Amerikāņu prezidents teica, ka tā neies cauri. Kaut kāda pilsoņu grupa izlēmusi pasludināt neatkarību, bet tā ir Krievijas impērijas teritorija.

Tāpēc visas starptautiskās tiesības, visa Eiropa vēsture ir mūsu pusē. Jūs, baltieši, nekad no mums neatkarību neesat saņēmuši, un 1939. gads ir Otrā pasaules kara sākuma gads.

Robežas sāka pārveidot. Par to vērsieties pie vāciešiem! Viņi sāka. Mēs nesākām. Viņi sāka Minhenes vienošanos un visu pārējo.

1939. gads. Jūs kopā sadalījāt Poliju.

Pareizi! Bet Liebritānija, Francija kopā ar Hitleru sadalīja Čehoslovākiju. Kāpēc tas jūs neinteresē? Kāpēc izvēlaties tikai vienu jautājumu? Kas Čehoslovākiju sadalīja? Polija un Vācija. Tad kāpēc jūs 1938. gadu aizmirstiet? Bet ķerieties tikai pie 1940. un 1939. gada? Ņemiet visus Otrā pasaules kara faktus. Visa pasaule zina, ka Nirnbergas procesā tiesāja fašistisko Vāciju, nevis Padomju Savienību. Mūs ar ziediem visur sagaidīja. Kā atbrīvotājus. Tajā skaitā arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tur bija arī tie, kurus neapmierināja padomju vara, es piekrītu, tādi vienmēr ir. Taču mēs nekad neesam uzbrukuši Baltijai un nekad to neesam okupējuši. Galu galā jūs dabūjāt 1991. gadu.

20. gadsimtā jūs vairākas reizes okupējāt Latvijas teritoriju.

Jūs bijāt Krievijas impērijas sastāvā! Es jums vēlreiz saku.

Tas nedod tiesības okupēt.

Kas dod tiesības izstāties no impērijas? Kas jums deva tiesības izstāties? Kur ir pagaidu valdības lēmums?

Kur ir cara Nikolaja Otrā lēmums? Kur ir padomju valdības lēmums? Neviena lēmuma, ka jūs tiekat radīti, nebija! Mums bija tiesības ievest karaspēku. Tad bija cita situācija, bija Rīgas miera līgums. Tā visa ir vēsture. Mēs par visu vienojāmies un viss beidzās 1991. gadā. PSRS vairs nav! Viss! Tagad atradīsim momentus. Jūs glābiet Latviju tagad! Nelieniet tur 1940. gadā un vēl kur! Jau ir pagājuši 86 gadi. Kam to vajag, 1940. gadu? Pirms 66-67 gadiem un jūs tas uztrauc. Es saku - notika Otrais pasaules karš. Mēs gribējām apturēt Hitleru tālāk no mūsu robežām. Mēs arī Somijai paņēmām daļu teritorijas arī Baltiju paņēmām atpakaļ, un pusi no Polijas paņēmām, un Besarābiju paņēmām. Kāpēc Besarābiju nepieminat?

Ja būšu Krievijas prezidents, Eiropa mums pakļausies

Esat gatavs startēt kā prezidenta kandidāts?

Nē. Izziņos vēlēšanas, novembrī, decembrī 2017. gadā. Tad mēs arī izlemsim. Liberāldemokrāti piedalās visās vēlēšanās. Pagaidām par agru runāt. Tagad ir tikai 2016. gada maijs. Pašreizējā vara būs līdz 2018. gada maijam, kad darbu sāks jaunā valdība. Vēlēšanas būs 2018. gada martā, bet izziņos tās novembrī vai decembrī 2017. gadā. Tāpēc 2017. gada vidū pieņemsim lēmumu, bet piedalīsimies. Protams. Kas jūs uztrauc?

Kādā ziņā jūs būsiet labāks prezidents nekā Putins? Ko piedāvāsiet tautai?

Es tautai piedāvāšu, ka Donbasā nekavējoties beigsies jebkāda krievu apspiešana.

Tādēļ būs nepieciešams atstādināt valdību Kijevā, un visa Ukraina tiks atbrīvota no Kijevas režīma. Lūk! Baltijā būs jāatceļ visi likumi, kas vērsti pret krieviem. Lūk! Visas pretraķešu sistēmas būs jālikvidē. Rumānija.. un tātad Polija. Turcijai būs jādod brīvība kurdiem, un tiks radīta  kurdu valsts. Tai būs jāatdod armēņu zemes armēņiem, grieķiem, bulgāriem. Lūk!

Es jautāju, ko piedāvāsiet Krievijas tautai, nevis tiem, kas dzīvo tai apkārt.

Krievijas tautai mēs piedāvājam paātrināt jaunu ceļu būvniecību, pašu labāko, jaunu transportu, vakuuma transportu, lai pārvietojas ar ātrumu 5000 kilometri stundā. Tādas iestrādes bija mūsu akadēmiķim Gluško. Lai visiem būtu darbs. Visi ārvalstu strādnieki pametīs Krievijas teritoriju, un jebkādus draudus no NATO vai ASV puses mēs likvidēsim. Mēs nevienam neļausim apdraudēt Krievijas pastāvēšanu. Lūk! Jebkādas sankcijas mūs absolūti nebiedē. Mums nevajag svešu naudu. Tehnoloģijas mēs paši izgudrosim vai arī nopirksim no citām valstīm. Tāpēc mums īpašas attiecības ne ar vienu nav vajadzīgas. Mēs ar visiem uzturēsim vēsas darba attiecības. Taču

nekādus dzēlienus pret Krieviju, ja es būšu prezidents, neviens neuzdrīkstēsies pat iepīkstēties. Es īstenošu Aleksandra Trešā politiku, kad nevienam lielgabalam Eiropā nebija tiesību izšaut bez krievu imperatora atļaujas. Eiropa mums pakļausies, vai arī tās nebūs.

Tur būs daudz migrantu. Mēs palīdzēsim visiem migrantiem no Āfrikas un arābu austrumiem, viņu ir kādi 20, 30, 40, 50 miljoni, ierasties Eiropā. Mēs dosim kuģus, lidmašīnas, vilcienus un lai eiropieši ievēro cilvēktiesības. Lūk, Latvijai tagad jāuzņem tūkstoš migrantu. Mēs jūs piespiedīsim uzņemt 100 000 migrantu. Un jūs viņus uzņemsiet! Jūs ar krieviem negribējāt dzīvot? Krievi sliktie? Tagad ar afrikāņiem dzīvosiet. Viņi izvaros jūsu sievietes, piekaus jūsu vīriešus.

Krievi dzīvo Latvijā. Dzīvo un strādā...

Lūk tādi... Un labi! Ja krievi ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, mēs nevienu sliktu vārdu Latvijai neteiksim, lai tikai krievi pasaka, ka viņi ir apmierināti un nekādu palīdzību no jaunā krievu prezidenta, 1918. gada martā ja es uzvarēšu, viņiem nevajag? Viss! Latvija mierīga! Taču Latvijā ir NATO bāzes. Tie vairs nav krievi.

NATO spēku atrašanās Latvijas teritorijā, lidmašīnas ir tieši draudi mūsu valstij. Tieši draudi! Tāpēc kāds sakars ar krieviem Latvijā? Tieši draudi!

Mūsu valstij. Tāpēc jums par to ir jādomā! Karš var sākties jebkurā brīdī. 2016. gada vasarā, 2017. gada vasarā, 2018. gada vasarā, un no Latvijas nekas pāri nepaliek. Tad ko jūs gribat no mums? Karu jau sāks NATO, mēs nesāksim.

Latvija jau nu gan nekad nav uzbrukusi Krievijai.

Bet jums ir bāzes, bāzes! Bāzes, bāzes! Tas ir bīstami. Mēs taču neesam pret latviešiem. Mēs esam pret teritoriju, kur tuvu, tieši pie mūsu robežām, ir potenciāla agresora bāzes. Tas nav saistīts ar Latviju, tāpat ar Igauniju un tāpat ar Lietuvu, Poliju, Rumāniju. Tur kur.. Turcija! Tur ir kodolieroči Turcijā. Noliktavas ar kodolieročiem. Tāpēc viņi paši sevi nostāda ļoti bīstamā stāvoklī. Pie mums nav pretlatvisku noskaņojumu. Man ir attieksme pret NATO. Nevis pret amerikāņu tautu, bet pret NATO, kurā ietilpst ASV. Tāpēc šeit nav nacionālā momenta, reliģijas, kultūras vai civilizācijas aspekta. Ir drošības problēma. Ja es būšu Krievijas prezidents, nebūs nekādu draudu Krievijai no Rietumu puses.

Pagājušajās vēlēšanās jūs kritizējāt tās. Runājāt par rezultātu viltošanu. Jūs ticat, ka var uzvarēt Putinu?

Es uzskatu, ka laiks darbojas par labu tam, ka... Šogad paskatīsimies. 18. septembrī. Ja vēlēšanas pēc partiju sarakstiem būs godīgas - mums to sola -, tad attiecīgi arī vēlēšanas 2018. gada martā būs godīgas. Pagaidām Putinam ir lielāks atbalsts. Man ir 11% viņam, nezinu, 50%, 60%. Taču, ja Rietumi turpinās nekaunīgi uzvesties, man būs izredzes uzvarēt. Mūsu cilvēki vēl divus gadus pacietīs, bet jau būs noguruši no tā, ka kaut kur palielinās draudi Krievijai, kaut kur mūsu cilvēkus arestē, apvaino, aizliedz visu. Šajā ziņā laiks vairāk strādā manā labā.

Ja virzīsiet karaspēku tuvāk mūsu robežām, tad man būs vairāk izredžu uzvarēt. Kaut gan Putins jau pārdislocē divīzijas. Viņš var izdarīt to pašu, ko es piedāvāju. Tad man būs grūtāk. Taču viņš jums, Baltijai, nedraudēs, bet es saku jau laikus, no jums nekas pāri nepaliks! Vispār nekā! Un pasaule neko neteiks. Bija latvieši, nav latviešu. Bija igauņi.

Pasaule neko neteiks.

Kad runā par politisko sistēmu Krievijā, kad saka komunistu partija - Zjuganovs, vai liberāldemokrāti - Žirinovskis, ziniet viņi ir kā Putina lelles, viņš tās rausta.

Nē! Nē!. Jūs paņemiet...

Neesmu Putina lelle

Jūs apvainojaties, kad tā saka?

Meli! Paņemiet internetu un paskatieties, mēs stingri kritizējam šo valdību, likumus, kādi ir, un tā tālāk. Tā nav! Cita lieta, ko es vēl izdarīšu, - es aizliegšu visas komunistiskās organizācijas. Es atjaunošu vēsturiskos nosaukumus visām pilsētām, ielām un laukumiem un tā tālāk. Tā Kirova būs Vjatkas pilsēta, Volgograda būs Caricina, Uljanovska būs Simbirska un tā tālāk un tālāk. Respektīvi, tiks atjaunoti visi vecie nosaukumi, un visas kreisās partijas tiks aizliegtas. Paliks tikai mērenās un centriskās kā liberāldemokrāti.

Ko varat teikt par to, ka daudzviet parādās pieminekļi Staļinam?

Tas ir slikti, slikti! Visus aizvāksim. Visu aizvāksim. Tāpēc jau es gribu aizliegt visus komunistus. Visu, ko Staļins, Ļeņins... visu, kas saistās ar Oktobra revolūciju, 100 gadi būs nākamgad, viss tiks aizliegts. Vēstures grāmatās jāuzraksta objektīvi – valsts apvērsums, represijas, baznīcas sagrāve, "kulakošana", par visu slikto, ko viņi izdarīja, par to visu jāuzraksta. Par labo jāuzraksta. Karā uzvarējām, Gagarina lidojums kosmosā, industrializācija, kultūras uzplaukums. Sliktais un labais. Bet...

Vai tā visa šobrīd nav vēstures grāmatās?

Ir! Taču jūs pats aizsākāt šo tēmu - atjauno pieminekļus Staļinam. Manā laikā nebūs neviena pieminekļa. No Sarkanā laukuma visus aizvāksim. Visi apbedījumi no Sarkanā laukuma tiks aizvākti. Mums Mitiščos ir uzcelta federālā kapsēta.

Pieminekļi ir pieminekļi, bet ko tas, jūsuprāt, liecina par tautas domāšanu, par sabiedrību? Kāpēc viņi grib šādus pieminekļus?

Tas ir komunisms. To Zjuganovs dara. Partijai nav nākotnes. Tā ir bēru lietu partija. Viņi atbrauc, kaut kur ir piemineklis Ļeņinam, noliek ziediņus, Staļina krūštēls kaut kur ir. Viņiem nav nākotnes! Tāpēc viņi cenšas paņemt no pagātnes kādus tēlus, kad cilvēki domā, ka Staļins bija kaut kas. Tas tikai piesaistīs vismaz daļu no vecākā gadagājuma vēlētājiem. Jaunatne neies. Taču es to aizliegšu. Kategoriski. Viss, kas saistīts ar komunismu, ar fašismu, ar rasismu, tiks aizliegts. Es vadu Krievijas Liberāldemokrātisko partiju. Juridiskajā fakultātē mana diplomdarba tēma bija – "Cilvēktiesības mūsdienu pasaulē". Cilvēktiesības! Tas bija 1977. gads, bet Eiropa arī šodien nespēj aizstāvēt cilvēktiesības. Tāpēc demokrātija, daudzpartiju sistēma, plurālisms, visas brīvības, bet pats galvenais – drošība, lai neviens nevienam nedraudētu. Lūk, Sīrijā. Mēs to apturēsim, momentāni. Turpina nogalināt cilvēkus. Ukraina. Turpina nogalināt cilvēkus.

Es izbeigšu Tuvo Austrumu problēmu un Ukrainas problēmu. Šīs divas bīstamās teritorijas tiks bloķētas tā, lai no to puses nebūtu nekādu draudu. Nekādas "Islāma valsts" nebūs. To visu iznīcinās.

Visā Āfrikas un Tuvo Austrumu teritorijā. No Afganistānas līdz Lībijai.

Jūs tagad esat iekļauts melnajā sarakstā Latvijā un citās Eiropas valstīs. Vai pienāks laiks, kad to atcels?

Atcelsiet, tiklīdz es kļūšu par prezidentu! Uzreiz! 2018. gada martā. Un turpmāk jums jāzina, ka visas tās valstis, kas mani iekļāva melnajā sarakstā - pamatā tā ir tikai Latvija un Ukraina - šīs divas valstis cietīs smagāk, nekā būtu varējušas ciest.

Jūs atkal draudiet?

Bet ko lai dara? Vai tad tie nav draudi man? Mani iekļaut melnajā sarakstā, it kā es būtu terorists, ekstrēmists vai vēl kas, radikālis. Ko esmu izdarījis? Es 20, 30 gadus vadu politisku partiju. Neesmu izlējis ne pili asiņu. Neesmu atbalstījis nevienu ekstrēmistisku likumu. Mums Kriminālkodeksā ir pants numur 282. Tikai liberāldemokrāti pieprasa to atcelt. Tas ir ļoti bīstams pants visiem pilsoņiem. Saskaņā ar to notiesā, un cilvēki, mūsu nesistēmiskā opozīcija, uzskata, ka tas ir politisks pants. Es piekrītu. Es to aizvākšu.

Mēs jau vairākkārt to piedāvājām aizvākt. Tāpēc es esmu par visām brīvībām, bet jūs man maitājat garastāvokli, kad iekļaujat mani sarakstā. Es mēdzu aizbraukt uz Jūrmalu. Es to mīlu. Arī Palangu Lietuvā mīlu. Pērnavu mīlu Igaunijā. Es mīlu Baltiju. Dienvidus nemīlu, karsts. Jūsu kultūra, klusi cilvēki, labi laukumi, veikali. Man viss patīk, kopējā panorāma, bet jūs mani neielaižiet. Interesanti, par ko? Par vārda brīvību! Jūs neesat demokrāti! Es runāju, jums nepatīk? Piekrītu! Taču arī man nepatīk tas, ko jūs runājat. Varbūt vienosimies, ka ir vārda brīvība? Amerikā taču mani ielaiž, bet Latvijā nē! Vienkārši smieklīgi. Amerika - visas cilvēces ienaidnieks numur viens. Brauciet jebkurā brīdī!

G. Vladimirs Žirinovskis, pagaidām vēl melnajā sarakstā.

Jā.

G.Vēlu veiksmi! Paldies par sarunu!

Paldies!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti