Dienas ziņas

ES sola miljarda eiro atbalstu Afganistānai

Dienas ziņas

Kopmītnes – bez nevakcinētiem studentiem

Ceļ cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotu pirts kompleksu

Ziemupē top Latvijā pirmais pirts komplekss cilvēkiem ar invaliditāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dienvidkurzemes novada Ziemupē (bijušajā Pāvilostas novadā) top Latvijā pirmais pirts komplekss cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem. Šobrīd norit 380 kvadrātmetru lielās ēkas būvniecība. Iniciatīvu uzņēmusies Liepājas Neredzīgo biedrība, kas vēlas izveidot vietu rehabilitācijas pasākumiem. Finansējums jaunbūvei tiek iegūts no ziedojumiem, kā arī atsevišķi uzņēmumi atvēlējuši savu darbaspēku.

Jauna pirts, dīķis, sālsistaba un sālsvanna – šādas iespējas Liepājas Neredzīgo biedrības izveidotajā rehabilitācijas centrā "Dvēseles veldzes dārzs" drīzumā kļūs pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Topošā būve paredzēta, lai šie cilvēki pirmo reizi Latvijā varētu izbaudīt šāda veida veselības uzlabošanas pasākumus viņu vajadzībām pielāgotā vidē.

Projekta iniciators stāstīja, ka to nefinansē Eiropas fondi, bet gan brīvprātīgo ziedojumi.

"Veselības rehabilitācija, sociālā rehabilitācija un arī socializēšanās vieta. Un viņi ar sajūsmu vienkārši gaida. Mums šobrīd biedrībā ir vairāk nekā 850 biedri, un viņi prasa: "Māri, kad būs pirts?"," stāstīja  Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

"Mums pilsētā vai kādā citā vietā nav pieejama pirts, un būs brīnišķīgi, kad būs gatava. Taisnību sakot, būšu pirmo reizi izbaudījis pirti," atzina Liepājas Neredzīgo biedrības biedrs Aivars.

Rehabilitācijas centra "Dvēseles veldzes dārzs" gide Sarmīte sacīja:

"Esmu pārliecināta par to, ka cilvēki brauks, jo te būs ļoti lielas iespējas arī tiem cilvēkiem, kuri ir invalīdu krēslos."

Šogad "Dvēseles veldzes dārzu" kopumā apmeklējuši vairāk nekā 4000 cilvēku no visas Latvijas – gan ar, gan bez invaliditātes –, kurus interesē šeit izveidotā baskāju taka, sajūtu parks un labirints. Gan jau esošajā piedāvājumā, gan topošajā pirts kompleksā padomāts arī par visām drošības prasībām, sākot ar īpašu durvju krāsu vājredzīgajiem, beidzot ar personīgiem pavadoņiem apmeklētājiem.

"Doma ir tāda, ka arī cilvēks ratiņkrēslā varētu brīvi iebraukt, pārvietoties pa koridoru, aizbraukt uz saunu, uz sālsvannu un sālsistabu," stāstīja  rehabilitācijas centra "Dvēseles veldzes dārzs" pārvaldnieks Imants.

Pirts kompleksa otrajā stāvā 190 kvadrātmetru platībā paredzēts izbūvēt istabiņas atpūtnieku pārnakšņošanai. Apzinoties arī finansiālās grūtības, kuras pieredz cilvēki ar īpašām vajadzībām, tiek domāts, lai šis jaunais pakalpojums būtu pieejams ikvienam interesentam.

"Mēs meklēsim iespēju, lai cilvēkiem ar invaliditāti pašiem nebūtu jāmaksā vai nu ar minimālu līdzfinansējumu, bet atradīsim atbalstītājus vai sadarbības partnerus ar pašvaldībām, valsts institūcijām, uzņēmējiem. Prioritāte šajā vietā būs sniegt pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti un viņu atbalsta personām, un, ja būs kādas brīvās vietiņas, tad tie, kas brauks pie mums un izmantos šo brīnišķīgo pakalpojumu un vietu, viņi atbalstīs ar savu finansējumu, atrodoties šeit, šī centra darbības nodrošināšanu," teica Ceirulis.

Kopējās projekta izmaksas veido 150 000 eiro, no kuriem pagaidām biedrībai ir 55 000 eiro, un šobrīd aktīvi tiek meklētas iespējas piesaistīt trūkstošo finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti