Zemessardzes bataljona komandieri apsūdz par patvaļīgu meža ciršanu AM īpašumā

Daudznozaru specializētā prokuratūra nodevusi Ekonomisko lietu tiesai krimināllietu četru personu apsūdzībā par patvaļīgu koku ciršanu kādā Aizsardzības ministrijai (AM) piederošajā nekustamajā īpašumā un procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai viens no apsūdzētajiem, būdams Zemessardzes kāda bataljona komandieris, nolēma organizēt šautuves paplašināšanu nekustamajā īpašumā, kas piederēja Aizsardzības ministrijai, kur bija nepieciešams izcirst kokus. Pārkāpjot noteikto kārtību koku ciršanai un nesaņemot koku ciršanas apliecinājumu, vienojoties ar pārējiem trim lietā apsūdzētajiem, tika organizēta koku ciršana 1,17 hektāru lielā teritorijā.

Tika panākta vienošanās, ka iegūtie kokmateriāli tiks uzdoti par juridiskas personas mantu un realizēti, par iegūtajiem finanšu līdzekļiem nodrošinot zāģmateriālus, kas nepieciešami šautuves paplašināšanai.

Apsūdzētajām personām, kā arī transportlīdzekļiem un tehnikai tika atļauts iebraukt apsargātā un ierobežotas pieejamības Aizsardzības ministrijas nekustamajā īpašumā.

2019. gada janvārī minētajā teritorijā tika patvaļīgi izcirsti koki vairāk nekā 433 kubikmetru apjomā, radot Latvijas valstij materiālo kaitējumu teju 26,5 tūkstošu eiro apmērā un nodarot mežam zaudējumu jeb kaitējumu 53 tūkstošu eiro apmērā.

Lieta izskatīšanai nodota Ekonomisko lietu tiesai, pirmā tiesas sēde nozīmēta šī gada septembrī.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt