Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Tieša runa. Cik stipra būs politiskā griba

Zatlers: Latvijā pašlaik politiskās gribas vietā dominē apjukums

Eksprezidents Valdis Zatlers uzskata, ka pašlaik Latvijas politikā politiskās drosmes vietā dominē apjukums, politiķi sapratuši, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, bet par to tikai sačukstas un meklē, kurš tad būs tas, kas uzņemsies kaut ko darīt.

Zatlers trešdien, 8.februarī, LTV raidījumā “Tieša runa” pauda, ka politiskā griba var parādīties, kad ir skaidri zināmi politiskie mērķi.

“Ja mērķu nav, tad arī gribas nekad nebūs, tad ir cita griba – saglabāt varu un politisko tēlu, un šo mērķus sasniegšanai griba gan netiek taupīta,” sacīja eksprezidents.  

“Mani uztrauc, kādi ir šodienas mērķi,” atzina Zatlers.

Viņaprāt, šobrīd politikā dominē apjukums. Iepriekš Latvijas politikā bija spēki, kas grib kaut ko izdarīt, un tie, kas negrib un sola pasargāt no pārmaiņām. Tagad gan politiķi ir sapratuši, ka reformas nepieciešams, “visi sačukstas, ka vajag, bet kurš tad būs, kas to uzņemsies”.

Viņš gan norādīja, ka politiskā drosme jāapvieno ar saimniecisko izpratni, piemēram, novadu reformā.  

Zatlers arī piebilda, ka yik ilgi, kamēr koalīcijā dažādas partijas atbild katra par savu reformu un katra stāsta, cik šie lēmumi ir nepopulāri un sarežģīti, un cenšas viena otrai iekniebt, reformas nevirzīsies uz priekšu. Kamēr koalīcijas partneri nesapratīs, ka reformas izglītībā, veselībā, valsts un pašvaldību attiecībās ir nepieciešamas un svarīgas, nekas būtiski nemainīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti