Rīta Panorāma

Operdziedātājas Ingas Šļubovskas – Kancēvičas kamermūzikas albums «Gaismā»

Rīta Panorāma

Intervija ar dziedātāju Edgaru Kreili

Intervija ar VUGD priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu

VUGD vadība: Ugunsdzēsēju vairs netrūkst, bet pietrūkst speciālistu un virsnieku

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) vairs netrūkst ugunsdzēsēju, taču aizvien pietrūkst speciālistu ar papildu profesionālajām iemaņām un arī virsnieku, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

VUGD vairs nav problēmas ar ugunsdzēsēju štata vietu nokomplektēšanu, un atsevišķās pilsētās pat esot strādātgribētāju rinda. Eklons to skaidroja ar pēdējos gados pieaugušo atalgojumu dienestā.

Taču aizvien trūkst darbinieku ar papildu profesionālajām iemaņām, piemēram, inženieru. Problēma ir arī ar virsnieku apmācību, jo to algu atšķirība no ugunsdzēsējiem nemotivē iet šo ceļu, skaidroja VUGD priekšnieka vietnieks.

Arī ar ekipējumu un aprīkojumu VUGD problēmas nesaskata, un tas esot Eiropas līmenī.

Taču aizvien nav nomainīts glābēju autotransports. Šogad gan VUGD saņems 30 jaunas automašīnas, un tuvākajos gados visās VUGD struktūrvienībās būs vismaz viena kvalitatīva un mūsdienīga automašīna.

1 komentārs
Einārs
atliek cerēt, ka runājot par jauno un mūsdienīgo autotransporta tehniku katrā depo netiek domātas jaunās Iveco. gara acīm jau redzu Zilupi vai jebkuru citu lauku teritoriju, kur, pēc 100 metriem no asfalta iveco izpūtējs ir norauts un pati mašīna līdz asīm dubļos bez izredzēm pašu spēkiem no tiem izkļūt, ugunsgrēka dzēšanas iespēja izslēgta. izskatās jau skaisti, tikai atsit teicienu par s*du spīdīgā papīrītī.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti