VM: Līdz ar Covid-19 uzliesmojumiem jauni ierobežojumi varētu būt lokāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Parādoties jauniem Covid-19 uzliesmojumiem Latvijā, ierobežojumi būs lokāli – noteiktās pilsētās vai reģionos, intervijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (“Attīstībai/Par!”).

Pašlaik VM skatījumā ir jāvērtē katrs uzliesmojums attiecīgajā reģionā. “Visticamāk, jauni ierobežojumi, kuri varētu parādīties atkarībā no epidemioloģiskās situācijas, būs vērsti uz lokālajiem punktiem – pilsētām un reģioniem,” sacīja Dūrītis.

Savukārt, ja situācija pasliktināsies strauji, viens no pirmajiem soļiem varētu būt sejas masku lietošana sabiedriskajās vietās. Pašlaik šī prasība nav obligāta, bet rekomendējoša.

Šonedēļ saslimstība ar Covid-19 Latvijā pieaugusi, sasniedzot kumulatīvo rādītāju 17,6 uz 100 000 iedzīvotāju pēdējo divu nedēļu griezumā. Tādējādi Latvija ir pārsniegusi robežkritēriju, pēc kura vērtēja nepieciešamību pašizolēties ceļotājiem no noteiktām valstīm. Šī robežkritērija celšanu šonedēļ pieļāva veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”), kura iepriekš strikti iestājās pret šādu soli.

Dūrītis skaidroja – tā kā pieaugusi saslimstība ar Covid-19 Latvijā, zūd jēga šo robežkritēriju atstāt līdzšinējā līmenī. Lēmumu varētu pieņemt piektdien. “Arī mūsu valstī risks inficēties, lai gan ir krietni zemāks, tas tomēr pieaug,” sacīja Dūrītis.

Viņš norādīja, ka izmaiņas varētu būt pakāpeniskas, bet šis robežkritērijs noteikti nevarētu sasniegt 50 uz 100 000 iedzīvotāju.

“Es nedomāju, ka tas tiks ļoti stipri paaugstināts,” viņš piebilda.

“Neatkarīgi no tā, vai paaugstinās vai pazeminās, cipari rāda, ka mums visiem atkal jākļūst uzmanīgākiem tā, kā tas bija pavasarī. Tagad viss no mums ir atkarīgs, drusku – no iebraucējiem,” norādīja Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras vadītāja, profesore Ludmila Vīksna. Viņa piebilda – būtiski, ka smagi slimu Covid-19 pacientu Latvijā nav ļoti daudz.

Savukārt taujāts par resursiem, lai nodrošinātu Covid-19 testēšanu, VM pārstāvis norādīja, ka attiecībā uz testēšanas iekārtām kapacitātes pietiek un tehniski ir iespējams testēt vairāk nekā pašlaik. Bet ierobežoti ir cilvēkresursi, lai noņemtu paraugus. Tādēļ nozīmīga ir testēšanas metode, kurā iedzīvotāji paši var nodot siekalu paraugus.

KONTEKSTS:  

Otrdien, 29. septembrī, Latvijā atklāti vēl 95 Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā Latvijā atklāto gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma.  Ņemot vērā ziņas par lokālajiem uzliesmojumiem Kuldīgā un Daugavpilī, valdība 30. septembrī, nolēma noteikt stingrākus Covid-19 piesardzības pasākumus abu pilsētu teritorijās, kas noteikti no 1. līdz 14. oktobrim.  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti