Panorāma

Izmaiņas bezmaksas virszemes TV

Panorāma

Intervija ar D.Pavļutu

NRC «Vaivari» - godīgs vai negodīgs eiro ieviesējs?

VK atklāj «Vaivaros» naudas neekonomisku un nelietderīgu izlietojumu

Pārbaudot Nacionālais rehabilitācijas centrs „Vaivari" sniegto maksas pakalpojumu cenu pamatotība, Valsts kontrole (VK) secinājusi, centrs, iespējams, nav īstenojis godīga eiro ieviesēja principus.

Kā norāda VK, neesot izsekojama maksas pakalpojumu cenu pamatotība, jo centrā nav izstrādāta un apstiprināta izcenojuma noteikšanas metodika, kā arī revīzijā tas nevarēja iesniegt cenu aprēķiniem izmantotos pamatdatus.

Turklāt pastāv risks, ka centrs nav īstenojis godīga eiro ieviesēja principus, cenu palielināšanu saistot ar latu pielīdzināšanu eiro, jo pērn septembrī „Vaivari" apstiprināja jaunu pakalpojumu cenrādi, kurā ir palielinātas cenas gandrīz visiem pakalpojumiem. Kā piemēru VK min papildu samaksu par pacienta uzturēšanos vienvietīgā istabā, kas ir palielināta par 41% - no 10 uz 14,06 latiem jeb 20 eiro.

Revīzijā konstatēts, ka „Vaivari" veiktā rehabilitācijas pacientu reģistra uzskaite nav pilnīga, caurskatāma un nenodrošina pietiekamu kontroli pār pacientu secīgu iekļaušanu reģistrā, tai skaitā nenodrošina pietiekamu informāciju par pacientu virzību rindā.

„Vaivaros" arī neesot nodrošināta efektīva darba samaksas organizācija, līdz ar to revidējamā laika posmā finanšu līdzekļi 10 360 latu apmērā ir izlietoti nelietderīgi. Centrs esot nepamatoti aprēķinājis darbiniekiem atlaišanas pabalstus piecu tūkstošu latu apmērā, kā arī darbiniekiem prēmijas gandrīz četru tūkstošu latu apmērā.

Revīzijā konstatēts, ka „Vaivari", iegādājoties preces un pakalpojumus, ne visos gadījumos ir rīkojies atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, tāpēc pastāv risks, ka nav izvēlēts izdevīgākais piedāvājums un revidējamā laika posmā finanšu līdzekļi 24,6 tūkstošu latu apmērā ir izlietoti neefektīvi.

Centrs  „Vaivari" arī nav izveidojis iekšējās kontroles sistēmu, kas sniegtu pārliecību, ka degviela ir iegādāta un braucieni veikti darba vajadzībām. Vairākos gadījumos ceļazīmē norādītais degvielas atlikums ir lielāks nekā faktiskais transportlīdzekļa degvielas tvertnes tilpums, un ceļazīmē norādītais odometra rādījums neatbilst transportlīdzekļa odometra rādījumam saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem.

Atbilstoši ceļazīmēs norādītajai informācijai vairākos gadījumos darbinieks vienlaikus ir braucis ar diviem transportlīdzekļiem, norāda VK.

Lai novērstu revīzijā konstatētās nepilnības, centram „Vaivari" ir sniegti 20 ieteikumi darba samaksas organizācijā, iepirkumu veikšanas procesā, izdevumu ekonomiskā izlietojumā, rehabilitācijas pacientu rindas vadībā un sniegto pakalpojumu maksas noteikšanā un aprēķināšanā, kurus ieviešot, tiks nodrošināts centram piešķirto finanšu līdzekļu ekonomisks, lietderīgs un tiesisks izlietojums, kā arī būs izsekojama centra pakalpojumiem noteikto cenu pamatotība.


Rehabilitācijas centra direktore Anda Nulle Valsts kontroles pārmetumus noraida, uzverot, ka maksas pakalpojumu cenas tiek pārskatītas regulāri, parasti tas notiek rudenī. Turklāt daļai pakalpojumu cenas tiek samazinātas. „Pēc vasaras sezonas mēs atbilstoši tirgus pieprasījumam mainām maksas pakalpojumu cenrādi un ja mēs paskatīsimies," Latvijas televīzijas raidījumam „Panorāma" skaidroja Nulle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti