Vīru kora «Gaudeamus» dziedātājs Džordžs Stīls ieguvis Latvijas dubultpilsonību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora "Gaudeamus" dziedātājs Džordžs Stīls pēc sešus mēnešu ilga naturalizācijas procesa ieguvis Latvijas dubultpilsonību.

Dzīvojot Latvijā vairāk nekā 22 gadus, Stīls ir centies sabiedrībā un medijos aktualizēt un skaidrot rasisma un etnisko minoritāšu diskriminācijas jautājumus. Viņš ir 2004.gadā tapušās biedrības "AfroLat" dibinātājs.

"Pirmkārt, man liekas, ka esmu pelnījis pilsonību, jo dzīvoju Latvijā jau 22 gadus. Otrkārt, mana ģimene ir šeit, un mani bērni ir latvieši, tādēļ vēlos būt kopā ar viņiem. Un, treškārt, vēlējos, lai man būtu iespējas studēt citviet Eiropā, jo ar ASV pasi studijas Eiropas Savienībā ir krietni dārgākas," skaidroja Stīls.

Viņš atzīst, ka naturalizācijas process nebija viegls, jo saskārās arī ar birokrātiskām problēmām.

"Visgrūtāk bija apgūt otro naturalizācijas daļu - Latvijas vēsturi un Satversmi. Problēmas sagādāja arī nepieciešamo dokumentu iegūšana un nosūtīšana uz ASV, lai pierādītu, ka pilntiesīgi dzīvoju Latvijā. Tagad man ir dubultā pilsonība. Kopumā pases iegūšanas process man ilga sešus mēnešus," stāstīja Stīls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti