Siliņa pieļauj pilsonības atņemšanu naturalizētajiem pilsoņiem – Latvijas nodevējiem

Valstij, iespējams, ir jābūt tiesībām atņemt pilsonību cilvēkiem, kuri pilsonību ieguvuši naturalizācijas ceļā, bet kurus turpmākās rīcības dēļ var uzskatīt par Latvijas nodevējiem, žurnālistiem pieļāva Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"), reizē norādot, ka diskusijas par konkrētu risinājumu turpināsies.

Siliņas pārstāvētā "Jaunā Vienotība" (JV) ir sagatavojusi grozījumus Pilsonības likumā, kas ļautu atņemt Latvijas pilsonību bijušās PSRS pilsoņiem, kuri pārkāpuši naturalizācijas jeb Latvijas pilsonības iegūšanas laikā doto solījumu un rīkojušies pret Satversmē nostiprināto demokrātisko valsts iekārtu.

Vaicāta sīkāk par šāda piedāvājuma mērķi, premjerminstre skaidroja, ka tādiem cilvēkiem, kuri ir vērsušies pret Latviju, pret savu valsti, ir jāatbild likuma priekšā.

Valstij ir tiesības meklēt risinājumus, ko ar šādiem cilvēkiem darīt, skaidroja politiķe, norādot, ka valstij ir jābūt tiesībām atņemt pilsonību cilvēkiem, kurus var uzskatīt par Latvijas nodevējiem.

Siliņa skaidroja, ka "Jaunā Vienotība" nav vēl oficiāli iesniegusi grozījumus, bet ir izstrādājusi iespējamo risinājuma variantu, par ko vēl tiks diskutēts ar koalīcijas partneriem.

Sadarbības partneru – Zaļo un Zemnieku un savienības un "Progresīvo" – pārstāvji pauda, ka izprot jautājuma problemātiku un par to frakcijās diskutēs, pašlaik vēl atturoties komentēt ieceri pirms sīkākas iepazīšanās.

KONTEKSTS: 

"Jaunās Vienotības" Saeimas deputāti sagatavojuši grozījumus Pilsonības likumā, paredzot, ja persona izdarījusi pārkāpumu pret Latvijas Republiku un tas grauj pilsoņa un valsts izveidojušās tiesiskās attiecības, personai atņem Latvijas pilsonību ar nosacījumu, ka persona nekļūst par bezvalstnieku.

Grozījumi paredz iespēju atņemt Latvijas pilsonību personām, kuras ir pārkāpušas naturalizācijas laikā doto solījumu un izdarījušas kādu no likumā minētajām nepieļaujamām darbībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti