Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Latvijā pieaug interese par kaņepju audzēšanu

Dienas ziņas

Latvijas armijai 101. gadadiena

Viļānu uzņēmēji iesaistās jauniešu nodarbinātībā

Viļānu uzņēmēji aktīvi iesaistās jauniešu nodarbināšanā

Viļānu novadā ir viens no lielākajiem bezdarba līmeņa radītājiem Latgales reģionā. Bezdarbnieku vidū ir arī daudz jauniešu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Pateicoties Eiropas Solidaritātes korpusa programmai, astoņi novada uzņēmumi ir guvuši finansiālo atbalstu, lai  izveidotu jaunas darbavietas jauniešiem, vairākumam no kuriem šī ir pirmā darba vieta un iespēja gūt savu pirmo darba pieredzi.

Viļānu novada iedzīvotāja Dmitrija dzimtene ir Baltkrievija, taču, nodibinot ģimeni Latvijā, pirms gada viņš pārvācās uz dzīvi šeit. Jau vairāk nekā mēnesi Dmitrijs strādā vienā no Viļānu veikaliem, kur nodarbojas ar tekstilizstrādājumu un suvenīru apdruku. Viņš ir viens no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmas dalībniekiem, kuras ietvaros organizācijām, tostarp uzņēmējiem, ir iespēja gūt finansiālu atbalstu un radīt darbavietas jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

"Viļānos ilgi meklēju darbu, kas man patiktu un ļautu arī pašrealizēties, man bija darba pieredze ārējās apdrukas un dizaina jomā. Ar šo projektu man ļoti paveicās," atklāja programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” dalībnieks Dmitrijs.

Uzņēmuma, kurā strādā Dmitrijs, vadītāja atzina, ka dalība projektā deva ne tikai iespēju nodrošināt jaunu darbavietu, bet arī izveidot jaunu pakalpojumu, par kura ieviešanu tika domāts jau sen.

"Bija jaunietis, kurš meklēja darbu un kuram bija iepriekšējā pieredze tieši apdrukas jomā, un tas man patika. Mēs vēlējamies pamēģināt," sacīja SIA “Lapiņas ĒMEI” vadītāja Elita Kozlovska.

Lai nodrošinātu darbavietas jauniešiem programmas ietvaros, organizācijai jāsaņem kvalitātes zīme, Latgalē tā ir piešķirta 40 organizācijām, tostarp astoņām Viļānu novadā.

Pašlaik trijos novada uzņēmumos strādā seši jaunieši, savukārt projekta otrajā kārtā darbavietas piedāvās vēl pieci uzņēmumi. 

"Mēs varam nodrošināt darbavietu, tas ir papildu atbalsts ne tikai jaunietim, bet arī uzņēmumam, lai nodrošinātu, lai tā darbavieta pastāvētu, lai nebūtu tik liels noslogojums pārējiem darbiniekiem," norādīja lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības  “Viļāni” projekta koordinatore Līga Zvejsalniece.

Viļānu novadā esošās viesnīcas īpašniece, kas uzņēmumā nodarbina divus jauniešus, kam šī ir pirmā darbavieta, uzsvēra, ka pēdējā laikā ir aizvien grūtāk atrast darbiniekus jauniešu vidū, kam ir zināšanas un pieredze viesnīcu pakalpojumu un ēdināšanas  jomā.

"Jauniešiem tā ir ļoti laba iespēja iegūt pieredzi un iemaņas, tas ir galvenais mūsu jomā. Cilvēks saprot, kas ir jādara. Ļoti labs risinājums, kā varētu piesaistīt jaunatni," uzsvēra SIA “Silagali-I” valdes priekšsēdētāja Inga Zunda.

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras statistikas datiem Viļānu novadā ir viens no lielākajiem bezdarba radītājiem Latgales reģionā – 16,8%, savukārt aģentūrā kā bezdarbnieki ir reģistrēti 48 Viļānu novada jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt