Dienas ziņas

Durbes pilī ierakstīts P.Čaikovska skaņdarbu disks

Dienas ziņas

Tuvojas noslēgumam Cēsu bibliotēkas renovācija

Pieaugušo neformālās izglītības programmas Viļānos

Viļānos pieaugušie mācās spēlēt mūzikas instrumentus un izzina mākslas pamatus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Viļānu Mūzikas un mākslas skolā šis ir pirmais mācību gads, kad tiek īstenotas pieaugušo neformālās izglītības programmas. Sešu mēnešu ilgās mūzikas instrumentu spēles un mākslas pamatu nodarbībās var piedalīties ikviens pieaugušais bez vecuma ierobežojuma.

Viļānu Mūzikas un mākslas skolā  jaunas vēsmas ienesušas vairākas pieaugušo neformālās izglītības programmas. Viena no tām ir saistīta tieši ar mākslas jomu, dodot iespēju vairākām sievietēm apgūt mākslas pamatus.

"Paņemam kompozīciju, izskatām perspektīvi, ēnu konstruēšanu, tad, lai nebūtu garlaicīgi. Mēs ņemam arī kādus praktiskos darbus. Tātad, no darba materiāla arī filcēšanu, karsto batiku, zīda apgleznošanu, papjē mašē tehniku, protams arī zīmēšanu un gleznošanu (..) Neliekam atzīmes. Tā teiksim, ja, kā sanāk, tā sanāk. Pieaugušajiem bez arī iepriekšējām zināšanāmm," saka pedagoģe Maija Podnieka.

Nodarbības apmeklē ne tikai viļānieši, bet arī citu novadu iedzīvotāji. "Šajā visā pasākumā mani iesaistīja mana laba draudzene. Viņa tā kā gribēja braukt, bet vienai garlaicīgi. Paņēma mani līdzi. Un par cik mani tādas lietas ir interesējušas un ir bijusi vēlme kaut ko tādu darīt. Tad kāpēc neizmantot tādu iespēju? Un tas, ko mēs te daram, tas papildina kaut kādā veidā mani, manas zināšanas," stāsta varakļāniete Indra Balode.

"Izdomāju, kad arī es varētu šo brīvo laiku pavadīt pie reizes šeit un pamācīties jaunas idejas. Jo kaut kas jau ir darīts un kaut kas jau tiek darīts. Bet nekad nav par sliktu iemācīties kaut ko jaunu," atzīmē Dekšāru pagasta iedzīvotāja Ilze Valeniece.

Jaunās mākslinieces smej, ka it nemaz nepamana, cik ātri aizrit nodarbībām paredzētā pusotra stunda, jo paveiktais darbs rada gandarījumu un patīkamu atpūtu pēc ikdienas straujā ritma. "Mēs atnākam šeit uz nodarbību un pasniedzēja Maija vienmēr iesāk nodarbību ar skaistu puķes gatavošanu, kuru mēs katrreiz aiznesam mājās. Un katru reizi šī te puķe ir no jauna," klāsta Dekšāru pagasta iedzīvotāja Ilze Valeniece.

Mākslas grupas dalībnieces uzsver, ka neformālā izglītība ļauj attīstīt vēl neapzinātus talantus, kā arī veicina radošo izaugsmi. Pieaugušo neformālās izglītības programmas Viļānu Mūzikas un mākslas skolā 54 mācību stundu apjomā tiks īstenotas līdz pat nākamā gada aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti