Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizvien remontē izskalotos ceļus un caurtekas

Viļakas novadā aizvien remontē augusta lietavās izskalotos ceļus

Viļakas novadā joprojām novērš plūdu sekas. Pirms diviem mēnešiem lietavas izskaloja grants ceļus un caurtekas - vietām tā, ka vienam ceļam radās pārrāvumi pat vairākās vietās un daļa ciemu iedzīvotāju bija nošķirti no ārpasaules. Sākotnēji pašu spēkiem atjaunota gājēju un vieglo automašīnu satiksme, bet, saņemot valsts finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, sākti pilnvērtīgi remontdarbi. Tie gan laika apstākļu un dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ turpinās aizvien.

Ceļu, kas savieno Šķilbēnu un Roguļovas ciemus Viļakas novada Šķilbēnu pagastā, klāj pirmais sniegs, taču arvien uz tilta pāri Rikas upei strādā traktortehnika. Tilta remontdarbi tuvojas noslēgumam, un šonedēļ satiksmē piedalīsies arī smagais transports.

Kopumā plūdi šajā pagastā skāra astoņus ceļus, daļa no tiem bija izskaloti vairākās vietās. Lietavu posts iedzīvotājiem ir spilgtā atmiņā, jo vietām izskalojumi nošķīra saimniecības ēkas no dārziem vai ganībās atstātajiem lopiem.

"Mēs jau sen būtu ar lopiem tikuši pāri, bet nevarējām. Apkārt, ja caur Upīti braukt, 18 kilometri jābrauc. Bet tepat – kilometrs. Viss gāja, pludoja. Drausmīgi vispār bija," atzina Šķilbēnu pagasta iedzīvotāja Nellija.

"Mēs kā ielenkumā te bijām. (..) Pirmo reizi pats pārsviedu dēli, lai tiktu pāri. Toreiz pagasts uztaisīja te tiltiņus. Bet tajā galā paši nogriezām, salikām laipas, lai pāriet var," klāstīja Roguļovas ciema iedzīvotājs Pēteris.

Pilnvērtīgs ceļu un caurteku remonts aizkavējās lietus dēļ, kas turpinājās vēl visu septembri. Līdz ar to ūdens līmenis upēs un grāvjos nemazinājās. Tāpat mazāki izskalojumi apgrūtināja piekļuvi smagāk cietušiem posmiem.

"Lai tiktu arī pie šī tilta, klāt piebrauktu, no šīs puses nevarēja, jo bija izskalota šī puse tiltam, un smagā tehnika [nepieveda] ne betonu, ne granti; nekas nevarēja pieiet," atzina Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Mežals.

Lai līdzīga situācija neatkārtotos, blakus tiltam šobrīd Rikas upes gultni attīra un nedaudz maina. Vēl darbus kavēja neziņa: vai ceļos ieguldīt pašvaldības līdzekļus, vai tos piešķirs valsts.

Aprēķināts, ka pēc plūdiem ceļu sakārtošanai Viļakas novadā nepieciešami aptuveni 141 000 eiro, ko tomēr sedz valsts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Bija arī vairāki pierobežas teritorijai raksturīgi šķēršļi.

"Mūsu gadījumā tas bija tas, ka Kūkovas upe ir valsts robeža. Un ne grūti, bet ilgs process. Jo tie ir starpvalstu saskaņojumi. (..) Bija uzņēmumi, gribētāji, bet īsti nebija atbilstošas dokumentācijas, atbilstošu sertifikātu, nebija speciālistu.

Un, otrkārt, uzņēmējiem bija liels kārdinājums prasīt ļoti lielas naudas," atklāja Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Iecerēts, ka visi plūdu skartie ceļu posmi un caurtekas Viļakas novadā būs sakārtoti līdz ziemai. Pašvaldības budžetā paredzēto finansējumu ceļu sakārtošanai turpmāk plānots ieguldīt mazāk svarīgos ceļu remontdarbos, kas netika iekļauti sākotnējā ziņojumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai par zaudējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti