Viensētās dzīvojošo vakcinācijā pret Covid-19 piesaistīs bruņotos spēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļa vakcinācijas pret Covid-19 procesā plāno iesaistīt Nacionālos bruņotos spēkus (NBS), ar kuru palīdzību paredzēts nokļūt tālākās lauku viensētās, to intervijā Latvijas Radio atzina biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Intervija ar Vakcinācijas biroja vadītāju Evu Juhņēviču
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa norādīja, ka zemākā vakcinācijas aptvere joprojām ir Latgalē. Rēzeknē tie ir 37%, Līvānu novadā – 36%, Preiļu novadā – 33%, Rēzeknes novadā – 30%, Krāslavas novadā – 35%.

"Mēs jau kopš vasaras organizējam vienas dienas izbraukuma vakcinācijas, bet papildu šīm izbraukuma vakcinācijām šobrīd kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem strādājam pie jaunas formas izbraukuma vakcinācijām.

Ar bruņoto spēku palīdzību mēs centīsimies izbraukt attālākas apkaimes, viensētas un piebraukt cilvēkiem pavisam tuvu klāt, lai viņiem būtu iespēja saņemt vakcīnas," teica Juhņēviča.

Aizsardzības ministrijā informēja, ka NBS no 25. oktobra līdz 31. decembrim pēc Veselības ministrijas pieprasījuma nodrošinās nepieciešamo personālu un autotransportu mobilo izbraukuma vakcinācijas punktu izveidei, lai sekmētu iedzīvotāju vakcināciju Latvijas reģionos.

NBS nodrošinās 10 mikroautobusus mobilo vakcinācijas punktu izveidei, katram no tiem piesaistot divus profesionālā dienesta karavīrus vai zemessargus.

Mobilo izbraukuma vakcinācijas punktu izveidē tiks iesaistītas visas četras Zemessardzes brigādes un NBS Nodrošinājuma pavēlniecība, kā arī pēc nepieciešamības – citas profesionālā dienesta vienības, sniedzot atbalstu veselības nozarei Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā Latvijā.

Juhņēviča arī atgādināja, ka vakcinēties pret Covid-19 iespējams vakcinācijas kabinetos pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēs, lielajos vakcinācijas centros Rīgā, 23 vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, izbraukuma vakcinācijās, tostarp vakcinācijas autobusā Rīgas apkaimēs. Vēl plānots izvietot mobilos vakcinācijas punktus, kur mājiņās-konteineros būs iespējams vakcinēties pret Covid-19 tuvu savai dzīvesvietai.

Viņa norādīja, ka vakcinācijas pret Covid-19 temps turpina pieaugt. Pagājušajā nedēļā kopējais vakcinācijas faktu skaits pārsniedza 83 000. Savukārt šajā nedēļā pa četrām dienām bijuši 49 555 vakcinācijas fakti. Šie dati gan vēl nav pilnīgi, jo tie vēl tiek ievadīti. "Redzam, ka turpinās pieaugoša tendence, pat salīdzinot ar pagājušo nedēļu," sacīja Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja.

Viņasprāt, vakcināciju veicina gan tas, ka atsevišķās profesijās vakcinēšanās noteikta par obligātu pienākumu, gan arī tas, ka cilvēki sāk vairāk pievērst uzmanību savai veselībai un pieņem lēmumu par labu vakcinācijai.

"Šī strauji pieaugošā tendence ir jau piekto nedēļu visās vecuma grupās. Visstraujāk tie pieauguma rādītāji ir 18–29 gadu grupā, 50–59 gadu un 60–69 gadu grupās," skaidroja Juhņēviča.

Turklāt jau vairākas nedēļas pirmo pošu īpatsvars ir 80%, piebilda Juhņēviča, norādot, ka vakcinācijas pret Covid-19 kapacitāte ir 100 000 pošu nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti