4. studija

Vai viegli uzdoties par citu personu, un kas par to draud?

4. studija

Ķīnā tapuši, luminiscējoši... latviešu tautastērpi?!

Ko nozīmē, ja pirkuma čeks "Atcelts"?

VID: Regulāri atcelti veikala čeki var liecināt par krāpniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

“Atcelts”. Šāda norāde uz veikala čeka liecina par to, ka, visticamāk, notikusi krāpnieciska darbība, raidījumam “4. studija” norādīja Valsts ieņēmumu dienests. 

 Uzmanību atceltajiem čekiem no kāda lietoto apģērbu un apavu veikala pievērsa kāds “4. studijas” skatītājs.

Pircējs, pirmoreiz saņēmis čeku, ka darījums atcelts un pirkums nav noticis, nodomāja, ka veikalniekiem kaut kas, acīmredzot, misējies. Pēc kāda laika atkārtoti iepircies, un atkal - tāds pat čeks. Pēc dažām stundām vīrietis atkal atgriezies veikalā un veicis trešo pirkumu, un atkal izdotais čeks anulēts.

Parādot čekus veikalā pārdevējai, gūts apstiprinājums, ka tie ir konkrētajā veikalā izsistie čeki. Pārdevēja gan pamana, ka tajos nav uzrādīts pievienotās vērtības nodoklis (PVN), bet par to, kurš to izsitis vai kāpēc, nekomentē.

Veikala izpilddirektore Elīna Gobzeme norādīja, ka mēģinās noskaidrot, kurš pārdevējs čeku izsitis, bet tālāku rīcību nekomentē.

Fiktīvā darījuma pierādījumi nogādāti VID. Dienesta pārstāvis Jānis Skulte skaidroja, ka pirkuma čekā jābūt norādītai uzņēmuma juridiskajai adresei, nodokļu maksātāja identifikācijai, informācijai par preci, PVN likmei, darījuma summai, gan izdotajai, gan saņemtajai naudai, un informācijai ar laiku, kad šis darījums ir noticis. Kasiera vārdam nav obligāti jābūt redzamam.

“Ja kases čekā vai darījuma apliecinošā dokumentā parādās „atcelts”, tad, visticamāk, notikusi krāpnieciska darbība un darījums atcelts, nav uzskaitīts grāmatvedības reģistros un par to nav aprēķināti nodokļi un nomaksāti valsts budžetā” skaidroja VID pārstāvis Jānis Skulte.

Taču, ja pircējs atteicies no darījuma un nav veicis samaksu, tad komersants darījumu var atcelt. Par nenotikušu darījumu pircējam nekas nav jāizsniedz.

VID informēja, ka pircējs, kas pamanījis kaut ko aizdomīgu čekā, var izmantot mobilo aplikāciju “Attaisnotie izdevumi”. Reizēs, kad šķiet, ka ar čeku kaut kad nav kārtībā var čeku nofotografēt un nosūtīt. Ja nav vēlēšanās palikt anonīmam, var atstāt arī savus kontaktus, lai VID var sazināties un saņemt čeka oriģinālu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti