Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēres ceļa atklāšana – svētki visam pagastam

Sāk kriminālvajāšanu par skaidras naudas nedeklarēšanu

VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par lielas skaidras naudas summas nedeklarēšanu

Valsts ieņēmumu dienests (VID)  prokuratūrai nodeva kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai par kopumā 25 820 eiro skaidras naudas nedeklarēšanu, iebraucot Latvijā, informēja VID.

2019.gada jūlijā VID amatpersonas lidostā “Rīga” veica reisa Dubaija-Maskava-Rīga pasažieru un to bagāžas pārbaudi.

Veicot Lielbritānijas un Ziemeļīrijas pilsones, kas dzimusi 1981.gadā, bagāžas pārbaudi, tika konstatēta nedeklarēta skaidra nauda vairākās valūtās par kopējo summu 25 820,01 eiro (2 000 eiro, 2 000 Amerikas Savienoto valstu dolāri un 90 665 Apvienoto Arābu Emirātu dirhēmi), par ko tika uzsākts kriminālprocess par skaidras naudas nedeklarēšanu, informēja VID.

Izmeklēšanas laikā Lielbritānijas un Ziemeļīrijas pilsone tika atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu, un šī gada 27.augustā kriminālprocess tika nosūtīts Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai par skaidras naudas nedeklarēšanu.

VID Muitas lietu 1. izmeklēšanas nodaļas vadītāja Jūlija Buslajeva stāstīja, ka caur Latviju pārvadā lielas nelegālas naudas summas, ievedot tās no trešajām valstīm, lielākoties no Krievijas Federācijas un Ukrainas. "Šī nauda ir nelegāla, nelegālas izcelsmes un tā ir paredzēta arī noziedzīgiem mērķiem," norādīja Buslajeva.

Nelegāli ievestā nauda visbiežāk ceļo uz Krieviju vai no Krievijas uz Latviju, un tā esot domāta kukuļiem vai narkotikām. Šogad uz robežas aizturētas jau vairāk nekā 30 personas ar nedeklarētu skaidru naudu. 

VID atgādina, ka no 2019.gada 1.jūlija ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz, ka par skaidras naudas nedeklarēšanu uz valsts ārējās robežas no 10 000 eiro līdz 21 500 eiro, par konstatēto faktu fiziskai personai iestājas administratīvā atbildība. Savukārt, ja netiek deklarēta skaidra nauda, kas pārsniedz 21 500 eiro, tad pret personu tiek uzsākts kriminālprocess.

Pērn, izbraucot no Latvijas, deklarēti vairāk nekā 153 miljoni, bet ievesti gandrīz 70 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti