Dienas notikumu apskats

Āboltiņas negaidītās prombūtnes dēļ «Vienotība» atliek lemšanu par viņas amatu

Dienas notikumu apskats

Rīgas domes atbildīgajā komitejā izpaliek lēmumi par ielu remontiem

VID aptur ar "ss.lv" īpašniekiem saistīta uzņēmuma saimniecisko darbību

VID aptur sludinājumu portāla «ss.lv» darbību; vietne pārsaukta par «ss.com»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nolēmis apturēt SIA “Internet” un ar to saistītās populārās sludinājumu vietnes “ss.lv” darbību. Šāds lēmums pieņemts, jo uzņēmums atteicies sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID ir pamats uzskatīt, ka šajā portālā sludinājumus ievieto arī nodokļu krāpnieki, īpaši auto tirdzniecības jomā. Ceturtdienas vakarā "ss.lv" domēna vārds jau ir mainīts uz "ss.com" un arī logo lapas augšējā stūrī rāda "ss.com".

VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine žurnālistiem skaidroja, ka līdz ar digitalizācijas un tehnoloģiju attīstību paplašinās iespējas nodarboties ar uzņēmējdarbību virtuālajā vidē. Lai pētītu, kas tajā notiek, VID šim mērķim atvēlējis noteiktus resursus.

VID pārbaudēs konstatējis, ka virtuālajā vidē notiek ne tikai legāla uzņēmējdarbība – ir daļa cilvēku, kas nereģistrē savu saimniecisko darbību, nodarbojas ar auto tirdzniecību un nemaksā PVN. Veicot monitoringu interneta vidē, VID identificējis vairākas shēmas, kur auto tirgotāji izvairās no nodokļu samaksas vai izkrāpj nodokļus.

“Es runāju par regulāru tirdzniecību un lielos apjomos,” teica VID pārstāve. Vienā no atklātajām lielākajām shēmām piedāvātas un pārdotas 700 automašīnas, par ko nodokļi nav maksāti un valstij nodarīti 0,5 miljoni eiro zaudējumi.

VID pārstāve norādīja, ka VID izmanto likumā paredzētās tiesības – aicina portālus sniegt informāciju par personām, kas ievieto lietotu auto sludinājumus portālos. Lūgts personas vārds un uzvārds, kontaktinformācija un nodokļu maksātāja numurs.

Lielākā daļa no interneta portāliem atsaucas un sniedz informāciju. Tādējādi VID samērā vienkārši iegūst informāciju par personām, kas, iespējams, krāpjas ar nodokļu samaksu. Taču ir arī tādi, kas atteicās sniegt informāciju. Tostarp bija "ss.lv”, kam attiecīgo informāciju lūgts sniegt jau kopš gada sākuma.

Komersantam 2017. gadā tika izsūtītas četras brīdinājuma vēstules ar aicinājumu sniegt VID pieprasīto informāciju, tāpat notika divas tikšanās, kurās SIA “Internet” pārstāvji atteicās sadarboties. Komersants ignorēja arī piespriestos administratīvos sodus, informē VID.

Ar uzņēmumu pašlaik tiek veiktas pārrunas un skaidroti darbības apturēšanas iemesli. Līdzko uzņēmums novērsīs pārkāpumus, VID izskatīs jautājumu par saimnieciskās darbības atjaunošanu, Ja uzņēmums nenovērsīs pārkāpumus, tad strīdu izšķirs tiesa, teica Kārkliņa-Ādmine.

Portāls "ss.lv" pašlaik vēl darbojas, jo pieprasījums par tā darbības apturēšanu tagad ir nosūtīts Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļai, kam lēmums par interneta domēna bloķēšanu jāpieņem piecu darba dienu laikā.

Taču, kamēr uzņēmums nav tiesīgs sniegt pakalpojumus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina cilvēkus sludinājumus portālā "ss.lv" neievietot, līgumus neslēgt un neveikt maksājumus.

"Šobrīd, kad ir apturēta saimnieciskā darbība, atgūt naudu par nesniegto pakalpojumu faktiski nebūs iespējams," atzina PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa.

PTAC vadītāja atzina arī, ka centrs šogad saņēmis ļoti daudz sūdzību par portālu „ss.lv”. Vēl pagājušajā gadā sūdzību par populārāko interneta sludinājumu mājaslapu tikpat kā neesot bijis.

"Tiešām mēs saņemam vairāk nekā 100 patērētāju iesniegumu, zvanu un tamlīdzīgi, kur patērētāji ir samērā neapmierināti ar dažādām portāla veiktajām darbībām. Kā galvenās lietas, kas uztrauc patērētājus, man būtu jāmin tas, ka patērētājiem faktiski netiek norādīta skaidra cena par pakalpojumu. Tāpat, otra lieta, vairākkārt patērētājiem ir tādas problēmas, ka patērētājs ievieto sludinājumu un tie bez nekāda iemesla tiek dzēsti," klāstīja Vītoliņa.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.


Tāpat patērētāji norādījuši, ka ar portālu neizdodas sazināties.

SIA “Internet” pārstāvji, kuriem pieder sludinājumu portāls “ss.lv”, LTV "Panorāmā" ceturtdienas vakarā vērsa uzmanību uz to, ka VID lēmumu, kas pieņemts jau šī gada 2. martā,  SIA “Internet” pārsūdzēja gan VID ģenerāldirektorei, gan pēc tam arī apstrīdēja tiesā.

Administratīvā rajona tiesa 31. maijā ir ierosinājusi lietu par to, vai SIA “Internet” ir vai nav jāsniedz informācija VID un, ja ir, tad kādā apmērā. Administratīvā procesa likums nosaka, ja administratīvais akts ir pārsūdzēts, tad tas nestājās spēkā līdz tiesas galīgajam lēmumam.

Tāpēc portāla “ss.lv” īpašnieki uzsver, ka līdz brīdim, kamēr stāsies spēkā galīgais tiesas spriedums šajā lietā, viņiem nav pienākuma sniegt informāciju VID, un uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšana jāuzskata par pretlikumīgu.

Viņi arī norāda, ka valstij var nākties maksāt lielas kompensācijas par zaudējumiem un kaitējumu reputācijai.

Ceturtdienas vakarā aģentūra LETA, atsaucoties uz vietni "whois.com", raksta, ka "ss.com" bija reģistrējis "ss.lv" un kā kontaktpersonas tika norādīti Juris Līnis un Andrejs Kivackis, kuriem vienādās daļās pieder SIA "SS". Tomēr dienas laikā minētajā vietnē informācija par "ss.com" mainījās un tagad kontaktu listē minēts, ka domēnu "ss.com" reģistrējis Luksemburgā esošs uzņēmums.

''Ss.lv” apgrozījums pērn sasniedzis 5,5 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti