Dienas ziņas

Starts veselības finansēšanas likumam

Dienas ziņas

Strīds par kompensāciju komerctelevīzijām

Veselības inspekciju vadīs Indra Dreika

Veselības inspekcijas vadītāja būs Indra Dreika

Veselības inspekcijas vadītāja būs Indra Dreika, kurai ir ilggadēja pieredze vadošos amatos dažādās valsts un pašvaldību iestādēs. Viņa atklātā konkursā ieguva augstāko vērtējumu starp visiem pretendentiem, informēja Valsts kanceleja.

Jaunajā amatā Dreika plāno sākt strādāt no šā gada 1. novembra.

“Plānoju ieviest valsts pārvaldes reformas pamatprincipus, lai Veselības inspekcija kļūtu par radošu, uz sabiedrības vajadzībām un klientiem orientētu iestādi, kas iekļaujas veselības aprūpes sistēmā kā iekšējais auditors. Uzskatu, ka iestādes mērķus var sasniegt ar atbalstošām un preventīvām metodēm, nevis ar kontrolējošām un sodīšanas metodēm,” norādīja Dreika.

Viņa uzsvēra, ka strādās, lai “Veselības inspekcija sniegtu cilvēkiem vajadzīgus pakalpojumus, nostiprinātu sabiedrības uzticību valsts piedāvātajai veselības aprūpes sistēmai. Pirmie uzdevumi – izstrādāt Veselības inspekcijas darbības stratēģiju, rosināt sadarbību ar veselības aprūpes sistēmā strādājošām nevalstiskajām organizācijām”.

Dreikai ir maģistra grāds sabiedrības vadībā un uzņēmējdarbības vadībā. Viņai ir ilggadēja pieredze vadošos amatos tādās organizācijās kā AAS “ERGO Latvija”, Nacionālais veselības dienests, Aizsardzības īpašumu valsts aģentūra un Jūrmalas pilsētas dome.

Valsts kanceleja atklātu konkursu uz vakanto Veselības inspekcijas vadītāja amatu izsludināja šā gada 28. jūlijā. Kopumā šim amatam pieteicās astoņi pretendenti.

Jau ziņots, ka , ka Veselības ministrija šogad aprīlī bez paskaidrojumiem rosināja rotēt uz citiem amatiem Veselības inspekcijas vadību: direktori Aiju Mežsargu, viņas vietnieci un inspekcijas Veselības aprūpes uzraudzības un kontroles departamenta vadītāju Ivetu Šicu.

Mežsarga un viņas vietniece Iveta Šica bija neizpratnē par Veselības ministrijas plāniem rotēt abas ierēdnes uz citām iestādēm un rotācijas plānu sauca par neloģisku un nepamatotu.

Mežsarga lēmumu par rotāciju arī apstrīdēja tiesa. Administratīvā rajona tiesa atteicās pieņemt pieteikumu par Mežsargas pārcelšanu no Veselības inspekcijas direktores amata Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieka amatā.  Bet Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments 15.augustā atcēla šo atteikumu. Jautājums par pieteikuma virzību Administratīvajai rajona tiesai būs jāskata no jauna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt