Panorāma

Kā veicināt jauniešu interesi par politiku

Panorāma

Pirms 50 gadiem Padomju Savienība okupēja Čehoslovākiju

Sākas militārās mācības «Namejs 2018»

Vērienīgajās militārajās mācības «Namejs 2018» pārbaudīs valsts aizsardzības spējas

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš norāda, ka militārās mācības “Namejs 2018” būs noslēgums pēdējo četru gadu mācību ciklam. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir pārbaudīt ne tikai bruņoto spēku kaujas gatavību, bet arī sadarbību ar policiju un robežsardzi.  

Mācības “Namejs 2018” ir iespēja bruņotajiem spēkiem pārbaudīt pēdējo gadu laikā attīstītās kaujas spējas. Starts mācībām tika dots pirmdien, 20.augustā, pulksten 12.00.

“Namejs 2018”

Mācībās kopumā piedalīsies 10 00 cilvēku:

  • NBS un sabiedroto karavīri, zemessargi, rezervisti un citi. 

Kaujas iemaņas plānots pārbaudīt:

  • Ādažu poligonā
  • Skrundas poligonā
  • Meža Mackeviču poligonā
  • Lāčusila poligonā

Mācības notiks 36 novados, visvairāk norisi izjutīs lielo pilsētu iedzīvotāji.

Izspēlēs scenārijus, kuros it kā apdraudēta valsts drošība.

“Iesākumā noziņo par mācību gatavību. Tad atbilstoši scenārijam tiek izspēlēts, ka ir saasinājums. Tā ir tā saucamā hibrīdfāze, un vienības sāk paaugstināt savu gatavību un izvirzīties uz savu vietu uzdevumu veikšanai,” atklāja Kalniņš.

Komandieris pastāstīja, ka vienas kulminācijas mācībām nebūs. Tomēr viens no galvenajiem vingrinājumiem būs piektdien – spontānu nemieru likvidēšana Valmierā un Jēkabpilī, kur vadošo lomu ieņems Valsts policija.

“Notiek sankcionēts pikets un sapulce, bet šo pulcēšanās brīvību izmanto personas, kas ir tendētas uz valsts varas sagrābšanu ar ieroču pielietošanu. Tad notiek šīs situācijas eskalācija, īstenojot scenāriju, uz kuru mēs tad reaģējam kopā,” par mācību scenāriju pastāstīja Valsts policijas Operatīvās vadības biroja priekšnieks Edgars Perijs.

Līdz ar to mācībās tiks pārbaudīta ne tikai bruņoto spēku gatavība, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas kopumā. 

Tā kā militāristi pārvietosies ārpus poligoniem, bruņotie spēki aicina iedzīvotājus mācības uztvert ar sapratni.

Ādažos vietējie, kas pie karavīru klātbūtnes jau sen pieraduši, par apjomīgajām mācībām neuztraucas.  

“Mums visiem vajag izglītoties un papildus mācīties. Tā kā es domāju, ka arī armijniekiem ir nepieciešams papildināt zināšanas, apgūt kaut ko jaunu. Es domāju, ka tas ir atbalstāmi,” sprieda vietējā iedzīvotāja Dagmāra.  

“Armija ir jāattīsta. Kā tad viņi bez mācībām var attīstīties?” pauda Juris.  

“Bažījāmies, ja šeit kāda tehnika brauks, varbūt mūsu skaisto jauno ceļu sabojās. Vecākiem cilvēkiem varbūt kaut kā neomulīgi, bet jaunie jau neko,” atzina Sarmīte.

Vietējā iedzīvotāja Vita savukārt atzina, ka militāro spēku klātbūtni izjūt regulāri. “Es dzīvoju drusku tuvāk Gaujai, kur ir tilts. Dzirdu, redzu, visu laiku jūtu. Bet netraucē tādā ziņā, jo tu jau saproti, ka tas tā ir,” atzina Vita.

Iedzīvotājiem galvenais traucēklis mācību sakarā būs militāro kolonnu pārvietošanās pa autoceļiem, un tādēļ var nākties uzgaidīt, kamēr kolonna pabrauc garām.  Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem.

Ārpus poligoniem karavīri izmantos tikai mācību munīciju. Tā rada troksni, taču cilvēku veselību neapdraud. Tomēr gadījumā, ja pēc karavīru vingrinājumiem iedzīvotāji uziet kādus aizdomīgus priekšmetus, tos aiztikt nedrīkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti