Sadaļas Sadaļas

Ventspilī pārbauda Somijā un Vācijā ražoto pazemes atkritumu konteineru izturību

Ventspilī ierīkotas pirmās pazemes atkritumu urnas. Eksperimentālā kārtā iegādāti divu veidu pazemes konteineri – vieni ražoti Somijā, otri – Vācijā. Kuri no tiem ir piemērotāki, tiks izlemts pirmajā eksperimenta gadā.

Ventspilnieki jauno sistēmu vērtē atšķirīgi. Daļa uzskata, ka iedzīvotāji vēl nav tik labi izglītoti atkritumu šķirošanas jautājumos un jaunajiem konteineriem nebūšot ilgs mūžs.  

Cenšoties atkritumu apsaimniekošanā ieviest civilizēto valstu pieredzi, Ventspils labiekārtošanas kombināts nolēmis pamazām ierastos atkritumu konteinerus pakāpeniski nomainīt ar sadzīves atkritumu pazemes konteineriem.

Pirmie šāda tipa konteineri izbūvēti divos iekšpagalmos, kur līdz šim bijusi problēma – dažādu iemeslu dēļ atkritumi regulāri tikuši izmētāti pa visu pagalmu.

“Neviens vējš nemētās, un putniņi nevilks ārā, tādā ziņā es domāju ļoti labi. Arī bomži nāk un velk ārā..” jauno konteineru priekšrocību vērtē vietējā iedzīvotāja.

Vispirms Ventspils labiekārtošanas kombināts iepircis somu un vācu konteinerus, lai pārbaudītu tos praksē.

Somu konteineri ražoti no izturīga auduma, vācu – no metāla. Tie visi ir ar piecu kubikmetru ietilpību. Atvērt kasti atkritumu ievietošanai var gan ar roku, gan ar kāju.

Šoziem plānots novērtēt, kurš no šiem konteineriem ir labāks, un tad arī izlemt, kādus konteinerus piedāvāt pašvaldībai iegādāties, stāstīja Ventspils Labiekārtošanas kombināta vadītājs Gatis Celms.

Blakus pazemes konteineriem uzstādītas arī īpašas urnas stiklam un plastmasai. Atkritumu šķirošana ir priekšnoteikums, lai pazemes konteineri kalpotu ilgāk. Ir gan cilvēki, kuri šaubās par ventspilnieku apzinīgumu.

Sētniece Inese sprieda, ka cilvēki atkritumu konteineros met arī kastes un ķieģeļus, un vēl visu kaut ko, ko tur nevar mest, “viņi jau nešķiros neko”.

“To vajadzētu savlaicīgi cilvēkam padomāt, ja viņš plāno kaut kādus remontdarbus, kaut ko darīt, mainīt… Nav tā pareiza prakse, kad to, ko tu savā dzīvoklī noārdi, nones zemē un sētā vienkārši nosvied,” uzsvēra Ventspils Komunālās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Puriņš.

Lai apkalpotu pazemes konteinerus, ir iepirkta īpaša tehnika, kuras vadīšana vadītājiem vēl jāapgūst. Ātrums pagaidām vēl nav liels, bet precizitāte jau sasniegta.

Kad kļūs skaidrs, kuru ražotāju konteineri ir labāki ekspluatācijā, tad Ventspilī pakāpeniski pāries uz pazemes sistēmu atkritumu apsaimniekošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt