Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts drošības dienesta priekšnieku Normundu Mežvietu

Rīta Panorāma

Dievišķais un pasaulīgais - kopā ar LNSO un diriģentu Aināru Rubiķi

Intervija ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni

Vējonis tiksies ar visiem ministriem

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiksies ar visiem Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") ministriem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja prezidents.

Pirmās tikšanās viņam plānotas jau nākamnedēļ, kad Rīgas pilī ieradīsies finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība"), kā arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija (JKP)).

Tikšanās laikā Vējonis plāno pārrunāt ar visiem ministriem viņu nozarēs esošās problēmas. Pēc tam arī viņš varēs izdarīt secinājumus par valdības darbu.

Pašlaik viņš no secinājumiem atturējās, norādot vienīgi to, ka redz pozitīvas tendences "Moneyval" ieteikumu pildīšanā un budžets šim gadam ir nonācis Saeimā.

KONTEKSTS:

23. janvārī – 109 dienas pēc 13. Saeimas vēlēšanām – parlaments apstiprināja piecu partiju veidoto Ministru kabinetu mazākās frakcijas pārstāvētā politiķa Krišjāņa Kariņa vadībā. 23. janvāra rītā piecas partijas parakstīja sadarbības līgumu, valdības deklarāciju un Fiskālās disciplīnas līgumu.

Pirmajā mēnesī pēc 13. Saeimas vēlēšanām jaunievēlētās partijas sāka sarunas par valdības veidošanu, taču nespēja vienoties. Līdz ar parlamenta jaunā sasaukuma sanākšanu valdības veidošanā iesaistījās arī Vējonis, premjera amatam nominējot JKP līderi Jāni Bordānu un vēlāk "KPV LV" līderi Aldi Gobzemu. Katram no viņiem tika dots divu nedēļu laiks valdības aprišu izveidei, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi.

Decembra vidū iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās "Jaunās Vienotības" politiķis Krišjānis Kariņš. Turpinoties partiju sarunām par koalīciju, prezidents Kariņu premjerministra amatam nominēja 7. janvārīTurpinoties sarunām un partijām paužot atbalstu topošajai valdībai, partijas "KPV LV" pieci deputāti paziņoja par tās neatbalstīšanu.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti