Veikala IKI darbinieki vairākas dienas strādā neapkurinātā telpā

Olaines IKI lielveikalā darbinieki jau vairākas dienas bijuši spiesti strādāt ekstremālos apstākļos - lielveikala ēkā apkures sistēmas bojājuma dēļ gaisa temperatūra nokritusies līdz 5-7 grādiem. Situāciju vēl vairāk pasliktina fakts, ka arī šajos apstākļos darbiniekiem joprojām ir jāievēro uzņēmuma prasības par darba formastērpiem, tādēļ, piemēram, cepuru lietošana drēgnajā lielveikala telpā nav atļauta.

Ņirgāšanās - šādi savu darba devēju, liekot strādāt neapkurinātajā lielveikala telpā, raksturo Olaines IKI lielveikala darbinieki, kuri jau trešo dienu pret aukstumu cīnās, tērpjoties vairākos džemperos. Neviens no viņiem paust savu viedokli ierakstā nepiekrita, jo darbinieki ir nobažījušies par to, ka darba devējs pret viņiem varētu vērsties ar sankcijām.

Visvairāk darbinieki ir sašutuši par to, ka smagajos apstākļos darba devējs joprojām pieprasa noteikumu par darba formu ievērošanu. Un par darbu neapkurinātajā telpā apkures netiek solītas arī nekādas piemaksas.

Olaines IKI tirdzniecības centrā darbu turpina arī citi veikali, tomēr šo veikalu saimnieku attieksme ir saprotošāka, un pārdevējiem ļauts ģērbties pēc saviem ieskatiem un arī lietot sildītājus.

„Šāda situācija turpinās jau ceturto dienu, jo sāka tecēt radiators. Man nav īpašu grūtību, jo varu saģērbties pēc saviem ieskatiem un arī lietot sildītāju. Bet pārdevējām IKI veikalā ir daudz grūtāk, jo viņas sēž pretī ārdurvīm un, ņemot vērā, ka strādā ar produktiem, viņām arī ierobežotas iespējas lietot silto apģērbu,” stāsta blakus strādājošā puķu veikala pārdevēja.

Pēc darbinieku teiktā, temperatūra veikalā ir nokritusies līdz 5-7 grādiem. Saremontēt apkures sistēmu būšot iespējams vienīgi pēc tam, kad beigsies spēcīgais sals,” stāsta pārdevēja.

Darba likumdošana nosaka, ka darba devējam telpās, atkarībā no fiziskās slodzes, ir jānodrošina gaisa temperatūra vismaz 13-19 grādu robežās. 13 grādi būtu pieļaujami tikai tad, ja darbinieki veiktu smagu darbu - piemēram, patstāvīgi cilātu smagumus, lielākus par 10 kilogramiem.  Tomēr šajā gadījumā IKI veikalu tīkla īpašnieki var aizbildināties ar to, ka nepārkāpj darba likumdošanu, jo attiecībā uz darba vietām, kuras izveidotas pirms 2010.gada, šīm prasībām ir tikai rekomendējošs raksturs.

„Ja šīs temperatūras ir ļoti zemas, darba devējam ir jārūpējas par to, lai darbiniekiem tiktu izveidotas drošas, nekaitīgas darba vietas. Tātad jādara viss iespējamais, lai ievērotu normatīvo aktu prasības. Jāsaka gan, ka jāskatās, kad ir izveidota šī darba vieta: vai tas ir pirms vai pēc 2010.gada 1.janvāra. Ja tas ir pēc, tad šīs prasības ir obligātas. Ja tas ir pirms, tad tām ir ieteikuma raksturs, tātad tas ir jāvērtē uz vietas,” skaidroja Valsts darba inspekcijas darba aizsardzības nodaļas pārstāve Sarmīte Rūtiņa-Rūtenberga.

Valsts darba inspekcijas pārstāve arī prognozēja, ka tuvākajās dienās veikalā varētu tikt veiktas nepieciešamās pārbaudes. 

„Iki” veikalu tīkla īpašnieces SIA „Palink” mārketinga vadītājs Raimonds Janševskis paziņojumā medijiem skaidroja, ka veikalā Olainē tika konstatēts bojājums apkures sistēmā, un izsauktā veikalu apsaimniekotājkompānija secināja, ka bojājuma iemesls ir nepietiekams šķidruma līmeni apsildes ierīcē. Tehniskie darbinieki uzpildīja sistēmu, atgaisoja to un  pārbaudīja hermētiskumu, taču sistēma joprojām nedarbojās. Lai atrastu bojājuma iemeslu bija nepieciešama elektroinstalācijas pārbaude, ko tehnisku iemeslu dēļ nebija iespējams izdarīt uzreiz, tāpēc darbi tika pārcelti pirmdienu.

Komunikācijā starp veikalu un apsaimniekotājkompāniju radās pārpratums, jo veikala vadītāja domāja, ka par šo situāciju uzņēmuma tehnisko daļu, kas būtu varējusi savlaicīgi nodrošināt veikalā alternatīvu apsildes iekārtu, informēs apsaimniekotājkompānijas pārstāvji, bet apsaimniekotājkompānija darbojās noslēgtā līguma ietvaros un rūpējās tikai par iekārtas remontu, skaidroja Janševskis.

Līdz ar to līdz pat pirmdienai SIA „Palink” tehniskā daļu nebija informēta par problēmu. „Tiklīdz uzzinājām par šo situāciju, nekavējoties nogādājām veikalā četras sildīšanas iekārtas. Tāpat šodien tika veikti atlikušie remontdarbi apkures sistēmā, un kā tikko arī saņēmām informāciju, ka apsildes iekārtas remonts ir pabeigts un veikalā ir atsākusi darbu arī pamatapsildes iekārta,” informēja Janševskis. 

IKI veikalu īpašnieki skaidro situāciju ar neapkurinātu veikalu Olainē
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti