VARAM vēršas policijā saistībā ar Garkalnes pašvaldības izdevuma rakstu par Covid-19

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi Garkalnes novada pašvaldībai paskaidrojumu par pašvaldības informatīvajā izdevumā publicēto rakstu par Covid-19 un vērsusies policijā, informēja VARAM.

Pašvaldības informatīvā izdevuma “Garkalnes Novada Vēstis” 222. numurā publicēts sabiedrisko attiecību speciālista Mārča Bauzes-Krastiņa raksts, kurā VARAM saskata viltus ziņu izplatīšanu, kā arī oficiālajam pašvaldības izdevumam likumam neatbilstošas informācijas sniegšanu iedzīvotājiem. 

Ministrija vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs, lai tās izvērtē izdevumā publicētās informācijas atbilstību likumam, iespējams, saskatot tajā viltus ziņu izplatīšanas mēģinājumus.
 
VARAM līdz 15. martam sagaida Garkalnes novada domes paskaidrojumus par to, kā tā pārrauga informatīvā izdevuma redakcionālo saturu tā, lai tas atbilstu likuma “Par pašvaldībām” prasībām. Ministrija aicina informēt par sabiedrisko attiecību daļas vadītāja izvērtējumu saistībā ar publicēto rakstu, kā arī nākamajā informatīvajā izdevumā ievietot ziņas atsaukumu, ņemot vērā, ka tas neatbilst likuma tvērumam.
 
VARAM norāda, likums “Par pašvaldībām” paredz, ka pašvaldība ir tiesīga izdot informatīvo izdevumu, kurā tā informē vietējos iedzīvotājus par likumā noteikto funkciju izpildi, kā arī publicē šajā likumā un citos normatīvajos aktos noteikto informāciju.
 
Tādējādi pašvaldības informatīvajā izdevumā publicējama informācija, kas saistīta ar pašvaldības funkciju veikšanu vai citu informāciju, kuras publicēšanu paredz normatīvie akti. Līdz ar to ministrija norāda, ka sabiedrība pašvaldības informatīvā izdevumā publicētu informāciju uztvers kā oficiālu pašvaldības izplatītu ziņu un oficiālu paziņojumu.
 
Konkrētā raksta autors minētajā publikācijā iekļāvis pārdomas par Covid-19 infekcijas alternatīvām ārstēšanas un profilakses metodēm, kā arī sniedzis norādes par to, kā iedzīvotājiem iespējams būtu jārīkojas pirms vakcīnas saņemšanas. Attiecīgajā rakstā pausti pārspriedumi un aicinājumi Covid-19 infekcijas izplatības saistībā, kā arī pausts aicinājums vakcinēties tikai tad, kad persona saņēmusi virkni dokumentu, kurus realitātē nebūs iespējams saņemt, līdz ar to faktiski paužot aicinājumu nevakcinēties.
 
Ministrija vēstulē pašvaldībai norāda, ka sabiedrībai ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību, kā arī oficiāliem avotiem, piemēram, oficiālo vietni “manavakcina.lv”, ik dienu tiek atgādināts par epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, gatavošanos, iespējams, Covid-19 trešajam uzliesmojuma vilnim, kā arī par sabiedrības veselības stiprināšanu vakcinējoties, jo vakcīna pasargā no simptomātiskas saslimšanas ar Covid-19. Šādos apstākļos oficiālā izdevumā, kas tiek izdots par pašvaldības nodokļu maksātāju naudu,  publicētās ziņas neveicina sabiedrības veselības kolektīvo drošību un nesniedz oficiālo informāciju par rīcību, kas būtu droša sabiedrībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt