Rīta Panorāma

Postfolkloras grupas «Rikši» jaunā albuma «Trīp!» atklāšanas svētki

Rīta Panorāma

Intervija ar Ojāru Ēriku Kalniņu

Intervija ar Elitu Krūmiņu

Valsts kontroliere: Austrumu robežas izbūvē konstatēto pārkāpumu noraidīšana – robežsardzes demagoģija

Noraidot Valsts kontroles konstatētos pārkāpumus austrumu robežas izbūvē, Valsts robežsardzes vadība nodarbojas ar demagoģiju, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viņa izteicās, ka Valsts kontroles konstatētais Latvijas un Krievijas robežas izbūvē ir "ļoti lielas patvaļas piemērs". Austrumu robežas izbūvē nav ievērota virkne normatīvo aktu – sākot no publiskās mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma un beidzot ar elementārām grāmatvedības uzskaites normām. Turklāt šis projekts vēl nav pabeigts un, iespējams, tam būs  nepieciešami papildu līdzekļi.

Krūmiņa pauda neizpratni par to, ka Valsts robežsardzes vadība daļu Valsts kontroles konstatēto pārkāpumu noraida. "Kā var nepiekrist tam, kas ir pierādīts," vaicāja valsts kontroliere, norādot, ka tā ir "kārtējā demagoģija". Tas savukārt liek uzdot jautājumu, vai tāds vadītājs, kas nav spējīgs atzīt pārkāpumus, var tālāk darboties produktīvi, likumīgi un lietderīgi.

Valsts kontroliere atzina, ka turpināsies Latvijas un Baltkrievijas robežas izbūve.

Lai arī pašreizējais robežsardzes vadītājs nav bijis šajā amatā, kad pieļauti pārkāpumi austrumu robežas izbūvē, viņam tik un tā būtu jāspēj atzīt problēmas un jāpiedāvā risinājumi, kā tās novērst.

KONTEKSTS:

Latvijas un Krievijas robežas izbūvē vismaz 7,14 miljoni eiro ir iztērēti prettiesiski, pēc revīzijas secinājusi Valsts kontrole. Secināts, ka robežsardze interpretējusi likumus pēc savām vēlmēm, izšķērdējot valsts līdzekļus un nepabeidzot robežjoslas būvniecību laikā. Robežjoslas izbūvē nelikumīgi izcirsti un pazuduši koki, tāpat nodarīti postījumi dabai, tostarp būvniecības darbu laikā iznīcināts dabas liegums Gulbju un Platpirovas purvs. Tikušas nepamatoti palielinātas robežas joslas platības, un, atsavinot īpašumu, nodarīti zaudējumi valstij. 

Valsts robežsardzē ir sāktas dienesta pārbaudes saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem. Pašreizējais Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts daļu Valsts kontroles pārmetumu noraidīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti