Valsts kompensējamās pretgripas vakcīnas atkal ir pieejamas

Valsts apmaksātās pretgripas vakcīnas, kas uz brīdi bija beigušās, atkal ir pieejamas, informē Veselības ministrijā.

Ministrijā skaidro, ka līdz ar Latvijā ievestās gripas vakcīnas iekļaušanu kompensējamo zāļu sarakstā aptiekām ir tiesības to izplatīt mazumtirdzniecībā pret kompensējamo zāļu recepti. Tādējādi pacientiem vakcīna ir pieejama ar valsts noteikto kompensācijas apmēru. Tāpat gripas vakcīnas pieejamas arī ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetos.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka valsts 50% apmērā kompensē vakcināciju pret gripu iedzīvotājiem vecumā no 65 gadiem, personām ar hroniskām plaušu slimībām, personām ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa, personām ar hroniskām vielmaiņas slimībām, personām ar hroniskām nieru slimībām, personām ar imūndeficītu, personām, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju, kā arī grūtniecēm, norāda ministrijā.

Savukārt 100% apmērā gripas vakcinācija tiek nodrošināta bērniem vecumā no 6 līdz 24 mēnešiem, kā arī bērniem līdz 18 gadiem, kas pieder noteiktām veselības riska grupām.

Veselības ministrijā atzīst, ka gripas vakcīnas šajā sezonā straujāk beidzās visā Eiropā. Tas varētu būt saistīts ar lielāku pieprasījumu. Vakcīnas tiek ražotas noteiktai sezonai, ņemot vērā prognozēto gripas tipu izplatību, un tām ir salīdzinoši īss derīguma termiņš.

Jau vēstīts, ka mediķi gripas epidēmiju Latvijā prognozē šī mēneša beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti