Valsts drošības dienests izteicis brīdinājumu partijai «Stabilitātei!»

Valsts drošības dienests (VDD) ir izteicis brīdinājumu Latvijā reģistrētajai politiskajai partijai "Stabilitātei!" saistībā ar tās biedru paustajiem izteikumiem intervijā Krievijas un Baltkrievijas propagandas medijos, informēja dienests.

Informatīvās telpas monitoringā VDD konstatēja, ka intervijās Krievijas un Baltkrievijas propagandas mērķiem izmantotajiem informācijas resursiem "Stabilitātei!" biedri un 14. Saeimas deputāti Aleksejs Rosļikovs un Glorija Grevcova ir nākuši klajā ar tādiem izteikumiem, kas ir pretrunā Politisko partiju likuma normai. Tā paredz aizliegumu partijai sniegt atbalstu, tajā skaitā arī informatīvu (propagandas) atbalstu, personām vai valstīm, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo nedalāmību, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu.

Par konstatēto VDD ir informējis "Stabilitātei!", kā arī brīdinājis šo politisko partiju, ka Politisko partiju likumā noteikto aizliegumu pārkāpšana nav pieļaujama. Tāpat VDD ir aicinājis partiju novērst turpmākas pretlikumīgas darbības un brīdinājis, ka pretējā gadījumā pret partiju dienests izmantos likumā noteiktos instrumentus.

VDD atgādina, ka atbilstoši Politisko partiju likumam partiju darbības izbeigšana var tikt rosināta, ja partijas darbība ir pretrunā Satversmei, likumiem vai citiem normatīvajiem aktiem, ja tā apdraud valsts vai sabiedrisko drošību un ja tās darbības ir pretrunā šā likuma 7. panta ceturtajai vai piektajai daļai.

Tāpat VDD norāda, ka par finanšu un saimniecisko resursu nodošanu fiziskai vai juridiskai personai, kas ir iekļauta to personu sarakstā, pret kurām ES ir noteikusi sankcijas par Ukrainas teritoriālās vienotības, suverenitātes un neatkarības graušanu, draud kriminālatbildība.

KONTEKSTS:

Partiju "Stabilitātei!" pagājušajā gadā dibināja bijušais Rīgas domnieks Aleksejs Rosļikovs.

Sākumā partija uzrunāja ar kovida ierobežojumiem neapmierinātos. Sākoties karam Ukrainā, mainīja kampaņas akcentus, bet par karu nerunāja. Kampaņā pirms 14. Saeimas vēlēšanām partija "Stabilitātei!" uzsvaru lika uz aktivitātēm sociālajos tīklos. "Stabilitātei!" biedri arī aktīvi metās padomju pieminekļu sardzē.

Parlamenta vēlēšanās partija ieguva 11 vietas Saeimā, lielā mērā atņemot balsis "Saskaņai". Viens "Stabilitātei!" deputāts nonācis policijas redzeslokā saistībā ar kontrabandas cigarešu realizāciju. Cita partijas "Stabilitātei!" deputāte Glorija Grevcova, iespējams, melojusi Centrālajai vēlēšanu komisijai par darbavietu un izglītību.

Kā novembrī vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", 14. Saeimas pirmajā darba dienā Grevcova sniedza interviju pašpasludinātā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko kontrolētā radiostacijā un stāstīja, ka Latvijā par nelieliem komunālo pakalpojumu parādiem izliek no mājām un pie mums valda cenzūra. Tajā pašā dienā Kremļa kontrolētajā Krievijas televīzijā izskanēja Grevcovas viedoklis saistībā ar padomju mantojuma likvidēšanu Daugavpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti