Dienas ziņas

Ventspils ostās samazinās kravu apjoms

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Palīdz zupas virtuvei

Valmierietes steidz gādāt krājumus grūtus laikus piedzīvojušai pilsētas zupas virtuvei

Labo darbu nedēļā atbalstu saņēmusi biedrība "Kristīgais žēlsirdības centrs" – vairākas valmierietes labdarības zupas virtuvei sagādājušas krājumus ziemai, ar ko bagātināt ikdienas pusdienas maznodrošināto ģimeņu bērniem. Reizē ar to aizsākta akcija – labdarības vakarēšana, aicinot arī citus atbalstīt zupas virtuvi, ko piemeklējuši grūtāki laiki.

Atnesušas dažādus dārzeņus uz labdarības zupas virtuvi, valmierietes arī pašas ķeras klāt pie darba. Top divu veidu konservi, ko ziemā pavārēm pievienot zupām.

Ik dienu pēc pusdienām uz zupas virtuvi ierodas ap 70 bērnu no Valmieras maznodrošinātām ģimenēm, un, kā atzīst viena no valmierietēm, ir gandarījums darīt labu tam, kas palīdz citiem.

"Tie nav noteikti tādi publiski darbi.

Vislabākie darbi un vislabāko gandarījumu sniedz, ja klusām izdari kaut ko labu un tu redzi, kā tas cilvēks priecājas," sacīja valmieriete Evija Latsone.

Biedrībā "Kristīgais žēlsirdības centrs" norāda, šis atbalsts nācis tieši laikā. Vairāki uzņēmēji, kas iepriekš sniedza savu palīdzību, paši nonākuši grūtību un pārmaiņu priekšā un šobrīd atbalstu atsaka. Beidzies arī vairākus gadus ilgais atbalsts no Borisa un Ināras Teterevu fonda. Tas viss sakritis reizē ar to, ka samazinās arī palīdzība no ārzemēm. 

"Samazinās arī ārzemju ziedotāji, kas mums kādreiz bija ļoti draudzīgi un dāsni, jo viņiem problēmas ir ar bēgļiem. Tie jāizmitina, jānodrošina un tad, kā saka, tā mūsu problēma šeit Latvijā liekas tāda mazāk svarīga," teica biedrības "Kristīgais žēlsirdības centrs" valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko.

Sagādājot krājumus ziemai, valmierietes aicina arī citus nākt talkā zupas virtuvei un reizē ar to aizsāk akciju  – labdarības vakarēšanu.

Kamēr tiek gatavoti konservi ziemai, top arī zupa kopīgām vakariņām, tātad tā arī iespēja pašiem, kā citādāk pavadīt savu laiku. 

"Sagatavojam kaut ko labdarības virtuvei, pie reizes esam kopā un to naudu, ko viens otram uzdāvinām rozēs, kas novīst, ieliekam labdarības ziedojumu kastītē, lai bērni var ēst pusdienas," atzina Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.

Gan ar dažādiem produktiem, gan finansiāls atbalsts zupas virtuvei arī nepieciešams, jo biedrība "Kristīgais žēlsirdības centrs" reizi ceturksnī plāno piedāvāt arī praktiskas apmācības maznodrošināto ģimeņu mammām. To galvenā doma, kā no Eiropas atbalsta pārtikas pakās esošajiem produktiem, klāt nopērkot vien pašu nepieciešamāko, var pagatavot dažādus ēdienus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt