Panorāma

RNP, visticamāk, būs jāstāv PNB kreditoru rindā

Panorāma

«Dzintara» stāstam beigas

Ministru kabineta izbraukuma sēde Alūksnē

Valdība izbraukuma sēdē Alūksnē uzklausa novada vajadzības

Lai nepastarpināti iepazītos ar aktualitātēm reģionos, Latvijas valdība mēdz rīkot izbraukuma sēdes dažādos Latvijas novados. Tiesa gan – šī tradīcija tiek ievērota diezgan neregulāri. Pirmā izbraukuma sēde notika 2007. gada Valmierā, pēc tam 2016. gadā Liepājā un 2017. gadā Daugavpilī. Otrdien, 12.novembrī, Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdība devās uz  Alūksni.

 ĪSUMĀ:

  • Kariņa valdības izbraukuma sēde notika Alūksnē.
  • Alūksnes pašvaldībai nav īpašu prasību valdībai, novadu reforma to neskars.
  • Premjers slavēja Alūksnes novadu kā piemēru citām pašvaldībām.
  • Alūksne: lielākais izaicinājums - mūsdienīgas sporta infrastruktūras trūkums.
  • Alūksne cer saņemt 4 miljonus eiro no valsts jaunam sporta centram.
  • Premjers pagaidām atturējās solīt ātru risinājumu.
  • Sēdē tika pārrunāti arī citi jautājumi – investīciju piesaiste, sadarbība ar NBS.
  • Tikmēr alūksniešus satrauc ārstu trūkums, darbavietas un ražošana.

 Šobrīd Ziemeļvidzemē ir vairākas pašvaldības, kurām būtu šis tas sakāms Kariņa vadītajai valdībai. Piemēram, Rūjiena, kas gatavojas cīņai ar novadu reformu, vai Salacgrīva, kas cīnās ar plūdu sekām. Taču premjers savas valdības sēdi izvēlējās rīkot daudz mierīgākā vietā, kas neapgrūtina valdību ar īpašām prasībām – Alūksnē.

Gaidāmā administratīvi teritoriālā reforma Alūksni neskars – novads paliks līdzšinējās robežās. Sarunā ar žurnālistiem Ministru prezidents nemaz nenoliedza, ka Alūksni par izbraukuma sēdes norises vietu izvēlējies tādēļ, ka tā varētu kalpot par piemēru citām pašvaldībām.

“Alūksne ir nozīmīga tādā ziņā, ka šeit mēs jau redzam, varētu teikt, Latvijas nākotni. Šeit jau novads ilgstoši ir tāds, kādus mēs Latvijā veidosim - kārtīgs centrs ar pietiekami lielu teritoriju, pietiekami lielu iedzīvotāju skaitu, kur mēs redzam, ka te attīstība notiek,” atzina Kariņš.

Alūksnes pašvaldībā norāda – lielākais izaicinājums novadam šobrīd esot mūsdienīgas sporta infrastruktūras trūkums. Alūksnes sākumskolas un sporta skolas bērni spiesti trenēties morāli un tehniski novecojušā padomju gados celtā angārā.

“Patiesībā mēs jau 10 gadus gaidām jaunu sporta angāru vai sporta zāli,” sacīja Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotāja Digne Ķīse.

“Apstākļi šeit ir īstenībā briesmīgi. Īpaši, kad līst lietus, kad ir atkusnis. Tad var redzēt. Šodien mēs arī slaucījām peļķes, kas veidojas no kondensāta, no lietus. Ir bijuši arī samežģījumi tikai tādēļ, ka bērni paslīd uz šī slapjā laukuma,” stāstīja skolotāja. 

Alūksnes novada domes vadītājs Arturs Dukuls (Zaļo un Zemnieku savienība) izmantoja iespēju iepazīstināt premjeru ar pašvaldības plāniem veidot jaunu sporta centru, kura būvniecības izmaksas tiek lēstas 8 miljonu eiro apmērā.

Alūksnieši cer, ka pusi šīs summas varētu līdzfinansēt valsts, bet premjers atturējās solīt ātru risinājumu.

“Mēs no premjera saņēmām izpratni, ka tas nav nākamā gada jautājums Mēs arī uz to neskatāmies kā uz nākamā gada jautājumu. Bet saņēmām izpratni, ka šis jautājums tiks risināts. Tas būs divu – trīs gadu projekts,” sacīja Dukuls.

Izbraukuma sēdē tika pārrunāti arī citi reģionam būtiski jautājumi, piemēram investīciju piesaistīšanas projekti un sadarbība ar Alūksnē izvietoto Nacionālo  bruņoto spēku Kājnieku skolu.

Kariņš un viņa vadītās valdības ministri Alūksnes kultūras centrā kopā ar pašvaldības pārstāvjiem aiz slēgtām durvīm diskutēja par reģionam aktuāliem jautājumiem.

Tikmēr LTV Alūksnes ielās un jautāja alūksniešiem, kas satrauc viņus un ko viņi gribētu pateikt valdībai. 

“Ārsti un dakteri – tās ir sāpīgākās vietas noteikti. Tas, ka ar bērniem nevar tikt normālā laikā pie dakteriem... Par zobārstiem vispār, piedodiet, nerunāsim. Tas ir ļoti sāpīgi. It īpaši tik mazā pilsētā, ka jābrauc uz citu pilsētu pie dakteriem,” stāstīja Alūksnes iedzīvotāja Inga.

“Darba vietas, nav vairs darba vietas. Jā cilvēki brauc uz Igauniju, brauc uz ārzemēm. Atgriešanās jau praktiski nesanāk gandrīz,” klāstīja Alūksnes iedzīvotāja Aina.

“Ražošana ir nepieciešama! Galvenais! Visi kliedz Saeimā – naudas nav tam un tam, bet par ražošanu jau neviens nerunā,” sprieda Alūksnes iedzīvotājs Alberts. “Lai būtu vairāk atbalsts uzņēmējiem un viss! Uzņēmējdarbība jau jebkurā valstī ir galvenais.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt