Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Jauniešu grupējums par 10 eiro piedāvā izklaidi, kas beidzas ar nāvi

Uz vilciena jumta mirušais jaunietis, iespējams, bija saistīts ar ekstrēmo izklaižu jūtūberiem

14 gadus vecais Ņikita, kurš gāja bojā uz elektrovilciena jumta, savā pēdējā braucienā, iespējams, nav bijis viens pats, bet ekstrēmajās izklaidēs devies kopā ar domubiedriem, ziņo LTV raidījums “4.studija”.

14 gadus vecā puiša mirstīgās atliekas uz vilciena jumta atrada AS “Pasažieru vilciens” darbinieki, kad sliežu transportam tika veikta tehniskā apkope. Zēns bija miris jau ilgas stundas. Simtiem vilciena pasažieru pat nenojauta, ka virs viņu galvas ir jauna, dzīvi nepieredzējuša zēna līķis.

“Ar šādu strāvas sprieguma triecienu varētu uzskatīt, ka tas ir nāvīgi un uzreiz letāls. Tur ir spriegums 3000 volti. Organikai nonākot kontaktā ar šādu spriegumu, organika uz īsu brīdi, visticamāk, aizdegsies,” stāsta “Pasažieru vilciens” pārstāvis Egons Ālers.

Uzņēmuma pārstāvis arī atklāja, ka pēc nelaimes gadījuma, veicot vilciena apskati, pēc netiešām pazīmēm varēja secināt, ka uz vilciena jumta mirušais jaunietis tur nav bijis viens:

“Mūsu tehniskie darbinieki domāja, ka viņi ir bijuši divi.”

Mirušais puisis bija iesaistījies kādā jauniešu grupējumā, ziņo “4.studija”. Huligānu gaitas publicētas vairākos sociālos tīklos. Viņu darbībām seko tūkstošiem mazgadīgo. Līderi ir divi jaunieši – ar segvārdiem Ernests un Kreizī. Viņi kāpj dažādos torņos, laužas pazemes bunkuros, kā arī brutāli kaujas ar apsargiem, kuri patraucē šādām izklaidēm.

Šie jūtuberi arī vizinās starp vagoniem un uz vilcienu jumtiem. Tas viss tiek filmēts un ievietots sociālajos tīklos.

“Tas, kā viņi visu to pasniedz, ka tas ir moderni tā darīt, un viņi jau noteikti no tā arī naudu pelna. “Youtube” viņiem maksā par skatījumiem. Tas viss tiek darīts tikai skatījumu dēļ, teiksim tā, lai iegūtu popularitāti. Tas ir vienkārši šausmīgi, manuprāt,” saka Pilsētvides pētnieks Māris Rudzītis.

Vairākos video redzams arī bojāgājušais zēns.

Viņam grupējumā bija iesauka Srekets.

Bīstamu objektu apmeklējums, alkohola lietošana. Absurdo pakalpojumu – gūt nestandarta emocijas – grupējuma mājaslapā piedāvā par 10 eiro. “Viņi par 10 eiro piedāvā jebkuram cilvēkam piedalīties viņu pasākumā, kas pēc sabiedrības principa jau ir neloģiski, jo viņi var paņemt nepilngadīgas personas un pakļaut kādām bīstamībām. Viņi var paņemt kaut kādu skolnieku uz vilciena jumta, jo tas video jau tā bija domāts, lai visi redz, ka viņš braukā,” komentē Rudzītis.

Blogeru mājaslapā atrodama arī informācija, kas liktenīgajā dienā notika ar 14 gadus veco  Ņikitu. Ekstrēmajā braucienā uz elektrovilciena Rīga–Tukums jumta viņš tiešām nav bijis viens. Piedalījies arī viens no grupas līderiem Kreizī, kurš, iespējams, arī organizējis šo neprātīgo izklaidi.

Nelaime notikusi starp Lielupes un Bulduru dzelzceļa stacijām. Ņikita esot piecēlies, pieskāries kādam vadam, un viņam uzliesmojusi jaka.

Pārējie aiz šausmām izlēkuši ārā tuvākajā pieturā, neinformējot par notikušo ne glābējus, ne arī ātro medicīnisko palīdzību.

Turklāt grupējuma mājaslapā ievietots foto, kurā redzamas zēna mirstīgās atliekas brīdī, kad to atklājuši uzņēmuma “Pasažieru vilciens” tehniķi. “Bilde, acīmredzot, ir autentiska, un šobrīd mēs mēģinām saprast, kādā veidā tā tur ir nokļuvusi. Uzņēmums kategoriski iestājas pret šādu bilžu publicēšanu, nekādā gadījumā mēs tādu neakceptēsim.

Ja izrādīsies, ka tas ir mūsu darbinieks, viņš attiecīgi saņems arī sodu,” norāda Ālers.

Valsts policija informāciju par grupējuma saistību ar puiša nāvi ne apstiprina, ne arī noliedz: “Par doto faktu ir uzsākts kriminālprocess. Kamēr nav saņemti ekspertīžu slēdzieni un veikta virkne citu procesuālo darbību, nevar apgalvot, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums, vai arī, ka notikušais ir nelaimes gadījums. Izmeklēšanas interesēs un lai noskaidrotu bojāgājušā nāves apstākļus, cita informācija nav izpaužama.”

Tikmēr jauniešu grupējums turpina savas aktivitātes, pakļaujot dzīvības riskam mazgadīgus puišus.

“Lielākoties šī sakne, manuprāt, nāk no ģimenes. Bērns meklē novērtējumu. Viņam vajadzīga atzinība, un tad šis kļūst par ceļu, kādā mēs kaut kādā lokā kļūstam par ievērības cienīgiem, un šī sajūta tā kā mums, pieaugušajiem, liek justies labāk, iztaisnot muguru: ah, mēs kaut ko varam izdarīt. Manuprāt, tas ir arī tas, kas jauniešus dzen darīt tādas absurdas lietas,” saka Eiropas Sociālā fonda projekta “Pumpurs” pārstāve Liene Bērziņa.

Pēdējo piecu gadu laikā, vizinoties uz vilciena jumta, gājuši bojā trīs cilvēki. Divos gadījumos pasažieri pārvērtējuši savus spēkus, lietojot alkoholu, un nolēmuši izaicināt likteni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt