Uz galvenā naudas atmazgāšanas apkarotāja amatu pretendē arī ĀIP pārstāve Znotiņa

Divi galvenie favorīti konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta jeb Kontroles dienesta vadītāja amatu ir līdz šim 20 gadus dienestu vadījušais Viesturs Burkāns un zvērināta advokāte, Ārvalstu investoru padomes (ĀIP)  Latvijā pārstāve Ilze Znotiņa, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Znotiņa vada Ārvalstu investoru padomes maksātnespējas jautājumu un ekonomisko un finanšu noziegumu darba grupas, savulaik bijusi advokātu biroja “Deloitte Legal” partnere. Viņa Latvijas Televīzijai atzina, ka pagājušajā nedēļā bijusi  uz sarunu ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, kuram jāpieņem lēmums par Kontroles dienesta vadītāju.

No Valsts kancelejas organizētā konkursa komisijas ģenerālprokurors saņēma atzinumu par četriem no deviņiem kandidātiem. Viņš gan norādīja, ka netiksies ar visiem ieteiktajiem pretendentiem, bet gan ar redzamākajiem līderiem, kuri uz citu fona izcēlušies pārliecinoši. Jauno dienesta priekšnieku Kalnmeiers sola nosaukt pirmdien.

KONTEKSTS:

Pirmo reizi 20 gadu laikā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja amata vietu ir izsludināts konkurss. Kopš Kontroles dienesta izveidošanas to vada Viesturs Burkāns, kurš apliecināja, ka piedalīsies konkursā uz šo amatu.

Īpaša uzmanība banku sektoram un naudas atmazgāšanas apkarošanai pievērsta pēc tam, kad februāra vidū ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. Pēc divām nedēļām bankas ārkārtas akcionāru pilnsapulce pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti