Dienas notikumu apskats

Krievija apsūdz Kijevu Kerčas incidenta sarīkošanā

Dienas notikumu apskats

Aizdomās par naudas atmazgāšanu Vācijas policija veic kratīšanas «Deutsche Bank»

Ugunsgrēks Kalnciema ielā likvidēts, tomēr satiksmes ierobežojumi saglabājas

Ugunsgrēku Kalnciema ielā likvidē, satiksmes ierobežojumus saglabā

Ugunsgrēks ēkā Kalnciema ielā trešdien, 28. novembrī, ir likvidēts. Tomēr pilnībā šīs ugunsnelaimes seku likvidēšana nav beigusies. Ugunsgrēka radīto ēkas bojājumu dēļ drošības nolūkos tika slēgts ceļa posms Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā.

Tādēļ ir mainīts arī 3. autobusa maršruts. Virzienā uz Pļavniekiem tas daļu brauc pa apvedceļu, izlaižot pieturvietu „Kalnciema iela”.  

Šopēcpusdien Kalnciema ielas un Raņķa dambja posms ap degušo ēku Pārdaugavā izskatās kā piesnidzis lauku ceļš. Satiksme šajā posmā ir slēgta, tādēļ automašīnas sniegu gandrīz vai neizbraukā un arī ceļu uzturētāji šo posmu netīra.

 Kamēr visi, kas bija ieraduši pa šīm ielām braukt savās ikdienas gaitās, ir atraduši alternatīvas vietas apbraukšanai, tikmēr tuvējo māju iedzīvotājiem šie satiksmes ierobežojumi sarežģī ikdienu.

Blakus ēkā atrodas vairāki uzņēmumi, tostarp kāds veģetārais bistro. Tā darbinieki norāda, ka viņu biznesam šī ceļa norobežošana aptuveni uz pusi samazinājusi klientu plūsmu.

Darba darīšanās uz blakus esošo ēku reizi dienā ierodas arī Alise, kura atzīst, ka trešdien uz šejieni braukusi ar lielu līkumu.

“Šausmīgi. Man te vajadzēja apbraukt apkārt un no pavisam citas puses. Parasti es braucu pāri Vanšu tiltam, šoreiz pilnīgi „ellē ratā” pāri Salu tiltam. Un no otras puses te piebraucu, apstājos. Es nemaz nezinu, vai te varu stāvēt,” atzina Alise.

Tuvējā apkārtnē dzīvojošā Mārītes kundze savukārt uztraucās, vai tik ēkā nav atradušies jaunieši, jo viņa dzirdējusi, ka tie šeit bijuši bieži viesi.

“Nu ikdienu īpaši nemaina, jo tāda liela problēma ir, un tad jāsamierinās, ka tas tagad traucē. Es tikai zinu to, ka no šīs mājas tiem, kam uz to pusi ir logi, man ir teikuši, ka pāris reizes ir zvanījuši pašvaldības policijai par to, ka pa to jumtu staigā pusaudži. Nu uztraukums iedzīvotājiem ir bijis par to, ka tur var iekļūt, nav noslēgtas pieejas, un viņi uztraukušies, vai nevar kaut kas notikt ar tiem cilvēkiem,” stāstīja Mārītes kundze.

Viņas sacīto par jauniešu viesošanos pamestajā ēkā apstiprināja blakus namā dzīvojošais Gints, kura dzīvokļa logi pavērsti tieši pret izdegušo jūgendstila namu.

“Tur šausmīgi daudz jauniešu, un viņi pa jumtiem staigāja. To es pats biju redzējis. Dzīvoju šeit, man logi tieši pretī pret to māju,” sacīja Gints.

“Jautājums, cik ilgi šeit būs slēgts. Bija jau runāts, ka līdz pirmdienas vakaram, bet izrādās, ka ilgāk viss šis notiks. Un nav nekādas atbildes, uz cik ilgu laiku šis žogs ir uzstādīts. Cilvēkiem nav iespējams šeit piebraukt, nepārkāpjot noteikumus. Šobrīd es skatos, daudzi šeit pārkāpj tos noteikumus. Šeit nevar piebraukt, ja man kaut kas ir jānes, tad ir jābrauc, es vakar ar kājām izstaigāju, tur kaut kur apkārt. Šeit ir situācija, ka nekā nevar piebraukt pie mājas. Un tāpēc rodas jautājums, cik liela ir bīstamība un kādēļ tiek norobežota visa iela,” norādīja Gints.

Šobrīd nav zināms, kad tieši pilnībā tiks atjaunota satiksme ap izdegušo ēku, tomēr sarunā ar Latvijas Radio Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs norādīja, ka inspekcijas ieskatā transporta radītās vibrācijas var ietekmēt ēkas konstrukciju stiprību, tādēļ ir jāveic ēkas konservācija un bīstamo daļu demontāža, pirms atjaunot satiksmi šajā posmā atkal būs droši.

Rīgas domes satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola Latvijas Radio informēja, ka satiksme ap izdegušo būvi ir atjaunota tikai Meža ielas posmā no Raņķa dambja virzienā uz Kalnciema ielu. Šobrīd vēl aizvien ir slēgti Kalnciema ielas un Raņķa dambja ceļa posmi ap šo degušo ēku.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā naktī uz svētdienu, 25. novembri, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādā neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu. Ugunsgrēka dzēšana turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti