Turpmāk vīrusu pārslimojušajiem sertifikāta saņemšanai pietiks ar vienu poti pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Turpmāk viena vakcīnas deva Covid-19 pārslimojušajiem būs pielīdzināta pilnam vakcinācijas kursam, ja potēšanās tiks veikta 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta Covid-19 testa. Vakcinācijas sertifikātu varēs saņemt 14 dienas pēc potēšanās, neskaitot vakcinācijas dienu, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Vienlaikus NVD vērsa uzmanību, ka gadījumā, ja viena jebkura ražotāja vakcīnas deva ir saņemta pirms 21. jūlija, šo vakcinācijas sertifikātu iedzīvotājam mājaslapā www.covid19sertifikats.lv nepieciešams dzēst un izveidot no jauna.

Tādējādi jaunajā sertifikātā būs norādīti korekti dati un to uzskatīs kā pabeigta vakcinācijas kursa sertifikātu.

Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz vakcīnu efektivitātes jaunākajiem pētījumiem un Eiropas Padomes 14. jūnija ieteikumu par to, ka cilvēki ceļošanas kontekstā būtu jāuzskata par pilnībā vakcinētiem arī tad, ja vakcinācijas sertifikātā ir norādīts, ka vakcinācijas kursa ietvaros ir saņemta viena deva.

Iepriekš minētais vakcinācijas sertifikāts ir derīgs tikai tajās Eiropas Savienības valstīs, kas ir pieņēmušas normu, atzīstot Covid-19 pārslimošanu ar vienu vakcīnas devu kā pilnu vakcinācijas kursu.

Ieceļojot no citām valstīm, šāda veida sertifikāts, kas izsniegts pēc vienas vakcīnas devas saņemšanas, Latvijā derīgs no 21. jūlija.

KONTEKSTS:

Saņemt Covid-19 sertifikātu var vīrusu pārslimojuši cilvēki; iedzīvotāji, kuri ir izgājuši pilnu vakcinācijas kursu un nogaidījuši 15 dienas pēc otrās devas vai arī 21 dienu pēc "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 pirmās devas saņemšanas.

Tā kā "Janssen" vakcīnai pret Covid-19 ir viena deva, tad sertifikātu var iegūt 15 dienas pēc potēšanās ar šo preparātu. Tāpat sertifikātu iespējams iegūt, pēdējo 48 stundu laikā veicot Covid-19 polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testu vai sešu stundu laikā veicot SARS-CoV-2 antigēna testu un tas ir negatīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti