Tiesu lūdz atbrīvot Magoni pret 200 000 eiro drošības naudu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kukuļņemšanā aizdomās turētā bijušā VAS "Latvijas Dzelzceļš" valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa aizstāvji ceturtdien Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā lūdza atbrīvot Magoni pret 200 000 eiro lielu drošības naudu.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien slēgtā sēdē vērtēja, vai Magonim arī turpmāk kā drošības līdzeklis jāpiemēro apcietinājums.

Magoņa aizstāvis Latvijas Radio apstiprināja, ka tiesai lūgts grozīt Magonim piemēroto drošības līdzekli un atbrīvot viņu pret drošības naudu līdz 200 000 eiro apmērā.

Viens no trim Magoņa advokātiem Jānis Rozenbergs žurnālistiem sēdes pārtraukuma laikā pastāstīja, ka viņš sēdē joprojām uzturēja lūgumu atbrīvot Magoni pret drošības naudu 200 000 eiro apmērā. 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pozīcija sēdē gan bija, ka Magonis ir jāpatur apcietinājumā, taču, ja tiesa noteiktu drošības naudu, tai būtu jābūt vismaz miljona eiro apmērā. Šādas naudas Magonim un viņa ģimenei neesot, sacīja Rozenbergs, norādot, ka jau 200 000 eiro izdevies savākt, piesaistot draugus un paziņas.

Rozenbergs apstiprināja, ka Magonis nesniedz liecības, tomēr citās procesuālās darbībās ar izmeklēšanu viņš sadarbojas.

 Kā ziņots, jau iepriekš Magoņa advokāti lūdza KNAB piekrist atbrīvot Magoni pret 200 000 eiro drošības naudu, taču birojs tam nepiekrita. KNAB iepriekš norādīja, ka drošības nauda var būt kaut miljons eiro, taču tas neredzēja iespēju atbrīvot Magoni no apcietinājuma.

Neoficiāla informācija liecina, ka Magonis ar izmeklēšanu nesadarbojas un nesniedz liecības. Šādos apstākļos tiesa parasti nav labvēlīgi noskaņota pret aizdomās turēto.

Magoni KNAB aizdomās par kukuļa lielā apmērā piedāvājuma pieņemšanu aizturēja augusta sākumā. Kukulis esot saņemts saistībā ar kādu „Latvijas Dzelzceļa" meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" iepirkumu, tolaik vēstīja KNAB.

Neoficiāli izskanējis, ka kukuļa apmērs bijis pusmiljons eiro un tas bijis saistīts ar lietotu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas uzņēmuma „Skinest”. Uzreiz pēc aizturēšanas Magonis zaudēja „Latvijas Dzelzceļa” valdes priekšsēdētāja amatu, savukārt tiesa apstiprināja KNAB lūgumu viņu apcietināt.

Šo drošības līdzekli pēc pārsūdzēšanas spēkā paturēja arī Rīgas apgabaltiesa. Tagad, kad pagājuši divi mēneši kopš Magonis ir cietumā, tiesai atkal ir jāvērtē, vai ar brīvības atņemšanu saistītā drošības līdzekļa piemērošana ir samērīga.

Magoņa advokāti jau ir apstiprinājuši, ka lūgs apcietinājuma atcelšanu, tā vietā piemērojot viņu klientam 200 tūkstošu eiro drošības naudu. Tāds pats lūgums tika izteikts arī KNAB, taču birojs to noraidīja, uzskatot, ka Magonis jāpatur aiz restēm.

Arī Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares darbinieku arodbiedrība KNAB bija nosūtījusi vēstuli ar 4000 parakstiem zem lūguma mainīt tās biedram Magonim drošības līdzekli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti