Rīta intervija

Ārlietu ministrijas pārstāvis Pēteris Elferts mudina veicināt diasporas tūrismu uz Latviju

Rīta intervija

LNB direktors: divos gados esam labi saraduši ar Gaismas pili; pieaug apmeklētāju skaits

Intervija ar tiesībsargu Juri Jansonu par aprūpes centra "Kalkūni" darbību

Tiesībsargs: Aprūpes centra «Kalkūni» slēgšana varētu būt nekvalitatīva ierēdņu darba rezultāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Tiesībsargs Juris Jansons cer, ka Labklājības ministrija pārskatīs ieceri slēgt sociālās aprūpes centru “Kalkūni”, jo tas noteikti nav pārdomāts lēmums, kuru, iespējams, sagatavoja, balstoties uz neprecīzu vai nekvalitatīvu informāciju, par ko pat varētu prasīt atbildību no ierēdņiem.

Jansons intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka Tiesībsarga biroja aicinājums samazināt sociālo aprūpes iestāžu skaitu noteikti tika pārprasts – nepieciešams cilvēkiem veidot ģimenes videi maksimāli pietuvinātus apstākļus, nevis pārcelt viņus no vienas iestādes uz citu, turklāt lielāku un tālāk no mājām.

Pašvaldības jau iepriekš ministrijas ieceri nodēvēja par nepārdomātu, iestādes bērnu vecāki ir satraukti, bet pilsētnieki vāc parakstus, lai nepieļautu iestādes likvidāciju.

Tāpēc tiesībsargs aicināja labklājības ministru Jāni Reiru ( “Vienotība”) ceturtdien, 24.augustā,  kopīgi apmeklēt centru “Kalkūni”, lai izvērtētu tās slēgšanas lietderību.

Jansons intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka cilvēkus šādās iestādēs nepieciešams sagatavot dzīvei sabiedrībā. Līdz šim gan izskatījās, ka nevis iestādes ir veidotas cilvēkiem, bet otrādi.

Tiesībsargs uzsver, ka ir svarīgi saprast, kāpēc slēdz tieši centru “Kalkūni” un kas notiek ar klientiem.  Jansons vēlas vērst uzmanību uz kopējo problemātiku un pieļauj, ka pēc vizītes ministrs varētu mainīt domas par centra slēgšanu.

Jebkurš saprātīgs un atbildīgs cilvēks, iepazīstoties ar situāciju, to var izvērtēt, un, iespējams, lēmums slēgt centru bija pārsteidzīgs, bija nepietiekama vai nekvalitatīva informācija, un varbūt pat var prasīt atbildību no amatpersonām, kas šādu plānu piedāvājušas, pauda Jansons.

Jau ziņos, ka Labklājības ministrija paziņojusi par plāniem slēgt trīs valsts sociālās aprūpes centrus, tostarp valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" filiāli “Kalkūni”. Pašvaldības šādu ministrijas rīcību dēvē par nepārdomātu, iestādes bērnu vecāki ir satraukti, bet pilsētnieki vāc parakstus, lai nepieļautu iestādes likvidāciju.

Trīs pansionātus paredzēts slēgt līdz 2019.gadam, to darbību pārtraucot pakāpeniski. “Kalkūni” ir vienīgais valsts sociālais aprūpes centrs Latgalē bērniem ar smagiem attīstības traucējumiem. Pašlaik tur uzturas aptuveni 140 pacienti, no kuriem 93 ir no Latgales reģiona, bet aptuveni pussimts  klientu no citām Latvijas pašvaldībām. Centrā nodarbināti vairāk nekā 160 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti