Tiesās vīrieti par pavasarī izdarīto slepkavību Biķernieku mežā

Prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par mēģinājumu izdarīt vairāku personu slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, kā arī par to, ka bez attiecīgas atļaujas iegādājās, glabāja un nēsāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju, informēja prokuratūrā. Vienu personu vīrietim izdevās nogalināt.

Šī gada 12. aprīlī apsūdzētais ar līdzpaņemto šaujamieroci un patronām, ko viņš bija iegādājies, glabāja un nēsāja bez attiecīgas atļaujas, ieradās Biķernieku meža masīvā. Pēc tam, kad apsūdzētais izklaides nolūkā bija izšāvis no līdzpaņemtā ieroča, pie viņa pienāca četras personas, un apsūdzētajam radās nodoms nogalināt šīs personas.

Realizējot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētais slepkavības nolūkā no virsjakas izņēma līdzpaņemto šaujamieroci un mērķtiecīgi izšāva ne mazāk kā divus šāvienus viena cietušā virzienā. Pēc tam ne mazāk kā divus šāvienus viņš raidīja vēl divu cietušo virzienā, kuri metās bēgt. Apsūdzētais viņiem sekoja un viena cietušā galvas un ķermeņa virzienā izdarīja četrus šāvienus, savukārt otra bēgošā virzienā – divus šāvienus. 

Apsūdzētā vardarbīgo darbību rezultātā vienam no cietušajiem tika nodarīti miesas bojājumi, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi smagiem miesas bojājumiem un ir tiešā cēloniskā sakarībā ar viņa nāvi.

Divu pārējo cietušo nonāvēšana netika realizēta no apsūdzētā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, jo viņi paslēpās meža masīvā. Taču vienam no viņiem apsūdzētā raidīto šāvienu dēļ tika nodarīti miesas bojājumi – šauta caurejoša brūce labā pleca locītavā –, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi viegliem miesas bojājumiem, kas izraisījuši īslaicīgus veselības traucējumus. 

Pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas apsūdzētais ar šaujamieroci aizgāja no nozieguma izdarīšanas vietas.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu Krimināllikumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem. 

KONTEKSTS:

Aprīlī Stāmerienas ielā, mežā netālu no tirdzniecības centra "Alfa", tika nošauta viena persona, bet vēl viena – ievainota. Iespējamā vainīgā persona notikuma vietu bija pametusi. Policija nekavējoties izsludināja plānu "Slazdi". Tika iegūti attēli ar aizdomās turēto vīrieti un tie izplatīti sabiedrībai personas atpazīšanai.

Dienu vēlāk policija aizturēja vīrieti. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecināja, ka noziegums izdarīts sadzīviska konflikta laikā, kas izcēlies starp aizdomās turēto un četru vīriešu kompāniju.

Iegūstot pietiekami daudz pierādījumus, oktobrī policija lietu nodeva Rīgas Ziemeļu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai par vairāku personu slepkavības mēģinājumu pastiprinošos apstākļos un par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti