Tiesa joprojām nav lēmusi par Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu

Tiesa trīs mēnešu laikā vēl nav lēmusi par ģenerālprokurora martā iesniegto prasību izbeigt Pirmās Evanģēliskās Jēzus draudzes darbību. Kā Latvijas Radio noskaidroja prokuratūrā, ārkārtējās situācijas dēļ tiesas sēde līdz šim nav notikusi un ir nozīmēta 12. augustā.

Tiesa joprojām nav lēmusi par Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanuMāra Rozenberga

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers 20. martā Vidzemes rajona tiesā iesniedza prasības pieteikumu izbeigt reliģiskās organizācijas "Pirmā Evanģēliskā Jēzus draudze" darbību. Tā ir draudze, kurā pērn maijā dzemdību laikā nomira 21 gadu veca sieviete un viņas jaundzimušais. Viņiem reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

Zemgales rajona tiesa pērn sāka skatīt krimināllietu par kādu gadījumu pērn maijā, kad mājdzemdībās nomira 21 gadu veca sieviete un viņas jaundzimušais. Dzemdībās klāt bija jaunās sievietes vīrs, tēvs un reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida, kuriem nav medicīniskas izglītības, taču ārsts netika piesaistīts. Bērniņš piedzima nedzīvs, bet māte vēlāk nomira no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas.

Lietas iztiesāšanai šonedēļ bija jāturpinās ar apsūdzēto liecību uzklausīšanu, taču tiesneses slimības dēļ sēde tika pārcelta. Pēc advokātu lūguma lieta tiek iztiesāta slēgtā sēdē, kas pamatots ar sensitīviem personas datiem, kas saistīti ar cilvēka veselību. Pašlaik Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze joprojām ir oficiāli reģistrēta.

Tieslietu ministrijas rīcībā esošais pārskats par Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes darbību 2019. gadā liecina, ka draudzē ir 134 pilngadīgi locekļi un 44 nepilngadīgi locekļi.

KONTEKSTS:

Pērn pavasarī Jelgavā smagās dzemdībās mira bērns un viņa māte. Dzemdības pieņēma sievietes tēvs un vīrs, kuriem nav medicīniskās izglītības. Visus traģēdijā iesaistītos vieno reliģiskā draudze, kas pazīstama ar norobežošanos no ārpasaules un liegumu vērsties pie mediķiem. 

Par neatļautu ārstēšanu un medicīniskās palīdzības liegšanu tika apsūdzētas trīs personas. Smagākās apsūdzības izvirzītas mirušās sievietes vīram Renāram Jēgermanim un tēvam Valdim Simsonam, kas bijuši klāt dzemdībās. Vēl apsūdzēta Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes vadītāja sieva Solvita Dāvida.  

Notikušais licis pievērst pastiprinātu uzmanību šai draudzei. Policija sāka draudzi pārbaudīt. Saņemta papildu informācija par, iespējams, citām nelikumīgām darbībām, kas arī vērstas pret cilvēku veselību.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers 20. martā Vidzemes rajona tiesā iesniedza prasības pieteikumu izbeigt reliģiskās organizācijas "Pirmā Evanģēliskā Jēzus draudze" darbību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt