Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Starp 111 saslimušajiem arī Dailes teātra darbinieks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lūdz izbeigt draudzes darbību

Jelgavas traģisko mājdzemdību lieta: prokuratūra tiesā prasa izbeigt draudzes darbību

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers piektdien, 20. martā, Vidzemes rajona tiesā iesniedza prasības pieteikumu izbeigt reliģiskās organizācijas "Pirmā Evanģēliskā Jēzus draudze" darbību. Tā ir draudze, kurā pērn maijā dzemdību laikā nomira 21 gadu veca sieviete un viņas jaundzimušais. Viņiem reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

Ģenerālprokuratūrā izvērtēta Valsts drošības dienesta 2020. gada 17. februāra vēstule un pārbaudes materiāli par reliģiskās organizācijas "Pirmā Evanģēliskā Jēzus draudze" darbību, kurā saskatāmas pazīmes, kas vērtējamas kā pamats šīs reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai, liecina prokuratūras paziņojums medijiem.

Nozīmīgākais pamats reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai ir krimināllietā konstatētie fakti saistībā ar 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā nāvi 2019. gada maijā.

Viņiem reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība. Materiāli satur informāciju par dažādiem ierobežojumiem, kas tiek uzspiesti draudzes locekļiem, tostarp aizliegums apmeklēt ārstus, stāties grūtniecības uzskaitē, strādāt un mācīties, kontaktēties ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes.  Draudzes locekļi dzīvo noslēgtās kopienās, ierobežojumi tiek uzspiesti pret viņu gribu, kā rezultātā personas spiestas rīkoties pretēji savām sociālajām, finansiālajām un veselības interesēm,

kvalificētas medicīniskās palīdzības vietā tiek izmantotas lūgšanas, ģimenes veidotas atbilstoši norādījumiem, pārdoti īpašumi, liegta saskarsme ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes, norādīja prokuratūrā.

Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura MajevskaMāra Rozenberga
Saskaņā ar Reliģisko organizāciju likumu, reliģiskās organizācijas darbību, pamatojoties uz tiesas nolēmumu var izbeigt, ja tā ir pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmi un citiem normatīviem aktiem, kā arī, ja reliģiskā organizācija ar savu darbību (mācību) apdraud demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrisko mieru un kārtību, kā arī citu personu veselību un tikumību.

 

Ģenerālprokurors atzina, ka saņemtie materiāli satur ziņas par Latvijas Republikas Satversmes, pārnacionālu tiesību aktu un Latvijas likumu pārkāpumiem, sabiedriskā miera un personu veselības apdraudējumu, tāpēc iesniedza prasības pieteikumu izbeigt minētās reliģiskās organizācijas darbību.

Ģenerālprokurors aicinājis tiesu jautājumu lemt video konferences režīmā, negaidot ārkārtējās situācijas beigas.

Kriminālprocesā, kurā apsūdzēts mirušās sievietes vīrs, tēvs un reliģiskās draudzes priekšnieka sieva, nākamā tiesas sēde ieplānota aprīļa beigās, un tajā apsūdzētie sniegs liecības.

KONTEKSTS:

Pērn pavasarī Jelgavā smagās dzemdībās mira bērns un viņa māte. Dzemdības pieņēma sievietes tēvs un vīrs, kuriem nav medicīniskās izglītības. Visus traģēdijā iesaistītos vieno reliģiskā draudze, kas pazīstama ar norobežošanos no ārpasaules un liegumu vērsties pie mediķiem. 

Par neatļautu ārstēšanu un medicīniskās palīdzības liegšanu tika apsūdzētas trīs personas. Smagākās apsūdzības izvirzītas mirušās sievietes vīram Renāram Jēgermanim un tēvam Valdim Simsonam, kas bijuši klāt dzemdībās. Vēl apsūdzēta Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes vadītāja sieva Solvita Dāvida.  

Notikušais licis pievērst pastiprinātu uzmanību šai draudzei. Policija sāka draudzi pārbaudīt. Saņemta papildu informācija par, iespējams, citām nelikumīgām darbībām, kas arī vērstas pret cilvēku veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt