Apgabaltiesa lemj izbeigt «Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes» darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Vidzemes apgabaltiesa šodien nosprieda apmierināt bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību par reliģiskās organizācijas "Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze" darbības izbeigšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Reliģiskā organizācija saistīta ar jaunas sievietes un viņas jaundzimušā bērna nāvi. Sievietei dzemdībās netika sniegta medicīniskā palīdzība.

Ar šādu lēmumu tiesa apmierināja bijušā ģenerālprokurora Kalnmeiera prasību. Tiesa par pierādītiem atzina Kalnmeiera izvirzītos argumentus, ka reliģiskās organizācijas darbība bijusi pretrunā ar Satversmi un Latvijas likumiem, kā arī tā ar savu darbību apdraud demokrātisko valsts iekārtu un sabiedrisko drošību.

Tiesā norādīja, ka medicīniskā palīdzība netika sniegta tieši reliģiskās pārliecības dēļ.

Krimināllietu par sievietes un jaundzimušā bērna nāvi turpina iztiesāt Zemgales rajona tiesa. 

Spriedums par draudzes darbības izbeigšanu vēl nav stājies spēkā. To būs iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Jau vēstīts, ka Vidzemes rajona tiesa Cēsīs pērnā gada 26. augustā noraidīja bijušā Latvijas ģenerālprokurora Kalnmeiera prasību pret reliģisko organizāciju "Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze" par tās darbības izbeigšanu, bet vienlaikus tiesa draudzei izteica brīdinājumu.

Lietas izskatīšanas laikā tiesa, veicot draudzes darbības izvērtēšanu, guva pārliecību, ka pēc notikušā – jaunas sievietes un viņas jaundzimušā nāves mājdzemdībās – draudzē vairākkārt uzsvērts un mudināts draudzes locekļiem apmeklēt ģimenes ārstu, kā arī grūtniecēm stāties uzskaitē un sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

Līdz ar to tiesa lēma, ka saskaņā ar Reliģisko organizāciju likuma 18. panta piektās daļas noteikumiem draudzei izsakāms brīdinājums, neizbeidzot tās darbību.

Vidzemes rajona tiesas tiesnese Daina Ročāne uzsvērusi, ka tiesa uzskata, ka izteiktajam brīdinājumam ir pietiekami preventīvs raksturs, lai turpmāk draudzes vadība rūpīgāk pildītu savus pienākumus un atbilstoši statūtiem nepieļautu jebkādu draudzes locekļiem uzspiestu darbību, kas ir pretēja viņu brīvai gribai un kas būtu pretēja Satversmei un citiem likumiem. Izsakot brīdinājumu, tiesa ņēma vērā arī to, ka saskaņā ar Satversmes panta noteikumiem ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību.

Likvidējot draudzi, 95 draudzes locekļiem tiktu liegta iespēja turpināt reliģiskās izpausmes formas, piedalīties viņiem nozīmīgās reliģiskās ceremonijās, svētkos un rituālos.

Tiesas ieskatā draudzes likvidācija nebūtu samērīga ar 95 draudzes locekļu tiesībām uz reliģiskās pārliecības brīvību.

Prokuratūra par pirmās instances tiesas spriedumu iesniedza protestu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti