Panorāma

Darba samaksa pakāpeniski pieaug

Panorāma

Atkritumu apsaimniekošanās vēsture Latvijā

No bērnunama līdz ovācijām modes šovā

Talantīgais bērnunama zēns Aleksandrs izpelnās ovācijas modes šovā

Nevis žēlot, bet atrast bērnā īpašo, atklāt talantu un iedvesmot. Kāda bērnunamā dzīvojoša sešgadnieka talants ir iedvesmojis daudzus pieaugušos. Aleksandrs, kurš kopš dzimšanas dzīvo kādā Latvijas bērnunamā, sacer pasakas un zīmē. Aleksandra un bijušā ''sistēmas bērna'' - Karīnas - naktstērpu kolekcija ar ovācijām tika uzņemta Vidzemes modes šovā.

Par bērnunamā dzīvojoša puiša Aleksandra talantu māksliniecei Agnesei Kurzemniecei pastāstīja kāda aprūpētāja. Viņa vēlējās, lai puisēnam paveras plašāks skats uz mākslas pasauli. 

Māksliniece apmēram reizi nedēļā satiek Aleksandru, lasa viņam pasakas, ko zēns zīmē. "Man kā profesionālim ir interesants veids, kā viņš zīmē," saka Kurzemniece. "Tas ir īstenībā pārsteidzoši, jo viņš zīmē kā neviens cits. Es nevienu tādu bērnu neesmu redzējusi, un arī reti kurš pieaugušais tā spētu zīmēt."

Tā no mutes mutē par sešgadnieku, kurš sacer pasakas un zīmē, ziņa nonāca līdz Karīnai Pētersonei. Par Karīnu esam stāstījuši, kā par bloga “Es esmu “Sistēmas bērns”” autori. Karīna kopā ar Agnesi feisbukā sāka projektu “Aleksandra pasakas”, tās publicējot. Šonedēļ Vidzemes modes šovā publikas ovācijas izpelnījās Karīnas Pētersones bērnu naktstērpu kolekcija ar Aleksandra zīmējumiem, skanot fonā viņa sacerētajām pasakām.

Kolekcijas līdzautors – sešgadīgais  Aleksandrs - savu darbu nonākšanai plašākā pasaulē seko līdzi datorā. Arī dienā, kad publika ar sajūsmu skatījās uz viņa darbiem, Aleksandrs atradās  bērnunamā. Zēnam ļoti patīk, ka cilvēkiem patīk viņa zīmējumi. Viņš vienmēr pārprasot, vai cilvēkiem patīk, un ir apmierināts, ja tā ir.

Aleksandra draugiem, izdodot viņa pasakas un veidojot viņa modes kolekciju, ir vairāki mērķi. Taču viens no tiem – pats svarīgākais - puisim no bērnunama atrast īstu ģimeni. Tieši ģimene ir vissvarīgākais viņa izaugsmei, uzsver Kurzemniece. Savukārt Pētersone saka, ka taps apģērbu līnija, un peļņu no tās novirzīs Aleksandra izglītībai vai veselības stiprināšanai.

Aleksandra draugi arī uzsvaru liek uz to, lai puisis varētu iegūt labu izglītību. Viena no Aleksandru pasaku atbalstītājām ir arī Zvannieku māju mamma Sandra Dzenīte-Cālīte. "Mēs esam ļoti laimīgi, ka varam būt iesaistīti šajā ļoti, ļoti skaistajā projektā," viņa saka, "un palīdzēt Aleksandram atrast mājas."

Īpašā kolekcija ir veids, kā cienīgi un ar pašapziņu Aleksandrs var sevi pieteikt kā ļoti radošs zēns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt