Panorāma

Ģimenes ārstiem jāaicina seniori vakcinēties

Panorāma

Dievkalpojumi automašīnās un mājās

Vakcinējas darba dēļ

Svētdien pie Covid-19 potēšanās punkta gara rinda; galvenokārt vakcinējas darba dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz ar Covid-19 saslimstības kāpumu un vairāku stingru ierobežojumu ieviešanu, pieaugusi iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19. Kā liecina Latvijas Televīzijas novērojumi, daudzi šodien uz Āgenskalna vakcinācijas punktu atnākušie iedzīvotāji potējas, jo to tagad pieprasa darba vietā.

Interese par izbraukuma vakcināciju Āgenskalna tirgus rajonā šodien bijusi liela. Atnākušie cilvēki rindā pie mobilā vakcinācijas punkta stāvēja vairākas stundas. Arī Inta, kura strādā par pārdēvēju veikalā. Viņa atnākusi vakcinēties galvenokārt tāpēc, ka to tagad pieprasa darba vietā. Gribot vai negribot ir jāvakcinējas, saka sieviete. 

"Nu, ziniet, ja varētu, tad es nevakcinētos. Tiešām. Vienkārši tas ir vajadzīgs darbā. Un vispār – visur. Gan veikalos daudzos arī prasa to sertifikātu. Bez tā sertifikāta gandrīz nekur," viņa sacīja.

Bažīgs par darba zaudēšanu bija arī celtnieks Sergejs. Viņam darbā izvirzīja ultimātu: vai nu vakcinējies, vai nu zaudē darbu.  "Pateica tā: ja no pirmdienas nebūsi vakcinēts, vari iet prom no darba. Es neticu, ka pastāv koronavīruss. Manu paziņu lokā neviens nav slimojis, es arī neesmu slimojis. Ir ļoti daudz cilvēku, kuri nav slimojuši. Tas viss ir uzpūsts. Vienkārši lika atnākt un sadurties. Es atnācu," viņš skaidroja.

Rindā gan sastopami cilvēki ar pilnīgi citu motivāciju.

Piemēram, Sindija strādā sociālajā aprūpē un redzējusi ļoti smagus slimniekus. Iepriekš jau ir noslēgusi vakcinācijas kursu, bet šodien atnākusi pēc trešās jeb tā sauktās balsts potes.  

"Es gribēju sargāt savus klientus, pašus darbiniekus, lai mēs visi vienkārši neslimotu. Es ticu Covid-19 atšķirībā no citiem, Un es arī zinu, kā ir, kad smagi slimo cilvēki. Un es gribu drošību savā vidē, kurā es strādāju," viņa teica.

Reģistrētā bezdarba līmenis šogad septembrī bija 6% no valsts ekonomiski aktīvajiem iedzīvotajiem. Tie ir vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku. Pagaidām ir grūti prognozēt, kā vakcinācijas pienākums ietekmēs bezdarba līmeni nākotnē. Taču iepriekš "Panorāmas" uzrunātie eksperti norādīja, ka tas varētu pieaugt.

Taču Intai darba zaudēšana vairs nedraud – kamēr "Panorāma" viesojās pie vakcinācijas autobusa Āgenskalnā, viņa saņēma savu poti. Inta atzina, ka bijis bail.  Man, ziniet, jā. Viņš [ārsts] saka - nebaidieties, nekas traks. Nu tā, plecs bišķiņ sāp. Tiešām bija bailes."

Vaicāta, vai tagad ir bail, viņa atbildēja: "Nē, tagad jau viss ir garām. Viss kārtībā. Jāskrien fiksi mājās. Pusdienas jātaisa."

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus tika noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi, bet pēc 15. novembra ikdienas gaitas plašāk varēs atsākt tā dēvētajā "zaļajā režīmā", proti, ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Paredzēts, ka līdz 29. oktobrim tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.–3. klašu skolēni. No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.–12. klašu skolēni. Šajā laikā attālināti būs jāmācās arī profesionālo skolu un augstskolu studentiem. Savukārt bērnudārzos darbosies dežūrgrupas.

No 20. oktobra vakara un nakts stundās, pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5, ārpus savas dzīvesvietas var atrasties tikai noteiktu iemeslu dēļ, un jābūt aizpildītam pašapliecinājumam. Der arī, ja tas uzrakstīts uz baltas lapas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti