Rīta intervija

Diasporas ieguldījumi Latvijā ir būtiski. Tos ir sarežģīti izmērīt

Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka

EP vēlēšanu kandidāti: partiju apvienības "Atmoda" līdere Inguna Sudraba

Sudraba: Līdzšinēji Eiropas Parlamenta lēmumi veicināja «Latvijas iztīrīšanu no cilvēkiem»

Līdzšinēji lēmumi Eiropas Parlamentā (EP) nebija pieņemti Latvijas un Latvijas cilvēku interesēs un veicināja “teritorijas iztīrīšanu no cilvēkiem”, un tieši tam ir jāmainās nākamajā EP sasaukumā, intervijā Latvijas Radio sacīja partijas “Atmoda” līdere Inguna Sudraba.

Viņa pauda pārliecību, ka lēmumi nebija pieņemti Latvijas cilvēku interesēs, un, lai to mainītu, Eiropas Parlaments aktīvi jāinformē par situāciju Latvijā, jo, viņasprāt, Eiropā visas valstis “tiek mērītas ar vienu lineālu”, nedomājot, kādu iespaidu lēmumi atstās uz cilvēkiem tādās valstīs kā Latvija.

Sudraba gan neminēja konkrētus Eiropas Parlamenta lēmumus, bet norādīja uz maksājumiem zemniekiem, kas Latvijā ir zemāki nekā citās ES valstīs, un “pie tās ekonomiskās situācijas, kas ir Latvijā, tas nav godīgi un taisnīgi”.  

Uz jautājumu, kā to var mainīt, Sudraba norādīja – “reāli strādājot”, bet nepaskaidroja, kas bez informēšanas vēl Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā būtu jādara.

Sudraba arī pauda pārliecību, ka nākamajā Eiropas Parlamentā mainīsies politisko grupu sastāvs, radīsies jaunas vai pārformēsies esošās grupas, un būs arī spēcīga grupa, kas vēlas panākt izmaiņas, panākt, ka lēmumus pieņem “cilvēku interesēs, nevis atsevišķu globālu biznesa grupu interesēs; jaunai fundamentālai apvienībai jāizveidojas”.  

KONTEKSTS:

EP vēlēšanas notiks 25. maijā. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti, un par šiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.

1 komentārs
Andžejs Strazdiņš
Kārtējie Sudrabas murgi. Zemniekiem bija grūti laiki, kad nebija Eiropas naudas. Zemniekus kurus pazīstu tagad par nabadziņiem galīgi nevar nosaukt. Latvijas elites nepārdomātā politika pēdējos 15 gados radījusi Latvijas milzīgo emigrāciju. Skatoties statistiku, sajūta ka Latvijā norisinājies liels karšs. Bēdīgi. Apskaužu igauņus, Viņi māk izdarīt daudzas lietas daudz labāk!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti