Stradiņa slimnīca ievieš e-darbnespējas lapas; Austrumu slimnīcā pāreja vēl notiek

Sākot ar šī gada 1. novembri, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (Stradiņa slimnīca) pilnībā pāriet no papīra formāta uz elektronisko darbnespējas lapu izrakstīšanu. Otrās lielākās slimnīcas – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīcas) – lielākais stacionārs jau pirms mēneša pārgājis uz e-darbnespējas lapām, bet citos slimnīcas stacionāros šī pāreja vēl notiek.

Stradiņa slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle informē, ka izrakstītās elektroniskās darbnespējas lapas būs iespējams arī izdrukāt, ja pacients lūgs papīra izdruku. Darba devēji izveidotajām e-darbnespējas lapām varēs piekļūt, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta Elektronisko deklarēšanās sistēmu.

Izmaiņas skar arī darba organizāciju – ja līdz šim darbnespējas lapu tehniskajā aizpildīšanā bija iesaistīts atbalsta personāls, tad šobrīd elektronisko formu informācijas sistēmā aizpilda ārstējošais ārsts.

Ārstiem organizētas apmācības, kā arī izstrādātas instrukcijas un sagatavoti biežāk uzdotie jautājumi par elektronisko darbnespējas lapu lietošanu. Slimnīcai vairs nebūs arī  jāiepērk veidlapas darbnespējas lapām.

Slimnīcā norāda: lai arī noteikumi nosaka, ka elektroniskās darbnespējas lapas obligāti jāsāk lietot ar 2018. gada 1. janvāri, slimnīca bija noteikusi pārejas periodu no šī gada 1. oktobra līdz 31. oktobrim, paredzot, ka darbnespējas lapu var izrakstīt gan papīra, gan elektroniskajā slimnīcas informācijas sistēmā.

Sīle atzīmē, ka pārejas periodā novērots, ka ārsti arvien vairāk izrakstīja e-darbnespējas lapas, piemēram, oktobrī izrakstītas 400 darbnespējas lapas papīra formātā un 705 e-darbnespējas lapas.

Slimnīcā mēnesī tiek izrakstītas vidēji 1700 līdz 1900 darbnespējas lapas, skaitot A un B lapas kopā.

Tikmēr Austrumu slimnīcas lielākais stacionārs "Gaiļezers" ir pilnībā pārgājis uz elektronisko darbnespējas lapu izrakstīšanu no šā gada 1. oktobra, LSM.lv informēja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Pārējos četros Austrumu slimnīcas stacionāros –"Latvijas Onkoloģijas centrs", "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs", "Latvijas Infektoloģijas centrs" un "Biķernieki" – pāreja vēl notiek un pašlaik vēl  tiek izrakstītas gan elektroniskas, gan papīra formāta darbnespējas lapas, piebilda slimnīcas pārstāve.

Jau ziņots, ka no nākamā gada 1.janvāra e-veselības izmantošana ārstiem būs obligāta.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti