Dienas ziņas

Uz elektrolīnijām uzstāda putnu novirzīšanas zīmes

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Stradiņa slimnīcā paplašināti Sirds un asinsvadu centri

Stradiņa slimnīcā paplašina Sirds ķirurģijas nodaļu

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca paplašinājusies – pirmdien, 22.aprīlī, atklāta Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas paplašinājums – hibrīdzāle, kurā notiks asinsvadu operācijas, un arī Sirds ķirurģijas operāciju bloks ar četrām jaunām operāciju zālēm.

Slimnīcā min, ka tagad varētu mazināties rindas uz sirds un asinsvadu operācijām, taču joprojām ir medicīniskā personāla trūkums.   

Sirds ķirurģija ir milzīgs komandas darbs, stāsta Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš. Tāpēc operāciju zālē strādā astoņi cilvēki – ķirurgi, operāciju māsas, anesteziologi un perfuzionisti, kas visi atbildīgi par pacientu. Viņi visi – kā puzles gabaliņš lielam mērķim.

Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš.
Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš.

"Asinsvadu šuntēšana ir viena no biežākajām problēmām, joprojām Latvijā ir koronārā sirds slimība jeb sirds asinsvadu ateroskleroze. Viens no zelta standartiem šīs slimības ārstēšanā ir koronāro artēriju šuntēšanas operācija – apvedceļu veidošana," skaidroja Stradiņš.

Sirds ķirurģijas nodaļas paplašinājums – jaunais operāciju bloks ar četrām operāciju zālēm un Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle – atvieglos medicīnas personāla darbu un pat varētu dot iespēju samazināt pacientu rindas.

"Protams, ka šeit ir liels jautājums par to, kā mēs, piemēram, varēsim aizpildīt mūsu iztrūkstošo darbinieku sarakstu arī. Jo, redzat, viens ir telpas, viens ir aparatūra, bet otrs ir arī mūsu darbinieki," norādīja Stradiņš.

Lai gan no 2001. gada līdz 2022. gada vecuma grupā 80+ iedzīvotāju skaits ir palielinājies divas reizes, ar sirds un asinsvadu slimībām sirgstošo skaits ir pašlaik samazinājies.

"Sirds un asinsvadu slimības, tāpat kā daudzas citas slimības ir vienkārši... Sauciet, kā gribat, – dabas vai Dieva dotas. Tas ir ieprogrammēts. [..] Tā galvenā lieta, ka mēs varam pašreiz ilgāk dzīvot bez sirds un asinsvadu slimību izpausmēm, savukārt, ja tās izpausmes notiek, mēs tās varam labāk ārstēt," norādīja Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis.

Gada laikā stacionēto pacientu skaits slimnīcās ir vairāk nekā 300 tūkstoši. Savukārt ar sirds un asinsvadu slimībām slimnīcās gada laikā nonāk aptuveni 52 tūkstoši cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti