Sociālajos tīklos asu kritiku izpelnās Jelgavas novada iecere par Eiropas naudu mācīt iedzīvotājiem strukturēt ūdeni

Šodien sociālajos tīklos plašu rezonansi un arī nosodījumu izpelnījies Jelgavas novada domes aicinājums uz nodarbību par gudru un veselīgu uzturu vasarā. Mācības vadīs uztura speciāliste Dace Meija, kas līdz ar citām atziņām solījusi iemācīt, kā ikdienā pagatavot strukturētu ūdeni.

Dace Kaņepone par paredzētajām nodarbībāmEdgars Kupčs

Citi uztura speciālisti izteikušies, ka iztirzājamās tēmas par strukturēto ūdeni un attīrīšanos no E-vielām ir ne tikai antizinātniskas, bet pat šarlatāniskas, jo ūdeni strukturēt nav iespējams. Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone Latvijas Radio pastāstīja, ka šīs nodarbības notiek teju 300 tūkstošu eiro vērtā projektā. Par ūdens lietošanu speciāliste Meija stāstīšot tikai vienā nodarbībā.

"Kā iemācīt cilvēkiem darīt to veselīgi, runājot arī par trūkumiem, nepareizām aktivitātēm. Ūdens kvalitātes uzlabošanā, kaut vai ar dzīviem augiem. Kā ūdeni papildināt ar piparmētru pelašķiem, runājot arī protams par kaut kādiem aspektiem zinātniskojos pētījumos, ka ūdens ietver sevī molekulāru informāciju, bet projekta ietvaros viņi runā tieši kā uztura speciāliste ar maģistra grādu šajā jomā, Viņa vienkāršākajā veidā vēlas nodalīt un izstāstīt cilvēkiem par veselīga dzīvesveida un uztura pamatprincipiem," tā Kaņepone.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CEFLA) savā "Facebook" kontā norāda, ka, "ja lektors ir ar atbilstošu izglītību, kas šajā gadījumā ir LU veselības zinātņu maģistra grāds uzturzinātnē, nav iemesla apšaubīt lekciju saturu". Aģentūra gan norāda, ka materiāla teksts un minētā frāze par ‘strukturēta ūdens pagatavošanu’ liek pievērst šim pasākumam pastiprinātu uzmanību, "noteikti šo precizēsim pie projekta īstenotāja".

"Lekcijas temats var šķist mulsinošs, taču lektoriem nav liegts runāt par kādām tēmām, ja tās iedzīvotājiem šķiet interesantas, aktuālas, ir “modē”. Savukārt par izmaksu attiecināšanu vai neattiecināšanu tiek lemts tikai pēc pasākuma," vēsta CEFLA.

Tāpat, izskatot materiālus un dokumentus, aģentūra sola pievērst uzmanību vizuālajam noformējumam. "Publicētajā attēlā ES fondu vizuālās prasības nav korekti ievērotas," atzīst CFLA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti