Dienas ziņas

Rundālē vēlas attīstīt mājražošanu

Dienas ziņas

Rēzeknes novadā noslīkst bļitkotājs

Jauns transports aprūpei mājās

Skrundā prezentē sociālās aprūpes automašīnas

Ja vecuma vai invaliditātes dēļ cilvēks vairs nespēs sevi aprūpēt vai nokļūt pie ārsta, viņam nebūs jāraugās kāda pansionāta virzienā. Viņš varēs palikt savā ierastajā vidē, jo ciemos regulāri atbrauks ar tādām automašīnām, kuras aprīkotas ar visu aprūpei nepieciešamo. Šo projektu piecos novados īsteno Latvijas Samariešu apvienība, bet specializētās automašīnas ir jaunums visā pasaulē. Skrundas novads ir viena no projekta pašvaldībām, un piektdien Skrundā jauno transportu aplūkoja sociālie darbinieki no vairākiem novadiem.

Automašīna ar autonomās strāvas ģeneratoru, dušu ar silto un auksto ūdeni, tualeti, gāzes plītiņu, ledusskapi, veļas mazgājamo mašīnu, specializēto aprīkojumu pēdu kopšanai un matu griešanai. Kopumā tādas Latvijas Samariešu apvienības projektā ”Samariešu atbalsts mājās" ir uzbūvētas sešas mašīnas, kas jau pavisam drīz sāks ceļu pie saviem klientiem – vientuļajiem vecajiem ļaudīm vai cilvēkiem ar invaliditāti.

Mēs palīdzam kompensēt tās lietas, ko vecais cilvēks vairs nespēj, lai viņš pēc iespējas ilgāk var palikt mājās," stāsta projekta "Samariešu atbalsts mājās" vadītājs Viesturs Kleinbergs.

Šādas automašīnas ir pasaules līmeņa novitāte, un līdz šim nevienā valstī tāda ideja neesot īstenota. Skrundas novads ir viena no piecām pašvaldībām, kas iesaistījusies šai projektā. Šobrīd apzinātas vairāk nekā 100 dzīvesvietu, kurā cilvēkiem būtu nepieciešams šāds pakalpojums. Sociālais dienests atzīst, ka abas mašīnas ļoti atvieglos ikdienas darbu.

[Tas ir] transports guļošu cilvēku transportēšanai, un cilvēki ratiņkrēslos var nokļūt pie ārsta vai kārtot citus jautājumus," stāsta Skrundas novada sociālā dienesta direktore Anda Vītola.

Šī pakalpojuma ieviešana Skrundas novadā nodrošinās darbu sešiem cilvēkiem. Kad darbinieki jau būs iestrādājušies šai novadā, tad pakalpojumu sniegs arī kaimiņu novadiem, tādēļ arī viņi bija atbraukuši apskatīt abas mašīnas. "Lai nodrošinātu šī pakalpojuma pieejamību, pašvaldība paredzējusi 43 eiro mēnesī par viena cilvēka aprūpi," saka Aizputes novada sociālā dienesta pārstāve Mairīte Alfuse.

Latvijas Samariešu apvienības datiem Latvijā pašlaik dzīvo apmēram 16 000 cilvēku, kuriem būtu nepieciešams šāds pakalpojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt