Dienas ziņas

Latvijas izlases hokejisti apmeklē Saeimu

Dienas ziņas

Saldū kultūras nama vietā būs katastrofu pārvaldības centrs

Pārtikas bankai – 10 gadu

Latvijas «Pārtikas bankai» 10 gadi – palīdzēts tūkstošiem ģimeņu

10 gados Latvijas Samariešu apvienības rīkotā iniciatīva "Paēdušai Latvijai" sniegusi atbalstu tūkstošiem ģimeņu. Otrdien, 16. maijā, programma "Paēdušai Latvijai" jeb pārtikas banka, kas nodrošina ar pārtikas pakām grūtībās nonākušos, atzīmē savu pirmo desmitgadi.    

Tieši pirms 10 gadiem Rīgā, Tallinas ielā, durvis vēra pārtikas izdales punkts jeb "Māja atbalstam". Kopš tā laikā šajā punktā vien izdalītas vairāk nekā 5000 pārtikas paku, palīdzot 13 000 cilvēku.

Kopumā Latvijā ik mēnesi tiek izdalītas 800 bezmaksas pārtikas pakas. 

Diemžēl cilvēku skaits, kam nepieciešama šāda palīdzība, mazumā neiet.

"Pirmo piecu gadu laikā tā līkne gāja uz leju. Taču tagad pandēmijas un kara Ukrainā ietekmē ir bijis straujš pieaugums, liels pīķis," atzina pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle.

Vienlaikus pieaugusi gan uzņēmumu, gan privātpersonu vēlme ziedot pārtiku vai līdzekļus tās iegādei.

Arī pārtikas paku saturs šajos gados kļuvis daudzveidīgāks. Sākumā tur bija tikai pats minimums – konservi, eļļa cukurs, miltu produkti, bet  tagad pieejami arī augļi, gaļa, zivis.

"Ja ģimenes pirms 10 gadiem no "Mājas atbalstam" izgāja ar vienu maisiņu, tad tagad jau ar diviem lieliem maisiņiem," piebilda Kraukle.

Būtiski, ka programmas "Paēdušai Latvijai" ietvaros pārtikas pakas var saņemt ne tikai cilvēki, kam ir oficiāls trūcīgā vai mazturīgā statuss, bet arī tie, kas pēkšņi nokļuvuši spiedīgā situācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti