Skolu tīkla optimizācija šogad skars 53 izglītības iestādes; slēgs 19

Skolu tīkla optimizācija šogad skars 53 izglītības iestādes, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati. Tie parāda, ka slēgt nāksies 19 skolas.

No 2016. līdz šim gadam IZM saskaņojusi pašvaldību lēmumus par 11 izglītības iestāžu reorganizāciju, mainot īstenoto izglītības pakāpi, sešu iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot, kā arī 14 iestāžu likvidāciju, tās pievienojot citai izglītības iestādei.

Tāpat paredzēts dibināt trīs skolas - Augšlīgatnes Jauno sākumskolu, Dobeles novada pirmsskolas izglītības iestādi “Ābolītis”, kā arī Kalnsētas speciālo internātpamatskolu Saldus novadā.

Savukārt vairākos Latvijas novados skolas nāksies slēgt. Gulbenes novadā paredzēts slēgt Litenes sākumskolu un Druvienas sākumskolu, savukārt Alūksnes novadā - Jaunlaicenes sākumskolu, Ilzenes pamatskolu un Liepnas internātpamatskolu.

Jaunajā mācību gadā durvis vairāk nevērs Vaiņodes internātpamatskola, Baltinavas Kristīgā internātpamatskola, Saldus Vakara vidusskola, Mazirbes internātpamatskola, Apriķu pamatskola, kā arī Gramzdas pamatskola.

Tāpat tiks likvidēta Jaunburtnieku pamatskola Kocēnu novadā, Asares pamatskola Aknīstes novadā, Konstantinovas sākumskola Dagdas novadā, Oskara Kalpaka Rudbāržu sākumskola Skrundas novadā, Sutru sākumskola Līvānu novadā, Istras vidusskola Ludzas novadā, kā arī Žīguru pirmsskolas izglītības iestāde “Lācītis” Viļakas novadā.

KONTEKSTS:

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pētījumā par skolu tīklu Latvijā secināts, ka Latvijā bērnu pietiek 130 vidusskolu nokomplektēšanai, tikmēr šobrīd to ir ap 310.

Tāpat eksperti vairākkārt mudinājuši, un Izglītības un zinātnes ministrija nu ir iecerējusi virkni reformu attiecībā uz skolu tīklu. Plānots noteikt vidusskolu klašu minimālo piepildījumu – vismaz 150 skolēni jeb divas paralēlklases ar 25 skolēniem. Savukārt daļu pašvaldību ģimnāziju grasās pārveidot par Valsts ģimnāzijām, bet daļu - par vidusskolām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt