Skolotāju algu reformu IZM atliek līdz nākamajam gadam

Pedagogu jauno atalgojuma aprēķināšanas kārtību Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno ieviest valsts profesionālās izglītības iestādēs no 2016.gada janvāra, bet pašvaldību  un privātajās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs – no nākamā gada septembra.

IZM informēja, ka, apkopojot visu partneru atzinumus par pedagogu atalgojuma jauno modeli un tā ieviešanas termiņu, turpina konsultācijas ar partneriem. Jūnija sākumā paredzēts Ministru kabinetā iesniegt apstiprināšanai normatīvo aktu paketi jaunā modeļa ieviešanai.

Projektā plānots jauno atalgojuma aprēķināšanas kārtību ieviest no 2016.gada 1. janvāra valsts profesionālās izglītības iestādēs un no 2016.gada 1.septembra – pašvaldību  un privātajās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

„Ieviešana būtu jāsāk no nākamā gada, lai skolas un pašvaldības varētu sagatavoties tam. Jo modeļa ieviešana atstās ietekmi uz to, kādā veidā valsts mērķdotācijas skolotāju algām tiek sadalītas pašvaldībās,” Latvijas Radio skaidroja ministre Mārīte Seile.

Iepriekš tika plānots, ka jaunā modeļa ieviešanai valsts budžetā gadā ir nepieciešami papildu 31,43 miljoni eiro, 2016.gada četriem mēnešiem – 10,48 miljoni eiro, lai novērstu pašreizējo pedagogu atalgojuma nevienlīdzību un palielinātu nepieciešamo atbalstu skolēniem. 

Jau maijā izglītības ministre Mārīte Seile paziņoja, ka no šā gada 1.septembra pilnā apmērā jauno pedagogu darba samaksas modeli ieviest nevarēs.

Arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome iepriekš rosināja atlikt jauno algas modeli uz nākamo gadu. Arodbiedrība pārmet ministrijai neieklausīšanos sociālo partneru ieteikumos.

Vēstīts, ka valdība ministrijai bija uzdevusi izstrādāt jaunu pedagogu darba samaksas modeli, lai izveidotu caurredzamu pedagogu atalgojuma aprēķina metodiku. To IZM bija apņēmusies paveikt līdz 1.jūlijam, bet modeli ieviest no 1.septembra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti