Krustpunktā

Krustpunktā: Lielo objektu būvniecība: būvnieku izvēle un uzraudzība

Krustpunktā

Krustpunktā: notiekošais pašvaldībās, Krievijas uzsāktā kara atskaņas, mediju darbs

Krustpunktā izjautājam izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu

Izglītības ministre peļ pašvaldības par pedagogu slodžu griešanu naudas taupības nolūkā

Nav korekti, ka atsevišķas pašvaldības budžeta naudas taupības nolūkā nolēmušas samazināt pedagogu slodzi, tādējādi mazinot šo skolotāju atalgojumu. To intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").

Ministre aicināja pašvaldības netaupīt uz pedagogu atalgojuma rēķina. Ja nepieciešams, darba devēja un darba ņēmēja domstarpību jautājumu risināšanā jāiesaista arodbiedrība, kas var palīdzēt "šīs attiecības risināt".

"Jo tas nav korekti, ka šis atalgojums tiek samazināts citā veidā, teiksim, mākslīgi mazinot slodzes vai vēl izdarot kādas manipulācijas," sacīja ministre.

Viņa atzina, ka ir dzirdēts, ka pašvaldību iestāžu darbiniekiem ir zemāks atalgojums nekā izglītības iestādēs strādājošajiem.

"Es aicinātu nebūt skaudīgiem. Man liekas, ka izglītība ir tā mūsu nākotnes vertikāle, un te ir ļoti svarīgi... te ir jāaudzē vienkārši ekonomika, un noteikti tas ir tāds iekšējais darbs, kā mēs visi nonākam līdz labākām algām," teica Čakša.

KONTEKSTS:

Lai arī no šī gada sākuma pieaudzis pirmsskolas izglītības pedagogu atalgojums, tomēr atsevišķās pašvaldībās bērnudārzu audzinātājām samazina slodzes. Līvānu novadā šāds domes lēmums pārsteidzis 26 skolotājas. Arodbiedrība šādu pašvaldību rīcību nosoda, taču finansējumu aicina meklēt valstij.

Arī Talsu novadā par 10% samazināts atalgojums izglītības iestāžu vadītājiem, pedagogiem un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti