Dienas ziņas

Zolitūdes lietas tiesneši noraidījumus nesaņem

Dienas ziņas

DU kļūst par valsts nozīmes pētījumu centru

Jelgavas novadā dzimst vairāk bērnu

Sesavas pagastā dzimstība varētu pārsniegt mirstību

Jelgavas novadā - atšķirībā no lielajām pilsētām un Pierīgas - rindu uz bērnudārziem nav, taču nākotnē situācija varētu mainīties. Statistika liecina, ka dzimstības rādītāji pamazām uzlabojas, un dažos pagastos, piemēram, Sesavā, šajā gadā dzimstība pēc ilgāka laika pirmo reizi pārsniegs mirstību. 

Jelgavas novada Sesavas pagastā pirmsskolnieki jau vairākus gadus  atrodas vienā ēkā ar pamatskolu. Šoruden bērnudārza vajadzībām izmantotās telpas ne vien  piedzīvojušas vērienīgus remontdarbus, bet arī paplašināšanos. Izveidota jauna grupa, kuru apmeklē mazuļi vecumā no pusotra līdz trim gadiem.

“Salīdzinot ar Jelgavu, grupiņā, protams, ir maz bērnu, bet laukiem 14 bērni grupiņā ir labi,” spriež pirmskolas skolotāja Iluta Dūšele.

Lai gan dažādi aprēķini rāda, ka Latviju ik dienu pamet aptuveni sešdesmit cilvēku, un izņēmums nav arī Sesavas pagasts, statistika liecina, ka dzimstības rādītāji lēni, bet uzlabojas.

 Sesavas pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Krastiņš par demogrāfisko situāciju stāsta: “Pagājušā gada beigās vēl bija -1, tā kā par labu mirstībai, bet, paskatoties vairāku gadu dinamikā, mēs ļoti strauji tuvojamies nullei, un es ceru, ka šo gadu pabeigsim jau ar pozitīvu dinamiku”.

Sesavā pagājušajā gadā piedzimuši sešpadsmit mazuļi, bet šā gada desmit mēnešos jau deviņpadsmit. Līdzīga tendence ir arī visā Jelgavas novadā, kur šogad  piedzimis jau  271 bērns, bet pagājušajā gadā novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts 261 jaundzimušais.

 Pirmskolas izglītības jautājumu galvenā speciāliste Lāsma Geidāne stāsta, ka Jelgavas novadā ir trīs pirmsskolas izglītības iestādes un divpadsmit izglītības iestādēs īsteno pirmsskolas izglītības programmu. Kopā ap 900 bērnu Jelgavas novadā ir pirmsskolas vecumā.

Jelgavas novadā ir aptuveni 25 000 iedzīvotāju, no kuriem darba spējīgā vecumā gandrīz 17 000.

Kopumā šī gada sākumā Latvijā turpināja pieaugt dzimstība. Dzimstības pieaugums Latvijā ir vērojams kopš 2011.gada - no aptuveni 18 800 bērniem 2011.gadā līdz 21 500 jaundzimušajiem pērn. Taču dzimušo skaits joprojām nepārsniedz mirušo skaitu, tādēļ dabiskais pieaugums jau no 1991.gada Latvijā saglabājas negatīvs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti